Отговори на тема  [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :) 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Ное 06, 2016 5:49 pm
Мнения: 41
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
Момчета, вие мазохисти ли сте, няма ли кой да закрие тази тема?


Сря Ное 27, 2019 10:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
Аз много пъти съм се учудвал на търпимостта която има към полуидиотите в този форум.


Сря Ное 27, 2019 10:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
Сега ли ... не, опитвам се да не заспя чакам някакъв конферентен с БГ, Р&Д съвет ли що ли ....то и по рано ей така си запълвах времето ...както казах последните седмици само глупости, дадох на един местен да въведе едни данни и сега губя двойно,повече време да ги оправям :), та от два дни съм малко блокирал, КПД 10%. Не ми е дошло всичко за манипулатора, иначе хич няма да се чудя какво да правя като ми писне бумащината, за цял ден единствената полезна работа е два експорта с последни версии и качването им, даже линкове не пратих , дали съм прихванал вече вируса ???


Сря Ное 27, 2019 10:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
veryoldman написа:
Момчета, вие мазохисти ли сте, няма ли кой да закрие тази тема?

Стига де, понякога трябва да си намираме развлечения, а и ти човека няма да го промениш, но пък току виж прочел нещо полезно, дори и да не го осъзнава.


Сря Ное 27, 2019 10:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
Това го пусках в един друг топик но ще го сложа тук *специално* в помощ на карадев. Вярно че едни учени дето пишат вятър работи из разни книги са го сътворили, ама незнайно защо всички платки без да са ги чели тия книги, по някаква причина така се държат сакаш са ги чели :)

Прикачени файлове:
Ohms_law_wheel_WVOA.pdf [55.1 KiB]
178 пъти


А новата платка с 555... ами не става бе! На ниво "виж каква мигалка направих" става, ама дотам...

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Ное 27, 2019 10:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Това го пусках в един друг топик но ще го сложа тук *специално* в помощ на карадев. Вярно че едни учени дето пишат вятър работи из разни книги са го сътворили, ама незнайно защо всички платки без да са ги чели тия книги, по някаква причина така се държат сакаш са ги чели :)

Прикачени файлове:
Ohms_law_wheel_WVOA.pdf


А новата платка с 555... ами не става бе! На ниво "виж каква мигалка направих" става, ама дотам...

Нимой мой, физиката у Варна е по-друга, закона на ома там не важи.


Сря Ное 27, 2019 10:56 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
в тоя форум има и такива цели идиоти рошави, че лапмите им са пълни до горе с червено :finga: оценки ала бала лакардиии, кой какво ми казва че знам не знам дрън дрън ярина :) толкова съм напред че даже не ме виждате след хоризонта ами само прахоляка е за вас, аматьори такива. нищо не разбирате че са прайте пред хората на всезнайковци и чупите само клавиатурите. :) ето ви една платка от сабалян пак за 2020 :) ама тоз път искам кат плюете да са задавите :)


Прикачени файлове:
eepromusbprog2020.jpg
eepromusbprog2020.jpg [ 237.27 KiB | Прегледано 2985 пъти ]

_________________
http://karadev.net
Сря Ное 27, 2019 10:58 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
Тц, и тук пак обърка, не мой се задавиш като плюеш, но пък като казваш сигурно го постигаш ...стига с тия рисунки, кажи за скопа къде и какво измери ... нищо лично, ама ако си пусна филм докато чакам ще заспя ;)


Сря Ное 27, 2019 11:03 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
имам графика записан на джипег от сигнал анализатора на един китайски контролер за пикселната лента, ама трябва да я търся беше преди цяла година. имам скоп цифров, ся не ма карай да го снимам да ти го показвам. ето ти една снимка на модела. 70 мегахерца е на мен ми стига.

следващия път като правя пикселни платки ше закача сигнал анализатора или скопа да ти направя една пълна графика на пикселната лента

измерил съм времената на I2S протокола който управлява пикселните светодиоди. има за тъпото ардуино цели библиотеки за пикселната лента. ше я потърся графиката ама ся правя таз платка че ше пускам скоро у пловдив да направим програматора че ше трябва за догодина.


Прикачени файлове:
hantekds05072p.jpg
hantekds05072p.jpg [ 147.54 KiB | Прегледано 2976 пъти ]

_________________
http://karadev.net


Последна промяна karadev на Сря Ное 27, 2019 11:14 am, променена общо 1 път

Сря Ное 27, 2019 11:11 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
Nikola Kirov написа:
Аз много пъти съм се учудвал на търпимостта която има към полуидиотите в този форум.


Слективност, с годините моят block-списък расте и расте. Това е feedback-a на един колега, може да немериш нещо полезно.

"Добре професионално направена. Има обаче нещо дето пропускаш. Ти питал ли си се как се запоява платка с SMD и THT от една и съща страна и то 2 пъти (top, bottom). Тия дето ще го произвеждат ще се зарадват много. Ако се запоява в Бг става. В Германия обаче ще му искат поне 3но. Има 2 начина да се запоя тая платка на машини. Ето по–съвременния. Първо се лепят /не запояват/ SMDтата от двете страни. После я минаваш на „wave–cnc“ машина със дюза която се движи по платката за THT и тия SMDта дето си ги залепил. Като мине Велето за THTто и ще му отнесе половината SMD както ги е позиционирал близо до THT. Ще има да дозапояват ръчно и да псуват. Трябва много точно да настроиш машината и да сменяш дюзите поне 2 пъти /SMD, THT/ което не е лесно при 400 градуса. Абе процеса има много спирания на машината и настройки. Аз бих увеличил Размерите и сложил от една страна SMD и THT. Така ще миниш веднъж през печката за SMD и после на стандартен „wave“ който не се програмира. Ще сложш 5см от всички страни ама ще спести 3но времето за запояване и фирата."


Сря Ное 27, 2019 11:14 am
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
това на HCL ми хареса : каза го преди мен че са занимавам с други работи. ама си е точно така. може даже изобщо да не ти вземат поръчката, или ще ти струва златно :)

целия сценарий трябва да се мисли, не само парче по парче. всичката работа в българия такава, да свършим това после ше видим ко ше прайм !!!! ама не става, тряаа са мисли 3 стъпки напреде !!!!

_________________
http://karadev.net


Сря Ное 27, 2019 11:21 am
Профил WWW
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Ное 06, 2016 5:49 pm
Мнения: 41
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
Ами аз да започна тогава:
- това все още не е платка, а само идейна рисунка.
- като такава, още от самото начало не са предвидени никакви монтажни отвори.
- елементите (особено светодиодите и резисторите към тях са прекалено близо до борда на платката). Толкова проста като геометрия платка най-вероятно няма да се фрезова, а ще се сече на гилотина в платкаджийницата, така че е добро правило да има достатъчно отстояние от теоретичния борд на платката до компоненти, писти и т.н.
- в непосредствена близост до интегралните схеми трябва да има филтрови кондензатори (това го писаха много колеги).
- в непосредствена близост до стабилизатора (това отгоре сигурно е 7805) трябва да има два керамични + два електролитни кондензатора.
- захранващите писти трябва да минават по най-преките пътища и да са значително по-дебели от сигналните.
- ако се налагат проходни отвори, то по-добре те да са на сигнални писти, а не на захранващи, защото метализацията на единичен отвор може да не понесе необходимия ток или поне съпротивлението и е по-голямо, т.е. падът върху нея е по-голям.
- масата да е с максимална площ и по възможност затворена. Тук вече въпросът за замасяване в една точка и т.н. отива в сферата на "теорията", която засега ще избегнем.

Успех!


Сря Ное 27, 2019 11:25 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
в момента я правя ве пич, :) сложил съм ги само да видя ко ше стане като разположение не е ФИНАЛНА !!!! :) споко, не са напрягай много :) ше са произвежда чак февруари най-вероятно :) има още работи да са слагат, не копирай манталитета на тея тука ..... квит са сетиш ;)

_________________
http://karadev.net


Сря Ное 27, 2019 11:28 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
HCL написа:
...После я минаваш на „wave–cnc“ машина със дюза която се движи по платката за THT ...

това се нарича "selective soldering" машина.


Сря Ное 27, 2019 11:36 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Ное 06, 2016 5:49 pm
Мнения: 41
Мнение Re: проект 2020 плк с мощен процесор и други екстри :)
Не ми викай пич, най-вероятно съм по-стар от баща ти. Опитвам се да ти помогна. След като няма писти, очевидно не е ФИНАЛНА! Но все пак дори и в самото начало най-напред се мисли за правилно разположение на елементи, монтажни отвори и т.н.


Сря Ное 27, 2019 11:37 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни