Отговори на тема  [ 209 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
3D Принтерите 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: 3D Принтерите
Там съм качил само част от това което съм направил като конструкции,защото имам проблем със качествените снимки.От една страна или клиентите ми са параноици и не разрешават да се снима в цеха им !!!! (а такава машина се снима сглобена и работеща , не разчастена) или от друга страна за плазмата се определя място (в задния двор) снимки от които не искам да качвам.
Последния ми дизайн за евтина плазма (като разградските) е с неръждаеми профили и лагерни танкети с възможност за маса с воден обем и размери до 2100/6100мм.Индустриален модел с портал от алуминиев хеви индустриален профил 90/180 призматични направляващи и съчмени танкети.Смятам че няма нищо паянтово в това ,както и нещо което да е ненадежно.Скоро когато имам прилични снимки и видео най сетне, ще кача и ще обсъдим надълго.
Относно сайта минавам на лични щото осрахме темата,за което съжалявам.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Юли 09, 2017 10:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: 3D Принтерите
Я кажете какви са най-интересни модели 3D принтери в момента?
Преди края на годината, може би ще мога да инвестирам в един нисък-среден клас (под 5000Е),
ако не реша нещо друго.


Пет Окт 06, 2017 7:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: 3D Принтерите
Мисля че за хоби по-добро от ultimaker няма а и цената е на половин от твоя разчет


Пет Окт 06, 2017 9:45 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: 3D Принтерите
и аз натам съм се загледал, даже за 3 extended ще стигне, а и дизайна му ще бъде отворен в края на годината

някой притежава ли такова бижу - има ли отзиви?

Другия вариант е да взема примерно 3-5х Prusa и да отворя малка фабрика, но това означава да хвърля всичко друго


Съб Окт 07, 2017 7:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: 3D Принтерите
аз имам ultimaker 2 работи превъзходно. Пробвал съм с разни други китайчета. В последствие от края на 2015 си сглобих и сам принтер с чисто мой хардуер и firmware обаче не мога да кажа че съм стигнал качеството на ultimakera.
Причините да произведа мой са две - първо професионален гъдел и спорт, второ големия недостатък на ultimakera - работи само с filament 3mm (без да се преправя оригинално) - на мен с преправяне не ми се занимава, а все по лесно и евтино се намира филамент 1,75мм. Купувам основно от тме


Съб Окт 07, 2017 8:16 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: 3D Принтерите
е аз съм с makebot replicator 2x, но трбва да се върви напред
другия вариант е да се оглеждам за лазер или CNC, но там и място трябва и инвестицията ще е по-голяма


Съб Окт 07, 2017 8:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: 3D Принтерите
За тия пари само лазер играчка, т.е.няма смисъл, малко cnc може би по-добре, но зависи с какво ти се играе, аз бих префпочел cnc имайки вече принтер.


Съб Окт 07, 2017 10:21 pm
Профил
Мнение Re: 3D Принтерите
Добре де, а чатайски лазер от ибея като този например с DSP контролер и PWM захранване за към 3000 - 3800 лева , и малко преправяне след това, (* все пак не сме в сайт по шев и кройка, а в енДжинерски форум). Аз чакам някой от вас да се престраши пръв и да каже че го е преправил успешно и да скачам и аз у дълбокото, или поне да каже че ще съдейства с преправката.
Хубавото от друга страна на ЦНЦ-то пък, е че 'тръбните' му елементи няма да заминат само от стоене на рафта.

Прикачени файлове:
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg [ 170.81 KiB | Прегледано 5746 пъти ]


Нед Окт 08, 2017 1:15 pm
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: 3D Принтерите
не ми се чете цялата тема щото много дълга но не схващам това преплитане на понятия. Лазер / рутер и 3д принтер както си приличат така и нямат много общо.

- 3д принтера го взех защото правя разни модели за скулптори, някои машинни елементи, закрепващи планки за дисплей и бутони към лицеви панели за електроника.
Тези детайли освен на 3д принтер могат да се изработят само с леене, нишкова ерозия и т.н. Т.е. не стават нито на фреза нито на лазер

- такъв лазер от снимката става за рязане на пластмаса и шперплат както и за гравиране. Приложение основно в рекламната индустрия. Нито може да се направи закръглен ръб около LCD дисплей, нито фаска и т.н. Т.е. става само за 2д рязане.
има бг фирма anons която държи на склад доста такива играчки и цените са ниски но лично за мен тъй като не се занимавам с рекламни материали такъв лазер би стоял в ъгъла неизползваем.

- рутера на него може да се правят много неща и да замени 3д принтера и лазера за някои неща, но и тук си има ограничения.

Лично за мен съм намерил приложение на 3д принтер и рутер.


Нед Окт 08, 2017 2:31 pm
Профил WWW
Мнение Re: 3D Принтерите
Edesign, нали знаеш оная приказка "едно си знае баба, едно си бае' та и аз така - дето споменат лазер и зачеквам темата, щото за прототипване на лицеви панели е незаменим.
Рутер хубаво, ама някой плексигласови тънки детайлчета така се трошат на рутер, че от сто ще изкараш едно. Не че на лазер не се трошат ( след обработката ) , ама си има чалъм за разкаляване. За 3Д може - по-простички фаски , маски и пр. - казват му лазерно ецване, ама не си струва хабенето на тръбата за това, по лесно 3Д става с изрязване на няколко панела и залепване в сандвич. И 3Д принтването както казваш хич не е зле, ама трябва да имам някаква вакуум-формовка или нещо си, за да направя от прототипнатото 3д принтнато изделие серия от изделия, или калъпи силиконови, полиуретан - на мене ми звучи страшничко за сега, за в бъдеще ще видим.


Нед Окт 08, 2017 5:58 pm
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: 3D Принтерите
странно на рутер можеш да счупиш нещо ако сбъркаш, закрепването, режима на рязане или типа на инструмента. Каквито искаш малки детайли от плексиглас мога да отрежа. Въпроса е, че закрепването е бавно и досадно :). За лазер и пластмаса - последващото шкурене и полиране е също много досадно.
А за вакуум формата - досега имах нужда от серия от едни не сложни детайли. Принтнах ги след това в силикон на smooth on и смола също от тях. За моите детайли вакуум не ми трябва. За мехурите си има ред чалъми дори да имаш вакуум или вибрация но разположиш неправилно детайлите за формата от силикон пак ще се появят.


Нед Окт 08, 2017 6:46 pm
Профил WWW
Мнение Re: 3D Принтерите
Добре де, Смут Он съм гледал сто пъти сайта им и още нищо не съм избрал - то там хиляда вида материали - за зъби, за чинета, за силиконови кукли, за джедайски мечове...
И като избера нещо, ква е гранцията че Мистрал баш от него ще имат. Я дай някой подвид Смут Он xxx силикон и полиуретан като за леене на ръкохватки (по-здравичък) , които ще се боядисват червенички, черни , сини и Мистрал да го имат и скачам у киреча.


Нед Окт 08, 2017 7:29 pm
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: 3D Принтерите
това което взех е
MoldMax 20 и Smooth Cast ONYX (черна)
от тази смола мисля има само черна и бяла (слонова кост)
Полученият резултат е много здрав, фрезова се и се стругова.
Питай ги тях по мейла отговарят и са коректни. Дори съвети дават защото нямах идея и аз какво да поръчам. Нета е пълен с инфо и човек потъва в морето :)
По принцип и силикон и смола може да се вземе и от други места (chimateh) обаче цените и разфасовките са доста по-големи.


Нед Окт 08, 2017 8:06 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: 3D Принтерите
а за тънките детайли от плексиглас защо не използвате вералит - изключително здрав има дебелини от 0,4 мм нагоре. За лицеви панели използвам 0,7мм. Има го мат и чисто прозрачен. Добре се печата върху него. Но не се лепи с нищо, освен с двойно залепващо тиксо


Нед Окт 08, 2017 8:09 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: 3D Принтерите
Edesign написа:
...Тези детайли освен на 3д принтер могат да се изработят само с леене, нишкова ерозия и т.н. Т.е. не стават нито на фреза нито на лазер...

Имам чувството че бъркаш технологиите. Ерозийните машини могат да обработват детайли от метал. Поне не се сещам как може да стане с пластмасови такива.
При 3D принтерите е обратното - силата им са полимерите.
Не че няма 3D принтери плюещи и железа, но не са точно в ценовата група която се обсъжда...


Нед Окт 08, 2017 10:06 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 209 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни