Отговори на тема  [ 447 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Следваща
Дилеми със стругове 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Дилеми със стругове
спирален метчик с 3 режещи пера + течаща охлаждаща течност, само това ме спасява да правя резба на моя шпиндел
4 пера товарят повече, не знам как и защо

пък за настройките на инвертора... няма много варианти, щото при обороти под номиналните въртящия момент остава постянен, ако изцедиш нещо то ще е чрез претоварването
не го знам твоя инвертор на по-макровите съм срещал настройки за претоварване
примерно 30 секунди 200% и 10 секунди 250% да речем, нещо такова си спомням


Пон Ное 26, 2018 2:06 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Дилеми със стругове
И аз стигам до тези изводи и се ориентирах към такъв вид или на GWG Габрово (повод за гордост - обърнете внимание на асортимента) но все пак, още не съм се отказал от сърбящото желание, да изгоря нещо и ще пробвам да вдигна още малко, този прословут параметър Pd009 на Хуанйанг-а,да видим китаеца ще издържи ли !
С метчик като първия, само че на Холекс (М5-75лв.) на маркова машина, съм правил 400 проходни резби в S355.Чупи се и слагам следващия - 5 резби и се чупи !!!! Слагам трети и изкарва примерно 120 резби.И се чудя каква част от купените бройки са истински и каква е пълнеж ?Оставям настрана и какво S355 е украинското ... нали!
Колега nik, пусни ми на лично един телефон или ми бипни на 0887480232, да разменим няколко приказки, по повод твоя шпиндел и твоята машина, че няма много хора в България, с които мога да обсъдя нещо такова, от първа ръка и безпристрасно.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Ное 26, 2018 11:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
Е то с украинска стомана не може само инстеумента да виниш. Едни тъпи тръби ако знаеш що инструмент съсипаха, не знам какво бяха изтървали ама няма рязане. Тръгнах с циркуляр с твърдосплавни не, и с охлаждане и безвсетая, минах на абразивни, яде дисковете все едно са гъмени, а нарязването на резба беше ад, аз накрая ги заебах, те ми съсипаха 3 комплекта ножове.


Пон Ное 26, 2018 1:28 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Дилеми със стругове
itso.t написа:
Браво, браво както се казва.
Тая джаджа защо не я подкара с My CNC? Бях останал с впечатление, че се беше заиграл с него, и беше доволен от резултатите.


Ами защо ли ,защото на две места сложих UcCNC и такава греда ям че ..... Бъгава работа човек, недодялка е пак,като мача и linuxcnc.
Сега съм поръчал това и мисля да приключа с pc базираните аматьорски бози.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Ное 27, 2018 12:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
А това дали работи?


Вто Ное 27, 2018 12:18 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Дилеми със стругове
Ами веднага след като се разбера с тъпаците от DHL и си го освободя от митницата, ще го сложа и ще кажа.Но в момента пускам една машина за плазмено рязане на тръби и кух профил, с едно такова и те уверявам че работи, по добре от РС базирано управление !
И двете (всъщност почти всички евтини CNC контролери в момента ) работят на LinuxCNC, но върху специално проектирана микро РС платка и линукс компилиран специално за целта.С човешки потребителски менюта и възможност за настройка, дори от човек който не е на силни лекарства.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Ное 27, 2018 1:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
stivemaster написа:
Ами защо ли ,защото на две места сложих UcCNC и такава греда ям че ..... Бъгава работа човек, недодялка е пак,като мача и linuxcnc.
Сега съм поръчал това и мисля да приключа с pc базираните аматьорски бози.

Може и да бъркам, но UcCNC и MyCNC не са ли различни джаджи и софтуер. В някоя от темите беше писал за второто, и поне към онзи момент беше споменал че си доволен.


Вто Ное 27, 2018 2:20 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Дилеми със стругове
Оф... Ицо прав си ,побърках се вече явно.За MYCNC направо не ми се приказва, разваля ми вкуса на кафето.Този руснак е измамник бе приятелю,обикновен измамник.Докарал дереджето до работеща програма, с разхвърляно меню и несвързани модули.И се очаква от тебе да си ги навържеш и тя щяла да тръгне.Ти верваш ли, друг да ти оправя програмата, кога ще тръгне ?Ударих голема греда там.И на въпроса - в крайна сметка ще помогне ли да я оправим или не, човека ми обяви 1500$.Е греда и за него - написах една похвална статия в руския форум и оня веднага ми се обади и предложи да ми върне парите .Съгласих се върна ги, но не пожела контролерите и клавиатурите си обратно - 1600$.Заврял съм ги в един кашон и ме е яд да ги гледам.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Ное 27, 2018 5:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Дилеми със стругове
Само да ти подпаля фитилите...
тоз алиекспресен китаец за 123 долара повече работа ли ще свърши?


Вто Ное 27, 2018 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Дилеми със стругове
Опс, ти си отговорил вече, извинявай. :)


Вто Ное 27, 2018 6:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
stivemaster написа:
Оф... Ицо прав си ,побърках се вече явно.За MYCNC направо не ми се приказва, разваля ми вкуса на кафето.Този руснак е измамник бе приятелю,обикновен измамник.Докарал дереджето до работеща програма, с разхвърляно меню и несвързани модули.И се очаква от тебе да си ги навържеш и тя щяла да тръгне.Ти верваш ли, друг да ти оправя програмата, кога ще тръгне ?Ударих голема греда там.И на въпроса - в крайна сметка ще помогне ли да я оправим или не, човека ми обяви 1500$.Е греда и за него - написах една похвална статия в руския форум и оня веднага ми се обади и предложи да ми върне парите .Съгласих се върна ги, но не пожела контролерите и клавиатурите си обратно - 1600$.Заврял съм ги в един кашон и ме е яд да ги гледам.

Това звучи доста обезкуражаващо. Тоест, ако трябва да обобщим, не малка част от тия управления са различни като размер томахавки.


Вто Ное 27, 2018 8:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Дилеми със стругове
linuxcnc си е екстра
какво не му харесвате
иска повече четене, но веднъж настроено е пушка, малкото проблеми които съм имал изобщо не са по вина на софта
един път започна да прави голям джитер, през няколко минути се побърква за по малко от секунда, точно колкото сервото да даде грешка, докато се чудя какво се случва забелязах че и мрежата не работи, оказа се лоша връзка на мрежовата карта в слота, уж куплунзите са позлатени, как е станало идея нямам
другия проблем пък не разпозна някакъв нов формат на Г-код, ползват някакви системни променливи за тъч проба за нивелиране преди да се фрезова платката, оказа се че версията която съм качил преди 7 години остаряла без да разбера, ъпдейтнах и всичко си дойде на място
с линукс цнц и стандартно ПЦ преработват фабрични цнц машини, на които старото управление дава фира. само че там не управляват по паралелен порт а със специални карти MESA май се казваха


Вто Ное 27, 2018 11:16 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Дилеми със стругове
Какво не му харесвам ли, ми ще ти кажа:
1.Правена е от човек който не е виждал на живо CNC машина.Защото, ако е виждал, то най малко скрийна щеше да изглежда примерно така. И всичко щеше да е свързано и работещо още при инсталацията.
2.Конфигурирането, щеше да е изцяло в графичен, текстово-табличен режим.
3.Да вземат и да включат в официалното исо компилация и за Арм процесори, при които се създават хал пинове и се пише и чете директно в тях (малката мръсна тайна ,благодарение на един руснак,която даде възможност за най големия пробив в областта на CNC които дава възможност на 23$ комп като Ориндж Пи, да стане управляващ компютър със възможност да генерира стъпки в рамките на 1мсек).
4.Като четеш толкова, прочети написаното от дивилопера, за установяването на хом позиция .Аз не съм англоговорящ и си мислех, че не го разбирам по разбираеми причини.След като прочетох обаче, как американци го питат, какво е пушил когато го е мислил ...... разбрах че грешката не е в моя телевизор.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Ное 27, 2018 11:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Дилеми със стругове
Почти по всички точки отговора е един - опън сорс и напълно безплатно
т.е. каквото е такова, или го ползвай така или като не ти харесва си го промени както ти харесва, пак безплатно
но да не звучи грубо ще обясня
шаренията може да се направи от всеки, те са наблегнали на основното - да работи, да е гъвкаво и да е надеждно, нещо което шарения мач3 му куца малко, а за шаренията - каквото и да направят все някой ще иска нещо различно, за това са го оставили всеки сам да си го украсява както му харесва, пак безплатно, може някъде да има пуснати готови скинове, или както там ги наричат, аз никога не съм търсил щото ползвам само 5 бутона - енейбъл/хоум олл/отвори файл/старт/стоп(много рядко)

https://forum.linuxcnc.org/media/kunena ... esized.png
https://forum.linuxcnc.org/media/kunena ... screen.jpg
https://scontent-atl3-1.cdninstagram.co ... 0800_n.jpg
https://forum.linuxcnc.org/media/kunena ... ogress.jpg

преди 7-8 години се мъчих да си правя таймер за времето и разни къстъм бутони, но без особен успех и вече нищо не помня, таймера заработи, но след като качих новата версия вече го нямам

за конфигурирането на основните настройки си има графичен режим, за по-сложните и специфични настройки са милиони възможните комбинации, оставили са го да редактираш ини файл, което не е нещо кой знае колко сложно, имайки предвид че се прави само в началото, после си работи с години, но позволява да се ползва за всевъзможни машини с най различни конфигурации, и... безплатно
общо взето като за безплатен продукт учудващо професионално подхождат, доста години развиват и софтуера и документацията

за хоум - сега видях че са добавили и ползване на индекс импулса на енкодера, нещо което не ти трябва да четеш ако нямаш енкодери с трети импулс, другото не е толкова сложно, какво не ти е ясно?
за да е гъвкаво са добавили всевъзможни донастройки, и наистина отнема много време да се прехвърли всичко, та не знам кое те мъчи?


Сря Ное 28, 2018 2:41 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Дилеми със стругове
Браво! Машинката изглежда добре . За мотора погледни този линк : https://inverterdrive.com/group/Motors- ... 112M-2-B3/
при ниски обороти нютоните изглеждат малко . Инвертора дали има възможност за свързване на енкодер ? С него няма ли да се изцеди още някой друг нютон?
Дано тоя китаец отговори на очакванията ти !
Според мен най-евтиното и сигурно решение за подобен род индустриален контролер е това : http://www.marketotomasyon.com/Default. ... &K=0&K1=67
Казвам "евтино" защото цената спрямо българската ета17 си е направо за без пари .


Сря Ное 28, 2018 10:01 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 447 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни