Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 27  Следваща
Въпроси около CNC 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
stivemaster написа:
Модерните системи за охлаждане вдигат до 100бара и имат дебит до 100л/мин.
А фирмата дето произвежда за Кенаметал е "Кооперация Кентавър"-Дряново.


100 bar @100l/min са си поне 30 kW, това трябва да е на големичка машина.


Вто Май 26, 2020 8:31 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Не са 30 гледах щатски ,германски и български - от7.5 до 10Kw са.Малко по старите са 5-7.5Kw.На Мазак специално дето има - вътрешно,външно и завеси са 10Kw помпи върху 100л резервоар,два вида филтри,обезпенител и датчик за налягане.Не е кой знае какво, но струва 10-15К$.Българските са със софийски мотор 7.5 , казанлъшка помпа и 3мм заварен алуминиев резервоар.
Ето Хамерикански.А българските са нещо като това.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Май 27, 2020 4:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ами мощност при дебит и налягане се смята по един начин, за това налягане и дебит трябва да е мултистейдж а сметката за сингъл стейдж е 27 кв, мултистейдж ако е оптимизирана може и да падне малко, но не твърде много 5-10%, което може да се изгуби от механични загуби. Други за подобни налягания са плунжерни но за тях 100 л/мин е твърде голям дебит. Китайска мултистейдж 100 л/мин 20 бар е около 11 kW, та ... налягането много вдига мощността, 100 бара са си сериозно налягане. Точно заради големите мощности не съм успял да сложа още такова гасене, иначе Tyco имат един микродроп който работи на 120 бар-а, обаче там за където е бил подходящ все се случва мощността да е кът....


Сря Май 27, 2020 7:06 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Тони разгледай американския линк ,малко по различни са техните до 140бара и 23л/мин. Но аз гледахна на живо 7.5Кw 3000об. мотор с помпа 30см3 -казанлъжка за 200лв,прави 90 бара значи литрите са 90.Или табелката на помпата не е вярна !?

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Чет Май 28, 2020 4:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Нашенската не се отваря, американската е около 30 л/мин което не е малко, но не казват това при какво налягане е. Значи помпите когато говорим за чисти помпи се специфицират в работна точка която е 100% от рейтнатият дебит, но това обикновенно важи за водни, помпи, помпи за пожароснабдяване и т.н. там като пишат 100 л/мин @ 100 бар значи точно това. Обаче много системи ги спеицифират по максималното налягане и максималният дебит. Ето линк към мануал на тия американци : https://staging-diy.haascnc.com/printpd ... supplement
Там на страница 11 се вижда атачнатата картинка, 100 бар е налягането на празен ход, при затворен кран и т.н. има много термини. За конкретната помпа може да осигури 60 бара при около 11 л/мин а при 26 л/мин което е максималното и дава 14 бара.
Това е помпа 7.5 HP, или около 5 кВт. тази помпа за да ти даде 100 л/мин при 60 бара трябва да е с двигател около 60 кВт, което е доста явно не е много ефективна. Мощността може да я интерполираш горе долу линейно на база дебит, но не и на база налягане.
Аз затова ти казвам 100л@ 100 бар е доста сериозен двигател. За нашенските линка не работи, ама и там ще е нещо такова :)


Прикачени файлове:
HPC-1000 curve.jpg
HPC-1000 curve.jpg [ 123.08 KiB | Прегледано 6321 пъти ]
Чет Май 28, 2020 7:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
https://youtu.be/sykjB7fS1Po
ей тук едно което може да е полезно
п.с. те това търсех онзи ден https://youtu.be/AM6nVgKjBQo
виж имаш ли g83 с ijk опции, удължава доста живота на свредлото.


Пет Май 29, 2020 7:49 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Дайте някой с нишкова ерозия във Варна, че голям зор имам с тоз кютук.Разбира се няма такъв челно-цилиндричен до 20мм и съм хванал тука един фейс мил на 70мм дължина - просто няма такъв режим на работа.


Прикачени файлове:
20200609_184237.jpg
20200609_184237.jpg [ 1.3 MiB | Прегледано 6134 пъти ]

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com
Сря Юни 10, 2020 5:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
Нещо не мога да схвана какво се опитваш да направиш и какво значи "няма такъв челно-цилиндричен до 20мм"? Искаш да пробиеш някакъв отвор от през цялото желязо - Ф или с някаква друга форма?

Джелезото не е много дебело за оксижен - идея си нямам къде във Варна можеш да намериш. Най-близо до теб знам в Нови Пазар където имат няколко рутера и режат само на окси. Лошото е че вече си обелил външно желязото. Ние при нас като има големи кухини които трябва да се дълбаят, ги махаме или на водното/плазмата или ако е по-дебело (като това) на оксижена. И между другото, ако щеш вярвай, обаче това чудо, при добре направени настройки, дебело реже много по-добре от плазма - може да постигне конус в рамките на десети.


Чет Юни 11, 2020 8:13 am
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Аз ли да не вервам - направил съм три машини, на които има и газ освен плазма.И сега ,когато ми трябва услуга ..... никой няма дюза за толкова дебело .... човека дето работеше на машината напусна .... маркучите ни се напукаха и не сме пускали газта отдавна ... и други такива .Няма да им се моля я.Проби го бай стругар, с ф50 и сега ще го нося на борверг да го стърже.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Съб Юни 13, 2020 6:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
По скоро рязахме 100мм и пробвахме с 1/2 и с 1 и с двете стана добре, че даже с 1/2 сякаш по добре беше. А за 100 дават да е 1 1/2. Та това нямам дюзи за мен не е оправдание. По скоро мързел. Нашата е с мфц-та на газ/кислород и се регулира доста добре.


Нед Юни 14, 2020 5:41 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Аз пък и на трите съм сложил по един е такъв китаец и знам че могат да го отрежат но .... забравих го вече .По интересното за тях предстои ...... когато те имат зор!
ПП Ей това яката машина, си е яка машина .Това да пробиваш с ф50 ,си е зрелище.То днес дори, не можеш да си купиш такова свредло или поне аз не знам, от къде можеш да си купиш.Говорим за истинско такова.Човека бръкна и го извади, измежду 20-30 бая големи свредла и вика, дай го бе ще го дупнем.Пък тя фрезата му, една 250-ка - мой набор затрупана като рафт.Баси викам си ентусиаста.Отначало, малко цялата конзола-масата взе да се клати ,но човека затегна чоповете с ключ и си го дупна,като стой и гледай.Аз като видях колко е възрастно свредлото ,викам да вземем да го понаточим.Нашия вика -я ще го точим,то си е бомба ве,колко ресьори съм пробил с това свредло !!!После викам малко водичка ,нещо няма ли да му капнем ? Абе седи мирен вика, нищо му няма !!!

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Юни 17, 2020 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
stivemaster написа:
...Аз като видях колко е възрастно свредлото ,викам да вземем да го понаточим.Нашия вика -я ще го точим,то си е бомба ве,колко ресьори съм пробил с това свредло !!!После викам малко водичка ,нещо няма ли да му капнем ? Абе седи мирен вика, нищо му няма !!!

При тия размери на свредлото и заточването му не е много банална работа...


Сря Юни 17, 2020 6:30 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Аз не казвам че е банална,въпреки че не искам и да се изтъквам, че мога да го наточа.Просто се филмирах, като си помислих за силата, необходима за да реже и за това, какво ако НЕ зареже, а подаването си върви !!! Ама после ми обясниха, че не винаги имало сми... да се замисляш чак толкова !?!

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Юни 17, 2020 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Абе големите поне ги виждаш, 3мм как се затова, трябва с купата да го гледам или с приспособление.
Оказва се че имаме няколко машини изостанали. Още не съм ги гледал какви са, за една фреза и два струга разбрах, и още 3 за които не ми казаха нищо друго освен че били големи, предполагам стари фрези. Тия дни ще отида да видя какво е, бяха решили да пращат всичко за скрап, сега някои може и да са, ще видим но ако на някой му се преправя стара фреза да има едно на ум, малката ще я оставя че и нея искаха да я скрапясват а тя си е в добро състояние като гледам снимките, има и линийки но ми се видя че са по 2 оси, снимките много частични та не можах да я разпозная, Z оста на малък декел прилича но пък ориентацията не е типична декелска.


Сря Юни 17, 2020 6:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
stivemaster написа:
Аз не казвам че е банална,въпреки че не искам и да се изтъквам, че мога да го наточа.Просто се филмирах, като си помислих за силата, необходима за да реже и за това, какво ако НЕ зареже, а подаването си върви !!! Ама после ми обясниха, че не винаги имало сми... да се замисляш чак толкова !?!

Ако можеш да наточиш по-малки размери свредла, ще наточиш и голямо. Ама повърхнината която имаш да пилиш е по-широка от камъка на повечето шмиргели. Материала който имаш да отнемеш също е доста. Тоест, бая пилене е. И т.н.
Както казах - не че не може, но не е банална работа...


Сря Юни 17, 2020 10:27 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни