Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Фрезери и свредла - аналози 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Фрезери и свредла - аналози
Може и да съм засягал темата, но някои има ли впечатления или препоръки за аналози на следните фрезери (за FR-4, машинката е LPKF C60)

http://solectro.se/Product/Index/1077#119320

Има ги във различни варианти, най често използвам 2мм и 1мм, дължина 38мм. Тези режат контура.
Тези които купувам от Солектро вършат работа, но ми се видят повечко 10Евро за инструмент (цена за кутийка)

Фрезерите 0.2-0.5мм / 36мм дължина които дълбаят медта, както и тези от 1мм, 2мм и подобни са по 25Евро/бр. (и то ако вземеш цяла кутийка).

Същата е и историята със свредлата, те са с дължина 38мм. Цената там е по-поносима 3Евро/бр.

Ако по-принцип цената е такава за добър инструмент, не искам да се пазаря и да взимам боклуци. Още повече че с моето темпо на работа заминава не повече от кутийка на година. Но ако има сравнително евтини инструменти с подобно качество, ще се радвам да не плащам на германците.

Благодаря предварително!


Пон Яну 30, 2017 11:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
ако режеш текстолит за платки то повярвай ми цените са абсолютно абсурдни. Цена от порядъка на долар за инструмент е нормална - справка ebay. Ако не счупиш инструмент мисля че ще ти стигне за 100тици метри срез дебелина 1,5мм


Пон Яну 30, 2017 1:59 pm
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
+1
Наистина цената е стряскаща за подобен род инструмент .
Аз имам такива купувани от Ebay , не съм ги ползвал но изглеждат много добре . За пробиване също от Ebay или banggood със склад в европа


Пон Яну 30, 2017 2:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
всъщност може би не са чак толкова абсурдни, защото и други продават на същите. Има някакви
със специални покрития и т.н. - вероятно те са с такива цени. Странно ми е защото
тия имат открити цени, в открита страница - ако цените са 10 пъти по-ниски, кой ще купува от тях?
Вероятно такива като мен :)

Проблемът е че като режеш фолирания текстолит, след един момент нататък инструмента
започва да надъвква медта (въпреки че не е минал стотиците метри),
а аз не искам да си полирам очертанията/вътрешните неправилни отвори след това.
Иначе чупене на инструмент - много рядко ми се е случвало (обикновенно заради мои грешки или повдигната основа).


Пон Яну 30, 2017 4:11 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
Абсурдно е защото за тези пари може да си вземеш на реномирана марка carbiden фрезер за цветни метали , който би ти служил дълго време .

Ако наистина е нещо различно то би трябвало да ги продават всяко фрезерче в кутия и със съответния номер , марка и номер гравиран на всеки инструмент . Интернет адрес на който да може да се видят режимите на работа на инструмента и т.н. :)

ПС :
Отворих моите , чак и инструмента е гравиран :D

Изображение

Изображение

Изображение


Пон Яну 30, 2017 5:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
колкото "стандарта" на живот в една държава е по-голям толкова и цените са по-големи. А и вече в западна Европа доста се е свило индустриалното производство. Там се набляга основно на писарщина и компютри. Прости примери:
- купувате си немски автомобил и си мислите, че нещата са минали качествен контрол в германия и там са произведени. Да ама не например цялата кабелна инсталация се прави в турска фирма близо до Бургас - вътре работят основно жени българки и турци.
- влизате в немска болница и лягате на операционната и си мислите, че ще ви режат с германски електро хирургичен апарат или ви свети немска лампа - да ама не --> в София се намира фирмата която произвежда операционни лампи и хирургични апарати за 5те най-големи немски фирми - а през тях и за цял свят
- купувате си в Швеция сауна кабина и се кефите на управлението и си викате еййй шведите колко хубаво са го измислили - да ама не в София е производителя на електроника за сауни и продава на най-големите дистрибутори в Швеция, Финландия и Германия.......

Тук от тези производители ако стоката струва Х пари то на местните по-горе изброени пазари е поне Х умножено по 3 и обърнато в Евра, което прави поне 6 пъти по скъпа клиентска цена.

Та и за инструментите цени 1,5 долара х 6 = 9 долара и понеже са дребна и "евина" стока се слага и още малко щото богатия Еуропеец може да си позволи :P


Вто Яну 31, 2017 10:04 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
Edesign написа:
...:
- купувате си немски автомобил и си мислите, че нещата са минали качествен контрол в германия и там са произведени. Да ама не например цялата кабелна инсталация се прави в турска фирма близо до Бургас - вътре работят основно жени българки и турци.

Ами то немеца го е измислил откъде минава кабелният сноп, какви кабели , каква изолация, колко чупки са допустими ти т.н. и после е нормално неквалифициран персонал да извършва прости елементарни функции на конвейра.
Edesign написа:
- влизате в немска болница и лягате на операционната и си мислите, че ще ви режат с германски електро хирургичен апарат или ви свети немска лампа - да ама не --> в София се намира фирмата която произвежда операционни лампи и хирургични апарати за 5те най-големи немски фирми - а през тях и за цял свят

Немеца инженер е сметнал каква осветеност трябва да е на операционната маса, колко осветителни тела, какви отражатели, каква надеждност, какви захранващи блокове и пак - з апроизводство се избира по евтиният вариянт.
Edesign написа:
- купувате си в Швеция сауна кабина и се кефите на управлението и си викате еййй шведите колко хубаво са го измислили - да ама не в София е производителя на електроника за сауни и продава на най-големите дистрибутори в Швеция, Финландия и Германия.......

Шведа е сметнал кое къде трябва да бъде в сауна-кабинката, разположение на контролните прибори на стиимърите и прочие - какво му пречи да си избере българска фирма?

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Яну 31, 2017 1:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
Нито шведа, нито германеца е сметнал нещо.... Разработките са изцяло български, сметнати и проектирани от бг инж. Дори сертифицирани при другаря Панталеев - сертификата му се приема в европа без проблем. Т.е. искам да кажа, че дори не минават през местните сертификационни служби, където цените пак са в пъти спрямо тези тук.....и дори и немците не искат да ги плащат тези безсмислени цени там...
Казвам го защото съм имал вземане, даване и с трите фирми, които споменах, като в тези разработки има и лично мои дела.... А и да вмъкна QCто при немците за медицинската техника е руснак, а шев инж. R&D е сърбин :)))


Вто Яну 31, 2017 1:40 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
Айде като го е сметнал немеца да дойде да му покажа две, три .. до към триста неща по чисто новото ауди за 200к и да видим как ги е сметнал и мислил. Немеца не мисли, тази нация е в огромен упадък според мен, и инженерно и технологично, не мога да си го обесня, но колкото немски продукта са ми попаднали чеп за зеле не става от тях. Да в някои отношения са мислени и барнати, но в други е пълна трагедия. Започвам да изпитвам неприязън към всичко немско.
Иначе ако говорим за Язаки, които произвеждат кабелни форми, хората си правят добър продукт, дори ми се иска да вземаха поръчки ама не вземат, дялкат си за автоиндустрията и друго им не трябва. Освен всичко друго дават работа на не малко хора, Сливен, Ямбол, Стара Загора .. айде в Стара Загора работа има, но Ямбол и Сливен няма кой зане какво да се прави а те дават препитание.


Вто Яну 31, 2017 1:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
Откъслечни извадки от издънките на другите... :D
Разбира се, ние не правим издънки! И затова гордо метаме камъни в чуждата градина. Хвала! :D


Вто Яну 31, 2017 1:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
Мдаааа и един мърмот .... немците вече надминават и японците в това отношение, ще си признаят бъг или грешка 2-3 дни след като са поели към Свети Петър след едномесечен разпит в инквизицията .... аз им пращам свален лог в който се вижда съвсем ясно какво става, те миобесняват провери си комуникацията, брех мама ви мръсна ... то не само че приема ами и отоваря и му се е сбозил някой софт някъде по пътя до монитора но да съм си проверял аз комуникация, не ми бил на ред серийния порт ... и както няма бъг във всяка ревизия излиза по някоя "оптимизация" във въпросния драйвер, но не щото има бъг, просто си нямат работа и оптимизират.


Вто Яну 31, 2017 2:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
Edesign написа:
Нито шведа, нито германеца е сметнал нещо.... Разработките са изцяло български, сметнати и проектирани от бг инж. Дори сертифицирани при другаря Панталеев - сертификата му се приема в европа без проблем. Т.е. искам да кажа, че дори не минават през местните сертификационни служби, където цените пак са в пъти спрямо тези тук.....и дори и немците не искат да ги плащат тези безсмислени цени там...
Казвам го защото съм имал вземане, даване и с трите фирми, които споменах, като в тези разработки има и лично мои дела.... А и да вмъкна QCто при немците за медицинската техника е руснак, а шев инж. R&D е сърбин :)))

хайде сега не ми казвай, че немеца(под немец разбирам VW/BMW/AUDI) е казал абе имам тука една врата направи ми кабели за нея....
все си има спецификация - каква врата, кой модел, какви екстри има по вратата.... и тогава бг индженера ще ти проектира сноп кабели и прочие..
така че гледаме под различен ъгъл на нещата.
а това че за да се изтъни производствената цена, се смъква качестово... какво да се прави, акционерите искат печалба в края на годината, не искат надеждна кола :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Яну 31, 2017 2:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
MYXATA нещата са още по смешни от това което казваш. Нови неща почти не се правят тия последни модели на VW/BMW/AUDI ако се вгледаш са леко видоизменени модели влагани в коли от преди 30 години. За кабелите не мога да ти кажа подробно, но за операционните лампи - идва немеца и казва имам такъв отражател (това е кръглото с лампата и рефлектора вътре - това е модел който се използва поне от 1985 година насам) искам да ми проектираш модерно захващане към тавана, обло и красиво и да ми направиш кутийката с електрониката и тя да е модерна и съвременна - тъч бутончета, интернет до лампата и т.н. и т.н.
Но да се върнем на заглавието на темата - всеки влак си има пътници. За мен цена повече от 2 долара за такъв инструмент е абсурдна. Със сигурност се правят на една и съща поточна линия в един и същ завод. Но щом искаш да почерпиш халба бира за всяка бройка мисля няма проблем :)


Вто Яну 31, 2017 2:43 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
веднъж се опитах да обясня, че процеса на рязане е относително точна наука. поста незнайно как се отзова в коша

втори път няма да обяснявам. надявам се, че Груби ще си намери подходящото за него решение.


Вто Яну 31, 2017 11:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Фрезери и свредла - аналози
Китайските фрезери от този тип работят безпроблемно. Откак съм купил машината, работя само с един 1.5мм и не се е износил още. Изрязал е стотици метри.

Китайските свредла работят като за CNC с което сам си правиш платките. Даже скоро си купих за проба възможно най евтините - http://www.ebay.com/itm/10Pcs-0-1mm-1-0 ... 2c992905b0
И те си работят добре. При мен досега не се е случвало да се износи свредло. Всичките дето са дали фира са от мои грешки.

За фини платки по мои наблюдения, този тип дават най добри резултати -
http://www.ebay.com/itm/5x-Carbide-Stee ... Swqu9VL~VM
Ако шпиндела ти има биене, което е валидно за всички китайски боклуци вероятно, трябва като слагаш инструмента, да съобразиш посоката на биенето да съвпада с режещ ръб.


Сря Фев 01, 2017 10:10 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни