Отговори на тема  [ 212 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
CNC рутер - впечатления ... 
Автор Съобщение
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Май 11, 2005 2:47 pm
Мнения: 534
Мнение CNC рутер - впечатления ...
Привет и честит празник на всички!

Оглеждам се за CNC рутер на прилична цена.
Някой от вас дали използва някакъв ( български или друг), та да сподели малко впечатления?

Поздрави и весел празник!


Пет Сеп 06, 2013 10:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
рутери има най-различни. Каква е вашата цел - обработка на алуминий, дърво, пластмаса, правене на платки?
Каква работна площ.
За БГ производител на малки машини (до А3) не се сещам и съм любопитен някой ако знае такъв да даде тук координати.


Пет Сеп 06, 2013 11:00 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
аз използвам ето тази
http://bg.farnell.com/cif/c11000-1/dril ... dp/1876269

с нея могат да се обработват всякакви меки детайли - всякакви лицеви панели от пластмаса, изработка на печатни платки, гравиране върху метал
софтуера е Galaad, има и за 3Д модул фрезоване но никога не ми се е налагало да го използвам
недостатъци малка височина по Z - ако трябва да се изрязват отвори в по-високи кутии не става
малко бавничка ми се вижда - бързият ход е 1м/мин
като цяло размера е малък А4

но с нея съм направил огромно количество прототипни платки - сядаш сутрин проектираш платката и следобед вече имаш готово изделие. Идеално се правят едностранни платки за компоненти не по малки от 0805.
Служи супер за отрязване на всякакви отвори на пластмасови кутии за дребно производство на апаратура - правоъгълни отвори за дисплей и т.н.


Съб Сеп 07, 2013 9:07 am
Профил WWW
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Май 11, 2005 2:47 pm
Мнения: 534
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
Добре изглежда, но цената е много сериозна за такава машина ...

Благодаря ти, че сподели твоят опит!


Съб Сеп 07, 2013 9:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
Ами ние имаме китайски - мисля че са дали към $ 5-6 к. 3х1.5 м и мисля че към 20см по Z. Малко е дърводелски ама за нашите нужди - такъв ни трябва. В общи линии направен и недонаправен. След няколко "грешки" се изкриви по диагнал и колегата при всяко пускане му прави една манипулация за поизправяне. Иначе постоянно се ползва за триизмерни неща. Освен меки материали (пдч, текстолит, абс и подобни) сме дялкали един път и алуминий - става ама бавно. Тая седмица колегата ми изряза по външния контур едни платчици обаче го достраша да пробва isolation milling, та не мога да кажа дали става.


Съб Сеп 07, 2013 9:55 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
ами те цените са големи:
- в ибей има механичната конструкция на рутери започващи от около 1000$
- но към нея ти трябва електроника - тук цените варират според следващата точка
- софтуер - използвам Galaad с неговите плъгини - цената на профи лиценза е 1900 евро, обаче той си иска негова електроника, масово се използва маш3 обаче той работи само през LPT, а аз използвам само лаптопи и там LPT е проблем. А и за маш3 трябва да си малко разбирач и да поназнайваш доста неща, докато с Galaad сядаш и след 15 минути разглеждане на софтуера започваш да работиш.

Във форума napravisam.bg/forum/ има огромна тема по въпроса дори там се продават самоделни машини на цени от няколко хиляди лв.


Съб Сеп 07, 2013 10:14 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
Нашия има някъв негов си контролер - забива се на PCI и от него вече се управялва силовата част, която в общи линии е порядъчно проста. Единственото по така е инвертора за шпиндела - платката си го управялва и него. Драйверите са ултра прости биполярни степ драйвери с някво атмел-че, 4 транзистора и прост токоограничител.


Съб Сеп 07, 2013 11:43 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
Ами не знам тоно за какво ти трябва и въобще как седи финансовата страна при тебе но аз това лято официално бях натоварен да намеря такава машина.......
Много накратко резултата - оказа се че фирми има доста но накрая всичко отива все към LPKF.
говоря за машинка за платки основоно дето трябва и 0402 да може да се налепи + тук там некои панел , нещо дребно и т.н
Отначало и аз се чудих що LPKF са с цени по 2 от другите но явно има защо.
В немско имахме таква мшина и тя не спираше да копа ден и нощ.
скапа се след 8г а после купиха пак същата но по нов модел.


Нед Сеп 08, 2013 10:25 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
Колега, аз произвеждам рутери. Обясни какво точно искащ като пяраметри и ше мога да ти дам цена


Чет Сеп 12, 2013 10:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
ценков написа:
Колега, аз произвеждам рутери. Обясни какво точно искащ като пяраметри и ше мога да ти дам цена


Ако се обръщаш към мен - трябва ми ProtoMat S43 или ProtoMat Е33


Пет Сеп 13, 2013 11:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
ценков написа:
Колега, аз произвеждам рутери. Обясни какво точно искащ като пяраметри и ше мога да ти дам цена

И аз искам една оферта - може и на лична за да не цапаме тук (пък и не е за мен): евтино рутърче оформящо пластмаса около 1мм дебелина но ширината да е около половин метър, не се гони точност. Става дума за украшения върху музикални инструменти - да изглеждат по-фън и оригинални.

И за най-евтиното подобно. Сега като се замислих: к'во му пречи да залепи няколко парчета едно до друго?!
Човекот прави чудеса ама още не е пробил и няма пари.


Пет Сеп 13, 2013 5:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
Ами дай инфо какво произвеждаш само рутери т.е за плоскости или имаш и 3 координатни и с какви размери. Отдавна се чудя за нещо не голямо но 3 координатно.


Пет Сеп 13, 2013 11:08 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 8:59 pm
Мнения: 505
Местоположение: София
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
Механиката на тази машина е правена от същия човек (Ценков). От тогава предполагам е направил доста и е подобрил дизайна си....

_________________
I'm debugging my software mostly with soldering iron....


Съб Сеп 14, 2013 12:39 am
Профил ICQ
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
Разработил съм три машини 250х350 х80мм, 350х500х100мм и 600х900х100мм. Тъи като съм производител а не търговец всеки проект се различава малко или повече от другите тъи като всеки си поставя различни цели като материали и обем на производство. Малки разлики в размерите, по-висока по-ниска, машина за хоби, машина за работа и печелене на пари. Във състояние съм да направя машина и с по-ниски изисквания като скорост на обработка около1000мм/мин така и сериозна машина с гарантирана работа при 2000мм/мин, което за стъпкови мотори е добре. За серво задвижване не говоря тъи като там само електрониката е цифра. Ще дам една да я наречем базова цена- 250х350х80мм със задвижване чрез трапецовидна резба, точност на обработка0,0075мм,регулируема тефлонова гаика, линеини лагери Ф20мм опроводена с краини изключватели, управление работен плот,фрезер СПАРКИ,автоматично включване на шпиндела, приспособления за затягане на детаила, ЛПТ кабел и други дреболии2500лв. Давам ДДС фактура и 1 /една/ година пълна гаранция. Ако някои иска мога да му направя и само механиката,но това вече е въпрос на избор. По въпроса на колегата с моя машина произвеждат икони. Пълно 3 кординатно управление.


Съб Сеп 14, 2013 7:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: CNC рутер - впечатления ...
Добре, може да си поговорим. Мен ми трябва за прототипни детайли, но ако може да емалко по височка би било по добре, 150 поне ако не е проблем. Може на лични да се чуем и да видим какво може да стане. Но преди да се пазарим е хубаво и да видим едно на живо ако имаш.


Съб Сеп 14, 2013 8:04 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 212 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни