Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Малко помощ за тоци? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Даже и с 2200 пробвах


Това са 3-4mS живот без захранване, което значи че или пиковата ти консумация не е точно пикова или проблемът е другаде. Можем да хвърляме боб, ама малко повече подробности кога точно и как гърми ще се по-полезни. Очевидно имаш зареждачка на 500ма и искаш още 300 да изкараш допълнително. Надявам се не ги очакваш по едно и също време, защото колкото и да са импулсни входът ти е резнат на 500ма общо. Освен това имаш ом и половина, може би и два на входа. Това при 500мА си прави сериозен дроп, а пък се очаква да не падаш под 4.5V.
Затова ти казвам виж какво се случва при издънка, дали не ти кляка входното и изобщо всякакви такива подробности...


Вто Юни 25, 2019 11:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
miro_atc написа:
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Даже и с 2200 пробвах


Това са 3-4mS живот без захранване, което значи че или пиковата ти консумация не е точно пикова или проблемът е другаде. Можем да хвърляме боб, ама малко повече подробности кога точно и как гърми ще се по-полезни. Очевидно имаш зареждачка на 500ма и искаш още 300 да изкараш допълнително. Надявам се не ги очакваш по едно и също време, защото колкото и да са импулсни входът ти е резнат на 500ма общо. Освен това имаш ом и половина, може би и два на входа. Това при 500мА си прави сериозен дроп, а пък се очаква да не падаш под 4.5V.
Затова ти казвам виж какво се случва при издънка, дали не ти кляка входното и изобщо всякакви такива подробности...


Гърми само при пускане на RF-а защото тогава консумацията се качва много, иначе работи много стабилно при всякакви други условия. 3-4 милисекунди (приемам на доверие че сметките ти са правилни) не са нищо в тоя случай. Кляка си захранването и това е. Входното е ок

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Юни 25, 2019 11:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
Подбери по малък кондензатор с който да работи стабилно. Може би в твоя случай съвсем без него да има проблем.
В какво е проблема без него всъщност?

Дросел в този размер точно няма да намериш много по добър. С двойно по голям ток на насищане и двойно по малко омично съпротивление според мен ще вдигнеш максималния ток. Може да запоиш някоя по голяма като размер за проба. Както казах може да се поекспериментира с индуктивността също.

Предполагам че малко над 400mA пик ще може да отдаде с правилен подборна индуктивността, би трябвало да му стигне на ESP-to.

Това което предположи Миро че ти кляка входното също трябва да се провери.


Вто Юни 25, 2019 1:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
Абе какво се вижда на скопа, по-конкретно на SW пина? Можеш ли да го хванеш когато кляка ?


Вто Юни 25, 2019 5:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
Между другото на ESP8266 имаше някакви настройки RFPOWER VDD3.3 , вероятно ги има и тук.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Юни 25, 2019 5:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
Н'бабане Гт'муан'га написа:
3-4 милисекунди (приемам на доверие че сметките ти са правилни) не са нищо в тоя случай. Кляка си захранването и това е. Входното е ок


Сметката може да се провери, но разряд на 2200уФ от 3.3 до 2.75В с 300мА си мисля, че трае 4mS.
Въпросът е, че най-големия пакет е 1500 байта, а най-бавната скорост е 11Мбит ако помня правилно. Демек един пакет с много голяма клизма може да се предава повече от 1мС. Това ще рече, че в нормална ситуация след като спреш захранването, само от кондера трябва да може да изстреля поне 5-6 пакета последователно преди да умре. Но захранването не се спира, което значи че трябва да издържа доста повече пакети последователно. Освен ако не е някакъв тест ситуацията с много пакети последователно не мисля, че се случва. Всякакви паузи между пакетите би трябвало да намалят консумацията и кондера да се дозарежда.
С две думи нещо в сметките ми не излиза.... Нещо не е вярно, но не знам какво. Или консумацията на радиото не е пикова, т.е. 300 мА е усредна. В тоя случай ако захранването е по-слабо (даже и с малко) то рано или късно като задържиш по-сериозен трафик и ще се ресетне. Или захранването по някаква причина дава доста по-малко от 300 и пак се получава същия филм... Или нещо друго, което ни убягва...


Вто Юни 25, 2019 6:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
бях предложил да тества с друго захранване, ама сега ми идва и друга идея - защо не натовари това захранване с 300ма с един резистор и да се види има ли ги тия 300ма или ги няма, щото ако примерно индуктивността е много далеч от необходимото може да се окаже че е и далеч от 300ма


Вто Юни 25, 2019 6:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
Човекът каза, че платката е една и не иска да я окипазява... Затова едва ли ще се развихри с поялника и подобни тестове. По-скоро може с осцилоскопа малко повечко да си поиграе. Примерно ще е полезно да се знае как точно кляка изхода. Дали се срива изведнъж, т.е. един як пик събаря напрежението. Или захранването води дълга, упорита и неравностойна борба с консуматорите ;-)


Сря Юни 26, 2019 8:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
Малко се понатоварих с други неща междувременно, но когато имам време ще пусна нещо от скопа. Знам че го пробвах преди и входното беше ок във всички случаи. Може нещо около индуктивностите/кондензаторите на изхода да куца, не съм мерил максималния изходен ток

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Юни 26, 2019 9:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Малко помощ за тоци?
Според мен това коет е интересно е ключа, с подходящ скоп веднага ще се види през какви режими минава и защо кляка, опива ли да регулира, от там може и да се съди дали индуктивността е достатъчна. Друго което е интересно, но иска токова сонда, е токът през индуктивността


Чет Юни 27, 2019 5:50 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни