Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
пиксел еквалайзер за аудио маниаци :) 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
пиксел еквалайзер за аудио маниаци :) тестова платка и софтуер, после повече канали и повече ефекти и готова конструкция, ше стане яко :) качеството на снимките малко кофти, ама важното е да бичи еквалайзера :) ще има и вход директно от микрофон, кабел който както иска :)
https://www.youtube.com/watch?v=PlVMDBGn1GA


Прикачени файлове:
pixelekvalaizertest.jpg
pixelekvalaizertest.jpg [ 44.28 KiB | Прегледано 5111 пъти ]
pixelekvalaizertest1.jpg
pixelekvalaizertest1.jpg [ 29.02 KiB | Прегледано 5111 пъти ]

_________________
http://karadev.net
Нед Окт 13, 2019 10:01 am
Профил WWW
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
не знам как става магията при теб,
ти си знаеш :)
Поста ми не е злобен, евала ако става.


Нед Окт 13, 2019 10:29 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
кой от начинаещите според тебе ще са справи с програмирането на тая пик 32 ??? и имали тези модули дето съм го сложил за тестове, обучение и проба на софтуера, който разработват. или е само някаква процесорна платка, да са хвалят че има платка с пик 32 ???

за начинаещите според теб, къде ще намерят кой да им каже или да прочетът как да програмират тоя пик 32. хлапетата дето искат да се занимават с електроника и програмиране и да се научат как да конфигурират процесори пик18 и да светват и гасят светодиоди за начало, според теб от пик32 ли да почнат или от нещо по лесно и комплексно което има комплект входно/изходни модули, адц, дисплеи, бутони, релета ???

за 50 лева аз не бих си го купил това. ако ще е само заради самото хвалене, не виждам ква реална работа ще ми свърши. имам пик 32 и развойни платки няколко съм си направил. няма приложение за момента. за новото табло, да се надяваме че ще са достатъчни като скорост, рам, флаш размер и други параметри.

_________________
http://karadev.net


Нед Окт 13, 2019 10:44 am
Профил WWW
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
Ако продаваш на западняци, аз съм за - дериги, и аз ги дера (това заслужават).
Ама от пребития български народ, толкова пара да се взима, според мен не е редно


Нед Окт 13, 2019 10:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
karadev написа:
пиксел еквалайзер за аудио маниаци :) тестова платка и софтуер, после повече канали и повече ефекти и готова конструкция, ше стане яко :) качеството на снимките малко кофти, ама важното е да бичи еквалайзера :) ще има и вход директно от микрофон, кабел който както иска :)
https://www.youtube.com/watch?v=PlVMDBGn1GA

Дано постът ми да не изглежда като заяждане, ама това което си направил се нарича спектрален анализатор, а не еквилайзер.

Когато бях малък, си бях направил подобно, 10 ленти, 16 нива, през 3dB, аналогово, с около десетина ИС. Би трябвало да се мотае по долапите...


Нед Окт 13, 2019 11:41 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
учението струва пари, като се научат да дават за да учат, после ще знаят да взимат като работят.
и това го купуват само един път, не всеки месец. според теб на мен колко ми струва да го произведа и да монтирам всички част, тестовия софт. трябва и да са яде, разходите. да не говорим за цената на инициативата и другите фактори. ще искат и по време на различните им разработки и малко да помогнем със софт, обяснение конкретен урок за нещо и други
като видят ко съм направил ще искат и те да правят. примера според теб колко струва. и така и така и така.
за чужденците сената се същата само че в ЕВРО !!! :)

_________________
http://karadev.net


Нед Окт 13, 2019 11:43 am
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
itso.t = не го приемам като заяждане. с пикселната лента е много лесно и елегантно като хардуерно и софтуерно решение. това е важно, защото плексигласовите конструкции в които се вгражда искат малки рамери смд монтаж и други минималистични реализации.
навремето нямаше пикселни ленти, за това хардуера и софтуера беше друг. динамични управления, ала бала. такива бяха времената. сега има такава лента и хардуера и софта е доста по лесен и удобен за вграждане в конструкции с цел ефект :) да има клиенти това е целта.
това се иска в момента в рекламата, това правим, да е лесно и да е чудесно :)

_________________
http://karadev.net


Нед Окт 13, 2019 11:48 am
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
По груби схеми всички части без платката надали струват повече от 30 лева (в тая цена + адаптера и LCD-то). Платката може да ти излезе между 1,50 до 5 лева (с доставката) в зависимост от бройките и размера на платката. Сложи още толкова за труда и интелектуалната собственост - 70 лева да е. Ама 100 лева си е.... Аз ако съм за 100 лева ще си купя поне 3-4 платки + всякаква периферия от ebay.

Цитат:
кой от начинаещите според тебе ще са справи с програмирането на тая пик 32 ??? и имали тези модули дето съм го сложил за тестове, обучение и проба на софтуера, който разработват. или е само някаква процесорна платка, да са хвалят че има платка с пик 32 ???

за начинаещите според теб, къде ще намерят кой да им каже или да прочетът как да програмират тоя пик 32. хлапетата дето искат да се занимават с електроника и програмиране и да се научат как да конфигурират процесори пик18 и да светват и гасят светодиоди за начало, според теб от пик32 ли да почнат или от нещо по лесно и комплексно което има комплект входно/изходни модули, адц, дисплеи, бутони, релета ???


Ако разгледаш в сайта, ще видиш, че има примери за аудио, ethernet, display, SD и т.н. Ама зарежи Pic-а. Ако някой нов седне да учи MCU-та, няма да почне от PIC, ами ще почне директно от Arduino базираните платки или поне съвместими с платформата, в тоя ред на мисли за половин цена:
Изображение - 25 EURO. А тука вече примери, клипчета, сайтове - колкото искаш. Отделно и двете платки имат UEXT, което значи, че имаш изведени I2C, UART, SPI, +3.3V, GND и можеш да си връзваш допълнително колкото искаш периферия. И готови разширителни платки има.

С цялата тази плеяда искам да кажа, че 100 лева са прекалено много пари за нещо, което е сравнително ограничено откъм възможности.


Последна промяна kalata23 на Нед Окт 13, 2019 1:45 pm, променена общо 1 път



Нед Окт 13, 2019 1:19 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
аве намерете клиент за 500 - 1000 броя, цената ще я видим няма грижи :)
по въпроса за доставките, не е само за платките, има части от различни фирми, има доставки към клиента има много неща. всички разходи са за наша сметка. И ПЕЧАЛБА ТРЯБВА ДА ИМА !!!! иначе за ко работим, за слава вече не е интересно

_________________
http://karadev.net


Нед Окт 13, 2019 1:43 pm
Профил WWW
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
аре, бегай на психиатър...


Нед Окт 13, 2019 1:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
[/color]
Desert Leo написа:
аре, бегай на психиатър...


Факт, вярва си, трябва си медицина.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Окт 13, 2019 2:11 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
от там са връщам, психаря са отказа ;) да са занимава с мене ;) пари му давам, пак не ще :)

_________________
http://karadev.net


Нед Окт 13, 2019 2:56 pm
Профил WWW
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
Платкостроенето сякаш умря като бизнес.
Това да правиш 5-10 броя да продаваш не си е работа.
Аз произвеждам по 5-10 броя прототипи за западняци ама им взимам по 2000 лв :)
Иначе търгувам в повечето случаи само с гербери и кад файлове.
Виж, в проектирането на къстъм хардуер още си има хляб.

Идеята ми е търси клиенти на които да проектираш къстъм хардуер (те да си пишат софтуера),
отколко да правиш обучителни системки.
Там Ардуино, Олимекс са постигнали непостижима цена.
Няма как да постигнеш Олимекс цена, защото Цецо е вложил 300 хил. лв в склад с части и много връзки в Китай:)
Общо взето омагьосан кръг.
Дори и да вложиш 1 млн, пак не е сигурно, че ще стане...

Още по-гадно да прозвучи - ние сме помиярите, дето се навъртат около големите да има някое кокалче и за нас :)


Нед Окт 13, 2019 3:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
Да, ама той си вярва, че това е "пиксел еквалайзер", а не цветомузика. Пък докато го докара за манияци...


Пон Окт 14, 2019 9:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2582
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: пиксел еквалайзер за аудио маниаци :)
Ето да си тествате еквалайзерите :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Окт 14, 2019 10:27 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни