Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Лицеви терминали към HP654X захранване 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Лицеви терминали към HP654X захранване
След много години канена покрай тая корона се хванах да изведа захранването отпред на това добиче.
Терминалите са изведени на отделен детайл с капаче, на линка по-долу е целия проект, малко "чертежи", stl файлове на капачето със и без прорез за кабела, pack & go от солида, т.е. целият солидски проект заедно с "чертежите"
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing


Прикачени файлове:
Dsc_1939.jpg
Dsc_1939.jpg [ 226.63 KiB | Прегледано 5156 пъти ]
Dsc_1940.jpg
Dsc_1940.jpg [ 295.53 KiB | Прегледано 5156 пъти ]
Dsc_1938.jpg
Dsc_1938.jpg [ 512.84 KiB | Прегледано 5156 пъти ]
Dsc_1937.jpg
Dsc_1937.jpg [ 361.47 KiB | Прегледано 5156 пъти ]
HPDP Exlode.JPG
HPDP Exlode.JPG [ 2.31 MiB | Прегледано 5156 пъти ]
HPDP Iso View.JPG
HPDP Iso View.JPG [ 2.51 MiB | Прегледано 5156 пъти ]
Пет Мар 27, 2020 12:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
А защо си извел конекторите извън захранването?
В долапа се подвизаваше подобно захранване, което претърпя подобна модификация. Ако си спомням добре, на лицевия панел, под фолиото му, имаше готови отвори за конектори.
Ако не се лъжа, перката на това захранване виеше много дразнещо. Май и там се тунинговахме...


Пет Мар 27, 2020 10:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
Ами ... над него има функциоален генератор, LCR мост, скоп, мултиметър и честотомер, а в момента най-много свободно място около мен има в кошчето за боклук :) Опипах панела, усещат се 3 правоъгълни отвора, обаче гледах и платката в сървис менуала и ми се струва че там няма място. Идеята да сваля всичко гореописано и да се чудя къде да го сложа, и да се окаже че на панела няма място ми се видя твърде неприятна, много по-бързо сътворих панела, верно чаках 4 часа да се принтне ама това е несравнимо с разместването на тия сандъци :)
А за вентилатора, оригиналния не е шумен освен ако не се е скапал. Моя в началото си беше добре но с времето стана непоносим, смених го с някакъв sunon със сходен дебит, сега е тих като пенсионер след корона вирус ...това го направих преди 2 седмици, та спомена за местенето на сандъците ми стои жив и ярък :)
Покрай тоя вирус се заигравам с профилактика, един CNT-81 му сменях батерията, функционалния го почиствах, извадих от дулапа един 3457 ....имам едни декади които плачат за почистване на контактите, може утре да се занимавам с това. Планирам да консолидирам малко хора в едно по-голямо помещение, най-вече себе си, че ще е п-лесно да се преместя от колкото да си подредя кочината, ама е свързано с много сложно разместване трябва още 2 отдела да се разместят а поддръжката още не е свършила с освежаването на една от кочинките и така си се затрупвам, то с тая криза може и да си нося всичко в задокеания, и без това и там съм насъбрал разни неща...


Пет Мар 27, 2020 11:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
Като стигна до офиса, и ако не забравя, ще снимам моето творение. Да се дразниш... :D


Пет Мар 27, 2020 11:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
Най-много да ме ентусиазираш да го разглобя, мога да подредя сандъците пред вратата :) Нямам хубави банан жакове, бях купил едни ама някъде са изчезнали, въпреки че още имам ония дето ми ги беше дал, едни зеленички, те са хубави, ама зелени :)
п.с. за захранващия рейл предполагам ще намеря къде да се хвана на винт, а сенза как го изкара, директно на плаката ли го запои ?
п.с. то това е друг недостатък, ако взема сенза отвътре и го вържа твърдо към буксата, ако ми потрябва някой ден .... на отваряне отива, или ще трябва да му сложа ключе.


Пет Мар 27, 2020 11:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
сега ме загложди любопитството, тия трите отвора дали не са за +/- Земя .... все още мързела надделява :)


Пет Мар 27, 2020 12:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
654x e най-куцото в серията (като възможности).
коя ти е последната цифра? ако е малка - имаш големи тоци, ако е голяма, имаш голямо напрежение. и в двата случая тези клеми не ми се виждат подходящи.

точно този модел няма възможност за front/rear изход(и), сенса му е на отделен куплунг, няма GPIB (по тая причина не ми е излизал на радара), и най-важното - един квадрант.

по-наточените модели имат предна/задна комутация, затова и в кутията има подходящи дупки. тая пластмаса е за поне 30 модела от това поколение.


Пет Мар 27, 2020 12:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
44 e, 60 V / 3.8 A. Да един квадрант е, няма кой знае какви възможности но върши работа, по читавите са в задокеания, седят си и чакат някой да ги изпрати, ама може и да не се случи като гледам по скоро аз ще се местя на там а не те насам. Тоя го изпзолвам защото заема най-малко място, стои под другите сандъци, имам по-малки които си имат и букси отпред ама за тях няма място, не става да редя нищо отгоре им.
Клемите не са кой знае какво ама това имах под ръка, някой ден като не забравя ще сложа по читави, но и така ми спестява бая псуване. Ако има дупки на панела, то дупки има ако няма нищо зад тях, може да му сложа енди по-хубави клеми, ама трябва да ги купя :)


Пет Мар 27, 2020 12:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
Не било като твоето, ами бил брат му...

Прикачени файлове:
hp.jpg
hp.jpg [ 15.75 KiB | Прегледано 5080 пъти ]


Пет Мар 27, 2020 1:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
Абе може и да има как да стане, но потърсих да видя има ли някъде модел с предни от тая серия и не видях, може да не съм търсил добре. Някой ден като не ме мързи може да ги преместя на него, но трябва да купя някакви по-читави терминали.
Аз друго гледам сега, потрябва ми онзи ден изолирано AC/AC рових, рових ама нищо не изрових а по памет бях купувал и то не едно най-вероятно е в американската купчинка. Имам тук един изолиращ траф ама е 2 kW и тежи 40 кг и не се регулира, та взех да се оглеждам за регулируеми ама нищо изгодно не виждам по европата.
И не че е тук темата, ама планирам сега като местя нещата в по-голяма стаичка и една измервателна маса да взема, не много голяма примерно 24х36" не търся и висок клас А е добре, дори клас В ме устройва, по европейско му клас 0 или 1, оглеждам се за нещо на примоция че нали е криза :)


Пет Мар 27, 2020 1:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
6632 е не само друг щат, ами и на друг континент.

те това е на изхода
Прикачени файлове:
6632 output stage.JPG
6632 output stage.JPG [ 1.22 MiB | Прегледано 5070 пъти ]

в ляво е нормалната клема OUT/Sense.
белия (молекс) е за предна опция.
липсващото в SIP е платчица с релета, която превключва предна/задна клема.

нямам снимка след модификацията.


Пет Мар 27, 2020 1:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лицеви терминали към HP654X захранване
ДедоБоре написа:
6632 е не само друг щат, ами и на друг континент...

Доколкото ставаше въпрос за разположението на конекторите, а лицевите им панели са близки или еднакви, е все тая от кой континент са.


Пет Мар 27, 2020 2:19 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни