Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
RC-RFID, контрол на достъп 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: RC-RFID, контрол на достъп
Гуглосай думичките " ULN 2003А Datasheet " и в PDF -а който ти излезе ще намериш всички картинки, текст и примерни схеми на свързване които ти трябват. Ся няма как да се обясни и начертае всичко тука с две приказки. Индукционни товари са всякакви релета, намотки, такива които като им изключиш захранването , се държат за кратко като генератор и правят обратен пик на напрежението, който гори BJT транзистора или MOSFET-a. За да се гаси тоя обратен пик, се свързва флайбек диод в паралел на индукционния товар, който отвежда временния пик по посока на захранването. За тая цел обаче и захранването трябва да ти е качествено -с нисък импенданс.
Когато производителя нареди много BJT или FET транзистори в един кристал и корпус , 'нещото' получава името драйвер и в неговия кристал производителя в едни случаи интегрира вътрешни флайбек диоди, в други-не. Когато има интегрирани такива, ги извежда на един крак, който да свържеш към захранването, така че (обикновено се ползват клампиращи Шотки диоди , Ценери и др. ) когато напрежението е работно, са затворени, когато се получи пик във фазата на изключване, се отварят и дренират пика към захранването.

П.П. - Ти поне си програмист, аз съм 20 годишна руса блондинка, така че не ми вземай писанията на сериозно.


Чет Юни 20, 2019 9:51 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни