Отговори на тема  [ 447 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Дилеми със стругове 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Дилеми със стругове
Ей аз усул усул ,по малко по малко, ще взема да си направя тулчейнджър,все пак.Липсата на конструктивна критика не ми помага обаче ,само поздрави получавам.


Прикачени файлове:
20181213_193805.jpg
20181213_193805.jpg [ 1.13 MiB | Прегледано 5352 пъти ]
20181214_201000.jpg
20181214_201000.jpg [ 1023.54 KiB | Прегледано 5352 пъти ]
20181214_201037.jpg
20181214_201037.jpg [ 1.09 MiB | Прегледано 5352 пъти ]

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com
Пет Дек 14, 2018 9:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
Ами ... няма много за критика, добре изглежда, ако нещо не ми харесва то е първо пружинката ми изглежда някак ненадеждно, ама по скоро е визуално като гледам как е влязла няма къде да отиде, с времето може да се пълни с боклуци и стружки. Това което по не ми допада е че нямаш втулки на челюстите, а директно болтове, ама и това не е някакъв сериозен проблем, особено имайки в предвид липсата на сериозно натоварване на тия челюсти.


Съб Дек 15, 2018 12:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
stivemaster написа:
...Липсата на конструктивна критика не ми помага обаче ,само поздрави получавам.

Ми ти си потаен. Не казваш подробности кое и как. Дай малко подробности за да се развихрим с критиката... :D
И да попитам от любопитство - предполагам че показаните детайли са резнати на плазма и са дообработени с фрезата?
ToHu написа:
Ами ... няма много за критика, добре изглежда, ако нещо не ми харесва то е първо пружинката ми изглежда някак ненадеждно, ама по скоро е визуално като гледам как е влязла няма къде да отиде, с времето може да се пълни с боклуци и стружки. Това което по не ми допада е че нямаш втулки на челюстите, а директно болтове, ама и това не е някакъв сериозен проблем, особено имайки в предвид липсата на сериозно натоварване на тия челюсти.

За пружина ми се струва по-удачно да не е спирална, а нещо подобно:
https://www.google.bg/search?q=Torsion+ ... CgYQsAQIHA
Болтовете биха станали прилично ако се използват пас-болтове.


Съб Дек 15, 2018 4:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
Да за пружината това ми беше в главата, торсионна. За болтовете, често се среща но никога не ме е кефело директно върху болта. За натоварени радиално сглобки най-вече якост и износване, но като цяло и за тях и за не натоварените проблем със саморазвиване и хлабини, освен ако не е специално праеен болт със стъпало което да даде точен OD, и да гарантира нужната аксиална хлабина като при това позволи затягане до нужният момент.
П.с. Сигурно щото сега точно такъв приблем ме мъчи, на едни конструктори 3 пъти им.казах че не може както са го измислили без полза, сега се чудя какво да казвам на клиентите.


Съб Дек 15, 2018 5:01 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Дилеми със стругове
Отрязани са големите 4 детайла, един от които на снимките - другите "петлетата" съм ги стъргал, от шина 80/10 но от S355.
Ице няма криене бе човек, просто качвам снимки тук, за да получа някаква обратна връзка, не за да се хваля толкова.Аз не съм изобретател и конструктор не съм, просто се налага да си направя разни неща и се хващам и ги правя.Много често разбира се, топлата вода е открита много отдавна и нещата приличат на други неща.Затова, най ме кефи, да комбинирам в едно хубавите идеи в различни изделия.
Та този тулчейнджър, го правя по няколко юрнека - основния от които на тази машина .Тук във Варна има една такава, с работна площ Х-2100мм Y-5100мм Z-500мм (много полезна машина -уникална) на нея ми обработваха някои от детайлите на машината.
Та нейния тулчейнджър, е показан на 1:58 мин в клипа.Както се вижда, моите петлета са дори по красиви от техните.За сметка на това, колко просто изглежда устройството,когато питах хората дето работят на нея, дали се случва да засече или да изтърве инструмент - хората казаха че за 1.5 години не се е случвало - значи става за работа.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Дек 16, 2018 12:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
Аз не казвам че идеята е лоша, добра си е, лично на мен пружината не ми изглежда че стои добре при теб, което нищо не значи, но виж при тях са доста по-прави пружините, препдолагам въте има и сранвително дълги пинове на които влизат. Другото кеото спменах е за лагеруването на палците, отново в твоят случай еда ли има значение, но при постооянната работа, имайки в предид че смаият инструмент оказва усилие, което при всички условия създава триене и то в кофти направление, и от друга страна пружините натягат, при всяко отваряне затваряне челюстите ще се опитват да увличат болтовете които няма как да натегнеш много, да не кажа изобщо, което може да доведе до саморазвиване. Единият вариант е да имаш болт със стъпало, стъпалото ограничава навиването и позвоялва да натегнеш добре за да не може да го развие, не говоря за полт с част без резба, при него диаметъра е същият и натягането води до мачкане на резбата. другоят вариант е да имаш втулка която да е с 1-2 десети по-висока от челюстта и д анатегнеш в-у втулката. Е може и с ребоосигурител, може и с контрагайки, ама това всичко са решения на конструктивни недостатъци. Та ако в момента си с М6, аз бих разпробил челюстите до Ф8, и бих напраивл болтове М6 със стъпало Ф8, за втулка 1 мм стена ще е малко, а и кофти за производство.


Нед Дек 16, 2018 12:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
Нещо което ми прави впечатление - на тулчейнджъра липсва пин за центроване на държача за инструменти, така че всички държачи да са ориентирани в една посока.


Нед Дек 16, 2018 12:44 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Дилеми със стругове
Ами да ,не виждаш щото няма.Причината е че имам и 5 държача ISO30 които нямат изрезка за шпонка и искам и тях да сложа и така.А иначе ще сложа датчик и ще ги ориентирам и се надявам да не се завъртат.Иначе на шпиндела няма да имам шпонки,така че там колизия не може да стане.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Дек 16, 2018 5:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
Е това лесно може да с едобави ако е нужно, дори не знма защо не си оставил по един отвор за винт и един пин /или пък два винта/ ако се наложи да сложиш, така ако се налага няма нужда да раглобяваш цялото нещо. При твойто стопера на челюстите е станал доста по-добре от на оригинала, там са слагали плоки някакви метлани, при теб е доста по-елегантно.


Нед Дек 16, 2018 5:18 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Дилеми със стругове
За мен, проблем може да възникне, само при влизане и излизане на държача тук, между челюстите и то на тези - ВТ30 заради изрезките за шпонките.Ако не са ориентирани държачите, се закачат на петлетата.Иначе за тези които са ISO30 ,няма значение как ще ги завъртиш (трябваше да взема само такива ама....)Ще сложа енкодер и ако се разбера с LinuxCNC-то,ще ги ориентирам в момента на влизане и ще разчитам че няма да се завъртат после.Ако греша, ще разглобявам и ще му сложа.Направих си пасивна сонда и сега "пипам" и се центрирам до 0.01мм (това си е хвалба ,за мен беше важно).Само човек който не се е занимавал да центрова детайл, не би оценил екстрата да можеш да опипаш да се центрираш и ако трябва да се завъртиш (координатната система) на някакъв градус.
Тази машина, след като оттренираме всичковажно, ще я продам че вече имам идеи за доста по добра и по голяма разбира се.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Дек 17, 2018 12:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Дилеми със стругове
itso.t написа:
В бачкането има някакъв китайски отпадък, подозрително приличащ на тия от последните 3 снимки. Мога да го оприлича само като макет на струг. Или както бях казал в някоя от темите за железариите - по документи е струг, прилича на струг, но не е струг. :D
И за да не изглежда че само го "храня" тоя тоалет, в негова защита мога да кажа че веднъж дялках на него детайл от тефлон, с диаметър около 15мм. и се справи блестящо. Дори успя да го отреже без да се разпадне. :D
Ааа, да не забравя - финално се разтече. Тече масло отвсякъде. Космич!

Тия дни разследвах тая работа с теча на масло. Уж го оправих, но след седмица пак протече. Оказа се че течовете са два типа - течове в статичен режим и в работен. Аз съм бил оправил само тоя който течал в покой. По време на работа тече от още няколко места.
По тоя повод имам следния въпрос - има две места от които би могъл да тече, но не тече. Някакъв производствен дефект явно. От останалите десетина места си тече както си трябва.
Въпросът ми е, трябва ли да се притеснявам че не тече от въпросните две места? :D


Вто Яну 29, 2019 1:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Дилеми със стругове
Не... Пък и ти къде си виждал "социалистически" струг дето да не тече. Ако щеш вярвай ама на 3-тата седмица и DMG-то прокапа от едно място. Верно че само охлаждаща течност ама все пак капе...

Ние имаме два китайски струга и една китайска фреза (универсали) - първия месец не течаха. Струговете колко пъти им се чупиха маслените помпи не помня. Фрезата си фърля маслото за 2-3 месеца и тече не от 2 места ами от всякъде където има дупка за нещо. Даже по зле - маслото се меши с борьола и избягват да пускат охлаждане ако не е необходимо.


Сря Яну 30, 2019 8:27 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 447 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни