Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Следваща
Въпроси около CNC 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Въпроси около CNC
Нашия център пристигна та мога да дам информация как го е направил японеца :)
Смазването е автоматично с маслена помпа . От помпата тръгва в по голям маркуч - довечера или утре ще дам информация къде се разпределя .
Но смазва доста неща . 14 танкетни лагери , винтовете ги маже през някаква алуминиева плоча (предполагам го облива ) , качва масло на два метра с 2 медни тръби и смазва ролките(направляващите) за противотежестта по Z а с други 2 веригата . Предполагам 2л масло може да дойде малка за да напълни системата :)

За грес се ползват помпи за грес които правят доста високо налягане . А греста за направляващите е по специфична наподобява гъстотата на специалните греси за шпинделните лагери.

Haas не крият нищо та ето малко инфо и от тях :
https://www.haascnc.com/service/trouble ... guide.html


Пет Юли 10, 2020 5:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
s7ama7 написа:
Нашия център пристигна...

Ааа, без снимки и клипове не се зачита. :D


Съб Юли 11, 2020 6:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Въпроси около CNC
мдааамм...
когато ни наливаха в главите болтчета, гайки и зъбни колела, все към циците гледахме.
сега зорлем се връщаме към изучаване на мазането на СВД, допуски и сглобки, че и по малко металознание.


Съб Юли 11, 2020 7:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
хммм Дедо по твое време ще да е било друго, по наше нямаше цици в тия потоци, добре че имаше други :)


Съб Юли 11, 2020 8:12 pm
Профил
Online
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Въпроси около CNC
Машината е Mori Seiki : MV-Junior на 30 години :D Тегло 3.5Т по всички оси е с танкетни направляващи 35 и винтове 40ММ с двойни гайки . Серво моторите са 1.2KW AC с постоянен магнит на 110V с 2500ppr енкодер а на шпиндела е 3.7/5.5kw .
Още не мога да я подкарам с неговите си железа .
Записва грешка :
SV027 X ILL DGTL SERVO PARAMETER
SV027 y ILL DGTL SERVO PARAMETER
SV027 z ILL DGTL SERVO PARAMETER

В прилежащата документация към машината ги няма всичките параметри а не мога и да намеря документация на самото управление .




Относно смазването съм са бил объркал че тръгва в по голяма тръба . На всякъде е с еднакви медни тръби ( капилярните тръби за хладилници) .

Прикачени файлове:
IMG_20200710_220913.jpg
IMG_20200710_220913.jpg [ 3.29 MiB | Прегледано 3394 пъти ]


Нед Юли 12, 2020 7:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Само не слагай буламач 3 или 4... :D


Нед Юли 12, 2020 9:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
оригиналното и управление според мен е в пъти по-добро от всякакви мачове и др.подобни аматьорщини, ако сменяш контрола ще трябва да се руснеш за нещо истинско, иначе сие чиста загуба. За кви пари го взехте това желязо ?


Нед Юли 12, 2020 10:50 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ей това като видя - "вземи нещо истиско" или "оригинално" и все ме напира да питам - Тони, ако това не ти върши работа (а то в 90% от приложенията ще ти върши) то такова примерно не е ли достатъчно за 30 годишна машина ?
Виждал съм го как работи ,има си входове за линийки ,за разлика от моя (ако има машината),за енкодера на шпиндела ,за ротационен генератор.Изходи за тулчейнджър ,за ориентация на шпиндела ,RS232/485 ,какво му трябва още за да е достатъчен за придирчив клиент ?
И на всичко отгоре ,както и първия посочен (моя за 170$) работи както са ти го описали - не в сряда и не на нечетен ден.Този втория работи на 35 годишна машина ,но на две смени,всеки ден !

ПП.Моя има лек проблем с Spline-ите и леко насича движението ,но това е напълно простимо на толкова евтин контролер.Втория обаче ги прави абсолютно гладко,ходих специално да гледам такъв файл ,като го прави. А ей този върти 12 часови програми 3D като стой та гледай и то движи супер гладко и тихо съвсем обикновени степери.На всичко отгоре има 5 брекинг пойнтс ,тоест един файл,можеш 5 пъти да му спираш тока и да го почваш от там където е спрял !!!Но той е друга бира и си е идеален за дървен рутер.
През цялото време исках да кажа,че да дадещ 10К Евро за Сименс или Фанук, за да ретрофитнеш машина на подобна стойност си е ..... нещо, което никога не съм можел да разбера !Пък съм го виждал доста пъти.Последно видях два струга СП586 да им цопват Фанук I0 за по 10К евро без ДДС !

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Юли 12, 2020 11:56 am
Профил
Online
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Въпроси около CNC
А буламача няма да е :)
За сега мисля да слагам LinuxCNC .
Серваците които имаме за тая машина идват малки и ще се наложи да и взимаме други .
Мислим да си я осъвременим с нови ролкови направляващи , нови лагери на шпиндела и ъбдейт на шпиндела за охлаждане през инструмента ,ъбдейт на магазина и нова цялостна опаковка . Трябва да стане по добре от когато е била нова :)


Нед Юли 12, 2020 5:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
s7ama7 написа:
...За сега мисля да слагам LinuxCNC...

По-добро е от буламача, май, ама ще резюмирам така: Оооо, неееее...
Какво му е на сегашното управление?

А защо ще сменяте двигателите? 30 лета съвестно са си вършили работата. Какво се е случило междувременно че са омалели?


Нед Юли 12, 2020 5:44 pm
Профил
Online
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ставаше въпрос за делтата 750w на 3000rpm които ги бях взимал за рутера .
Тия серва вървят с ~150кг трансформатор и електроника на 30г. :)
Другия вариант е да ползвам оригиналните мотори и да търся драйвери от тоя век.

Стряска ме електрониката на 30г ... като си я направя от нулата ще се осъвремени и ще е по надеждна


Нед Юли 12, 2020 6:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Абе аз не бих ги закачал ама щом си им хвърлил око ...


Нед Юли 12, 2020 7:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: Въпроси около CNC
s7ama7 написа:
...
Стряска ме електрониката на 30г ... като си я направя от нулата ще се осъвремени и ще е по надеждна


30 годишната електроника сигурно ще изкара още 30 години...

Друг е въпросът, ако искаш да се забавляваш :)

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Нед Юли 12, 2020 7:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Аз бих потърсил подходящ постпроцесор за машината, подходящ начин за връзка с пеце - жичен или безжичен, бих я лъснал, постегнал дреболиите, и бих и скъсал шортите от бачкане без да правя никакви сериозни ремонти или подобрения, освен ако не са належащи.

Редакция:
Не гледай сервата само като мощност. Виж и другите им параметри - максимални обороти, въртящ момент, как е разпределен спрямо оборотите...


Нед Юли 12, 2020 8:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
абсолютно подкрепям Ицо, нищо не бих и бутал, намираш само начин за лесно качване на кода и друго ти не трябва, тая машина най-вероятно се поддържа от всички камове.


Нед Юли 12, 2020 9:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни