Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Водно рязане 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Водно рязане
От три месеца не ми остава време даже и да поглеждам форума, ама вече трябва да отбележа малко активност.

От две седмици имаме рутер за водно рязане във фирмата дето работя (то засега основно аз си се занимавам с тия работи). Китайски но поне работещ. Китайщината си я има ама поне рутера е изпълнен подобавъчно солидно - 3000х2000 работна площ и тежи 2 тона. По Х и Y е със серво мотори Mitsubishi което честно казано ме изненада. Високото налягае също е добре направено - хидростанцията е Siemens, интензифайъра и главата Hyperterm. И дотук с хубавото. управлението по стара китайска традиция си е с PC и NCStudio (поне е с външен моушън контролер, па макар и китайски). И нищо друго - китеца казва машината работи и дотам - никаква информация как се реже с нея та сега се уча.


Чет Сеп 01, 2016 7:15 pm
Профил ICQ
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Водно рязане
Може ли да споделиш на коя китайска фирма е машината ?

_________________
www.ev-bg.com


Пет Сеп 02, 2016 9:34 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Водно рязане
YC Industry Co


Пет Сеп 02, 2016 11:09 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Водно рязане
E .. па ти си имаш всичко, контролера и софта ги сменяш и си готово. При тези машини няма голяма философия, най-вече скороста.


Пет Сеп 02, 2016 5:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Водно рязане
Засега така ще я караме. А и за каква скорост говорим :) днеска рязах две железа (AISI316) - едното с 45мм/мин другото с 35мм/мин. Едното ми хвана 25 минути, другото 20... То май повече от 2м/мин няма да ми трябва.

Моушън контролера сякаш е читав - машината се движи добре - с дъгите се справя добре и точно. Днеска стругаря беше доволен от едното желязо - каза че излязло много добре.

Не съм виждал истинска машина ама тая оставя много смесени чувства - сбирщайн от хай-тек и ултракитайщина. Омекотителната стнация и охлаждането на маслото са под абсолютно всякаква критика - толкова китайщина не бях виждал досега. Интензифайъра, от друга страна, изпълнен много професионалнно и само с качествени компоненти (с изключение на една-две незначителни джаджи). Рутера изключително солиден - тонове желязо - моста е със собствена гравитация. Моторите както казах са Mitsubishi обаче винтовете някак ми изглеждаха малко "китайски", Z е със стъпков мотор. Има автоматична мазилна система на цялата машина. Датчици има наслагани навсякъде. Днеска няколко пъти я нулирах и позиционира точно.


Пет Сеп 02, 2016 7:59 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Водно рязане
The First Desktop Waterjet Cutter - $4499 - $5999

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Ное 14, 2016 11:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Водно рязане
Много висока ми се вижд тази цена а ползата от таква малка машина малко ми се губи. Рязане на неметали или на специфични метали, но с този малък размер ... не ме блазни, виж фрезичка ми се вижда по-полезно.


Вто Ное 15, 2016 12:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Водно рязане
Ползата от водно рязане е голяма, ама от такова малко - не знам. Последните два месеца съм почти нонстоп на водното и истината е че спестява ужасно много после като се качи джелезото по стругове/фрези. На това малкото никъде не видях на какво налягане работи. После мизерията покрай такава машина е голяма - вече два месеца ходя с мокри крака и целия в пясък - не виждам как може да се сложи на бюро - абсурд. Консуматива също е голяма магия - дюзите се чупят когато си искат и не я ли хванеш навреме - повтаряш - ако позволява детайла. И с тая мизерна мощност от 1.5кВч ... - нашта е 50кВч и пак 10мм inox го реже с 200-300 мм/мин. Сега режем едни плочи 100мм стомана - 8мм/мин - режат се часове.


Нед Дек 04, 2016 6:28 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Водно рязане
Ееее 100мм с тая машина, това си е наказание. За дообработката, зависи с какво сравняваш, с плазма е по-добре, но спрямо лазера няма особенна разлика, да не кажа че лазера може и да е по-добре.


Нед Дек 04, 2016 8:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Водно рязане
тц... това дебелото желязо лазера ше го опече като стой та гледай, за плазма и газорез да не говорим. Шефовете предпочитат 3 часа рязане пред 200 ножа и две седмици по струговете. Той и случая с тия железа е по-особен - от едно парче се вадят два детайла.


Нед Дек 04, 2016 8:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Водно рязане
Познат се оплакваше и от водно рязане. Алуминиеви детайли, материалът разкроен на водорезка. По неговите думи, срезът бил с по-голяма плътност от останалия материал, което се отразявало на последващата механична обработка. Имам някакъв смътен спомен, че се оплакваше и от твърди неметални включвания в зоната на среза. Предполагаемо, частици от абразивния материал са се набили в алуминия.


Нед Дек 04, 2016 9:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Водно рязане
За тая дебелина водно то ясно но по-голяма машина. Но за 6-10-15 лазер е идеално, не че и на водоструйна не става, в сащ масово така режат, лазерите ги използват повече за разкрой на тънка ламарина. Уплътняване не е изключено да има, както и включвания.


Нед Дек 04, 2016 11:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Водно рязане
Е тя нашата не е малка. 4к атмосфери 50kW помпа. Рутера е 3х2 метра. Режа едни алуминиеви плочи тия дни за клиент и няма оплаквания. По принцип имат голямо значение настройките на скорост и количество абразив за разни по-меки материали. Примерно някой пластмаси се режат само с вода, ама с малко абразив става по-добре. После и скоростта е важна. Рязах и едни гуми - с абразив става по-чисто. Без абразив водата почва да топи и "маже" материала. Ама всичко е до натрупване на опит. Китаеца е направил само желязо и никакъв knowhow. То и за тия пари толкова. Днеска строших една почти нова дюза, щото неръждавейката (18мм) се изметна с над 15 мм докато се реже. А няма никаква система против колизии - и това е втора ударена дюза и само една изхабена от работа.

п.п. : Най-кефи как реже стъпкло :) ...


Пон Дек 05, 2016 10:05 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни