Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Питанка за CNC плазма 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Фев 02, 2017 6:32 am
Мнения: 7
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
@ stivemaster:
Т.е . определянето на височината чрез омичен контакт е за предпочитане и с по-вече предимства?

Основно режем дебели ламарини и плазмата ще се ползва за дебелини 6-20 мм.
Източникът е Термалдайнамикс/Виктор 200А, ламарината е във вода.
При газово рязане почти няма прах и пушек, ще видим при плазма какво ще стана.


Нед Фев 19, 2017 9:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 1:55 pm
Мнения: 1792
Местоположение: София
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Капацитивното следене излезе ли от мода, че не следя?


Нед Фев 19, 2017 11:50 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
При плазмите да.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Фев 19, 2017 4:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Е аз на самоделката си правя едни експерименти с капацитивно намиране на ламарината ама чакам да пуснат голямата машина и да се хвана пак с нашта. И без това искам малко хардуерни модификации да и направя.

Засега не знам как ще стои въпроса с консуматива на Килбърг-а - словаците са я пратили само с консуматив за 90А - другото ще трябва да си го купуваме. Ама то ако ще режа черно до 12-15мм за къв х... ми е тая машина като аз това го режа със самоделната машинка срещу консуматив : ток + въздух + дюза за 3.50 лв. + електрод за 4.50 лв. Като при внимателна работа един електрод изкарва толкова, че чак забравям кога съм го сменял.

За "съпорта" на Евромаркет вече се досетих, че ще е в кавички. Евентуално ще се пробваме директно със словаците да си говорим че тия са дървени философи. Такива безумни твърдения относно машина досега не бях чувал. А неща дето са очевидни им убягват. Примерно искат да изключваме машината от нета и да я включваме само когато има нужда от отдалечен достъп за съпорт - през тийм вюър!. Като хванела вирус и се счупвал компютъра и някви такива странни мисли. Еди кой си бил сменял два пъти компютър щото я държали включена в мрежата и сега работели с флашки. Пък от флашки кви буби идат - това не е проблем явно. За сметка на това въобще не им пука къде е закачена масата на източника - не им стигна кабела и го закачиха на 10 метра от плота през заземителна шина от обикновено желязо - чакам като я пуснат шината да почервенее и тогава ще им напомня, че съпротивлението на желязото е 6 пъти от това на медта.

Аве странен мелез е тоя микростеп - моушън контролера му изглежда е пак някакво РС ама било под ДОС ?!?!... Все си мисля че ако бяха сложили примерно едно Siemens CNC управление щеше да стане далеч по пригледно.


Нед Фев 19, 2017 5:31 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Абе за големите машини не знам как е, аз имам източници, телоподаващо и преносими плазми, припкат до обекта до де се обадя, друг е въпросът каква работа вършат :) важното е че ако е прецакано носят заместващо, но и аз не съм от тия дето се молят, всъщност то аз рядко контактувам с тях, само ако са се забавили повечко да да им тегля една майна, но и колегата не хич не си поплюва та досега съм нямал сериозни проблеми.


Нед Фев 19, 2017 6:31 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Фев 02, 2017 6:32 am
Мнения: 7
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
По този начин е закрепена горелката /не е довршена още/:

Изображение


Изображение


Изображение

Приемам съвети относно подобряване.


Пон Фев 20, 2017 7:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Като ги гледам всичките кви са "разбирачи" направо ми се плаче. То не е преносима машинка че да донесат заместваща... Поне с китайското водно рязане не очаквам сериозен съпорт и въпреки всичко има сервиз на AccuStream и хората досега поне по телефона са съдействали за каквото сме ги питали. Предполагам че и ако имаме нужда ше дойдат и ше свършат работа.


Пон Фев 20, 2017 3:59 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
itso.t написа:
Да използвам, да питам използващите такива машини. Тоя вид техники как се справят с рязане на листов материал, да кажем 4мм. алуминий Д16Т, 2017, 5083?

Добре де, няма ли яснота по въпроса? Възможностите не са кой знае колко - може, не може, може но с уговорки / забележки / проблеми...


Пон Фев 20, 2017 5:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Де да знам - на лазер не се получава много добре. В книгата на килбърг-а има таблици с настройки за алуминий. Явно може на плазма, ама не съм бил свидетел как се случва. Толкова ли няма някой с водно рязане покрай теб? В София да няма такава машина - няма да повярвам :)


Сря Фев 22, 2017 10:22 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Има водно. Ама аз питам как седи въпросът с плазмите...


Сря Фев 22, 2017 11:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Реже се - от втори опит се получи сравнително добър резултат. Настройките на машината са почти като на неръждаемо - Кислород, аргон и H5, като са с няколко процента по-малко отколкото за неръждаемо. Консуматива е почти същия. Като скорост е малко по-различно. Като качество на среза - оценка 4 от 6. На водното спокойно мога да му дам оценка 5.5 ... И на водно се реже прилично бързо. А и като цена може би водното е по-добре заради високата скорост на рязането.


Вто Фев 28, 2017 9:11 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Хм, сигурно попадам все на такива които хващам в момент в който трябва да си платят лизинговата вноска на Кайена, ама обявяват някакви безумни цени за разкрой.
Последното беше, лист ламарина 4мм да се разкрои на кръгли детайли с ф125. Никаква друга обработка.
Цената която ми обявиха беше 1.50 BGN без ДДС, като в цената не е включен материала. Не знам, аз ли съм станал плашлив и лесно се стряскам от подобни цени, наистина ли е скъпо... :D


Вто Фев 28, 2017 12:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Това 1.50 за какво е? За детайл? За метър? За какъв материал?

Начи нашата цена за водното е 80лв. на час. Алуминий се реже бързо - 4мм с над метър в минута. При това положение цената щеше да е доста под левче за детайл, ама все пак и зависи колко листа ще се кроят - за два три детайла - ще ти ги изрежа в почивката и може после да пием по едно кафе :) За половин лист ще го закръглим малко нагоре. За много листи ще си е колкото часа хване. По принцип хваща малко повече време от колкото е "чистото" време за контура. Особено ако има повече пробивания.


Чет Мар 02, 2017 7:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Цената е за детайл - окръжност с ф125мм. при запитване за разкрой на цял лист - 1250 х 2500мм. Без други обработки. Няма отвори, няма нищо. В цената не е включена стойността на материала - 4мм алуминий.
Не знам, ама на мен ми се стори безобразно скъпо...
Не съм проверявал, ама предполагам че горе-долу за цената на разкроя на един или два листа, ще ми изработят щанца за въпросния детайл... :D
Както и да е. Нека си почиват хората. Няма да ги притесняваме повече... :D


Чет Мар 02, 2017 8:32 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питанка за CNC плазма
Ицо,пишеш рязане но какво.Иначе ето ти средните цени в бранша за плазма , лазера и водното +20%.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Чет Мар 02, 2017 8:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни