Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Лазерно гравиране 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 04, 2012 12:51 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Мнение Лазерно гравиране
Hello everyone,
Търси се колега, който е работил с лазери, извадени от DVD-RW. Бих искал да си закача такъв лазер на машинката и ще почвам да правя драйвер с LM713T. Проблемът ми е, че никога не съм работил с гол лазер и не знам за опасностите нищо повече от веселите писания как се пали клечка кибрит и т.п. Купил съм си очилца от едни зъболекарски търговци, които се клеха, че това е защитата за червен лазер. Обаче при проверката ми в сайта на производителя ми отговориха, че не произвеждат защитни очила за лазер.
Моля ако някой има практически опит с тези неща и още не е ослепял, да сподели малко опит.


Пет Юли 17, 2015 10:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Лазерно гравиране
Играчка, ще го изгориш.
Купи си за 20 лв. работещ такъв, пак пали клечки. :) :)


Пет Юли 17, 2015 10:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
За защита от червен лазер ти трябват.... сини очила (гледайки през тях), демек такива, поглъщащи достатъчно червения спектър. Ако през въпросните можеш да видиш нещо червено с различен цвят, освен черен, категорично не стават за защита от лазер.


Пет Юли 17, 2015 11:19 am
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 04, 2012 12:51 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
Това за сините очила е ясно, но само цвета не определя защитата. Има показатели като оптична плътност, която е рязко свързана с цената. Има два вида очила - тези от около 25$ и тези от около 150$.Тъй като нямам свободни 150$, търся хора, сблъскали се челно на свой гръб с проблема. Надявам се те да ми кажат дали евтините очила могат да ме предпазят от отраженията. Основния лъч не мисля да наблюдавам.

_________________
Бай Цветан


Пет Юли 17, 2015 5:28 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Лазерно гравиране
Да разбирам ли че въпроса ти се свежда до това дали е безопасно да шибаш спинозна кучка нейде из африка с кондом местно производство и цена 25ст, или е по добре да дадеш 1.5лв за по качествен западен продукт. Разбира се плътността ще е различна между двата модела, цвета не е толкова важен, но пък от друга страна защо да се дават 1.25лв отгоре за едно ебане и то в африка,ако може да се мине метър


Пет Юли 17, 2015 5:59 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 04, 2012 12:51 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
Jig, ако не си се занимавал с тази тематика, не очаквам да науча нещо полезно от теб. Не търся остроумия.


Пет Юли 17, 2015 6:19 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 8:59 pm
Мнения: 505
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
Преди време купих от интернет 0,5W UV лазер ТОЗИ, заедно с едни ТАКИВА очила.
Мога да кажа, че очилата не стават и за чеп за зеле, но лазера си се справя доста добре. Сега обаче ако ми се наложи бих се замислил дали да не се свържа с този човек -> http://www.lz4gv.com/ има http://www.lz4gv.com/Laser/Laser.html и си мисля, че ако се фокусира ще е по-добре от изваден от DVD :) ТУК или ТУК е EBAY магазина му.

_________________
I'm debugging my software mostly with soldering iron....


Пет Юли 17, 2015 6:48 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 04, 2012 12:51 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
HIFI, благодаря за информацията. Разгледах нещата, лазерът ти е два пъти по-мощен от тези на DVD и изглежда страхотен. Може ли да гравира дърво? Платка? Драйверът на LZ4GV е много професионален за мен, няма да мога да го направя. Ще започна с елементарно регулиране по ток.
Най-много ме интересува защитата на очите. Кажи нещо по-конкретно, явно имаш наблюдения.
Благодаря отново.


Пет Юли 17, 2015 7:12 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 8:59 pm
Мнения: 505
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
Дадох линка, защото човека продава и готови. Може да се свържете и да го разпиташ, за цени... щом ги продава, a и е в бранша предполагам ще има повече инфо от нас. Иначе с тези 0,5W се гравира дърво, пдч и производните му без проблем. Режеш хартия, тънък картон, гравираш чипове без проблем (на мен за това ми трябваше :D ) повечето неща дето не отразяват лъча остават променени (това го казвам, защото пробвах с плексиглас, но за там е много слаб) просто го разтапя и му нарушава повърхността - става леко релефна. Като защита на очите както казах очилата дето купих от линка са смешка, нямам опит с хубави. Аз настройвам началната позиция и се махам. Връщам се като свърши. Имам монтирана WEB камера, дето още не е дала фира и през нея гледам има ли проблеми и всичко наред ли е. Помисли за система за обдухване на детайлите, че дима разфокусира лъча и цапа оптиката !!!

_________________
I'm debugging my software mostly with soldering iron....


Пет Юли 17, 2015 7:45 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 04, 2012 12:51 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
Тази тема я пуснах, за да науча тези няколко изречения. Нямаш представа колко съм търсил тези неща. Започвам да действам.
Крайно съм ти задължен. Ако мога да бъда полезен с каквото и да е, само свирни на peast@abv.bg

_________________
Бай Цветан


Пет Юли 17, 2015 8:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Лазерно гравиране
http://stores.ebay.com/KALE-CNC/808nm-I ... 34.c0.m322

2W им модел много хваща окото. Но от занимаване с глупости не ми остава време да добавя такова към CNC - то.


Пет Юли 17, 2015 9:01 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 8:59 pm
Мнения: 505
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
Nikola, добре изглежда, но минеш ли над 1W дали не е по-добре да се помисли за СО2 или истински DPSS? Вярно там захранване, водно охлаждане, по-скъпа оптика ама поне ще си режеш на воля :)
Не видях как се променя фокуса на тези модули, но пък са с ТТЛ контрол, и може да се гравират и картинки лесно...

_________________
I'm debugging my software mostly with soldering iron....


Пет Юли 17, 2015 9:10 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 04, 2012 12:51 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
Идеите са повече от времевия и материален ресурс. Животът ни дърпа в различни посоки.


Пет Юли 17, 2015 9:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Лазерно гравиране
Ами за 200 долара CNC-to си става лазерен гравир с едно такова и малко доработка. Вероятно ще е 240 долара заради ддс-то на митницата.
Ако правилно съм схванал фокуса се регулира като го мърдаш нагоре надолу цялото.
Точката я дават 80 микрона на 2W и 50 микрона на 800mW вариант.


Пет Юли 17, 2015 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лазерно гравиране
Някой от съфорумците беше купувал CO2 тръба, захранване, огледала, цайси и останалата кинкалерия, но така и не обади какъв е бил крайният резултат...


Пет Юли 17, 2015 10:07 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни