Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
PCB смартфон :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4574
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение PCB смартфон :)
В продължение на духа започнат с PCB компютъра (финалната версия на който между другото наближава презентация :) ) ето най-новата ми играчка - смартфон изграден по подобна схема. Засега е все още на ранен етап и точно ще пускам прототипите да се правят, но се надявам да го придвижа бързо до напълно ползваемо ниво. Асембито се състои от 6 PCB-та с обща дебелина 10мм, което е прилично.

Като параметри не е съперник на последните ябълки и самсунги, но си има всичко с изключение на камера, която ще добавя по-нататък.

Обаче пък за разлика от другите тоя е "хакабъл" т.е. човек може да му се ровичка вътре, да добавя плъгин платки подобно на ардуино, да го забучва него на други платки, и т.н...

Имам също страхотна идея за юзър интерфейса. Само трябва да намеря партньори софтуеристи. Крайна цел - краудфундинг по някое време догодина, и после известен брой дивайси на пазара. Е, естествено всичко може и да се разкапе междувременно.

Това е най-ранния пост който правя за тоя проект.
Ето малко рендери на дизайна. Ще пускам ъпдейти по темата когато има нещо...

:D


Прикачени файлове:
Capture2.PNG
Capture2.PNG [ 92.07 KiB | Прегледано 5079 пъти ]
Capture1.PNG
Capture1.PNG [ 166.7 KiB | Прегледано 5079 пъти ]
Capture3.PNG
Capture3.PNG [ 63.27 KiB | Прегледано 5079 пъти ]
panel1.PNG
panel1.PNG [ 63.27 KiB | Прегледано 5079 пъти ]
panel2.PNG
panel2.PNG [ 104.77 KiB | Прегледано 5079 пъти ]

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'
Вто Окт 16, 2018 1:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: PCB смартфон :)
екстра :)
дай инфо чаркаляци де

_________________
main[-1u]={1};


Вто Окт 16, 2018 3:07 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4574
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: PCB смартфон :)
TheWizard написа:
екстра :)
дай инфо чаркаляци де


Oсновното ядро е ESP32-WROVER. Модемът е BG96.
Дисплейчето е 4 инча 320х480 с RTP и вградена видеопамет. Управлява се през SPI.
Има PCM кодек на Realtek, и PMU на Аналог Дивайс. Има също и G-сензор, а също и USB дивайс за да позволи лесно програмиране през порта. Батерията е 2000mAh.

Естествено когато го пусна официално всичко ще е отворен дизайн.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Окт 16, 2018 3:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: PCB смартфон :)
тва BG96 нали знаиш, че може да изпълнява аппликации (има Qualcomm API)

_________________
main[-1u]={1};


Вто Окт 16, 2018 3:44 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4574
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: PCB смартфон :)
TheWizard написа:
тва BG96 нали знаиш, че може да изпълнява аппликации (има Qualcomm API)


Аз знам, ама хората по-харесват да пишат за ESP32 отколкото за Qualcomm, нали знаеш? :)
Освен това WiFi и BT си трябваха така или иначе. Аз съм извел и хедър за модема, за да може някой да си го човърка и него ако иска, но по принцип телефона е структуриран около ESP32 модула

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Окт 16, 2018 3:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: PCB смартфон :)
За малко да си помисля, че ще търкаля Android ;)

От доста години не съм писал гуи на ниско ниво ( баси как лети времето - май беше преди 20-на години ) - ама съм насреща ако ти трябва едно рамо ... само проблема е с времето - все не стига.

Едит: т.е. мога да се включа с акъли и критика (може и в обратен ред) и по малко с кодиране.

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Окт 16, 2018 7:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: PCB смартфон :)
ФЕИЗБУК 6ТЕ ИМАЛИ?


Вто Окт 16, 2018 7:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4574
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: PCB смартфон :)
palavrov написа:
За малко да си помисля, че ще търкаля Android ;)

От доста години не съм писал гуи на ниско ниво ( баси как лети времето - май беше преди 20-на години ) - ама съм насреща ако ти трябва едно рамо ... само проблема е с времето - все не стига.

Едит: т.е. мога да се включа с акъли и критика (може и в обратен ред) и по малко с кодиране.


Това е и моя проблем :) - за дизайн намирам време оттук-оттам, обаче писането иска повече време и е сръдкава работа за коята (вече) нямам достатъчно нерви.

Иначе имам такава идея за гуи дето ще след време ябълките ще правят техните играчки да приличат на това гуи... :D Това не е импликация за някакви яки анимации и т.н., просто други принципи заложени в самото начало.

А, да - фейсбук (теоретически) може да търкаля стига да има нужното "меко" за него :)

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Окт 16, 2018 8:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: PCB смартфон :)
За фейсбук трябва браузър - иначе не става. А да портнеш браузър на тоз хардуер ще си е голямо постижение :)

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Окт 16, 2018 9:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: PCB смартфон :)
Е, това не е проблем - някъде из облака върви бекенд дето обработва акаунтите и праща сдъвкани картинки към есп-то. Тъкмо ще можеш да добавяш някоя друга рекламка междинно :lol:


Сря Окт 17, 2018 9:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: PCB смартфон :)
gicho написа:
Е, това не е проблем - някъде из облака върви бекенд дето обработва акаунтите и праща сдъвкани картинки към есп-то. Тъкмо ще можеш да добавяш някоя друга рекламка междинно :lol:

Това си е направо гениално - технически няма никакви проблеми да се направи, притеснява ме само сигурността т.е. даваш си пароли и т.н. на някакъв облак да ровичка из най интимните ти места :D

Майтапа на страна - давайте да го правим ... проблемът със сигурността се оправя като облака си го пускаш на твой си хардуер в къщи т.е. става нещо като ремоте десктоп, внц и т.н. Опера едно време имаха и те някаква такава версия за мобилните браузъри за да не рендва тежки страници на тъпия телефон всичко идваше сдъвкано от някакъв опера(тивен) сървър ...

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Окт 17, 2018 10:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: PCB смартфон :)
Аз се избъзиках за Сураткетапа, но се оказа, че Opera Turbo продължава да съществува. На умнофоня Opera ми е беспорният бразуър No1, явно и това е оказало влияние, освен далеч по-кадърния му интерфейс.


Сря Окт 17, 2018 2:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4574
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: PCB смартфон :)
palavrov написа:
gicho написа:
Е, това не е проблем - някъде из облака върви бекенд дето обработва акаунтите и праща сдъвкани картинки към есп-то. Тъкмо ще можеш да добавяш някоя друга рекламка междинно :lol:

Това си е направо гениално - технически няма никакви проблеми да се направи, притеснява ме само сигурността т.е. даваш си пароли и т.н. на някакъв облак да ровичка из най интимните ти места :D

Майтапа на страна - давайте да го правим ... проблемът със сигурността се оправя като облака си го пускаш на твой си хардуер в къщи т.е. става нещо като ремоте десктоп, внц и т.н. Опера едно време имаха и те някаква такава версия за мобилните браузъри за да не рендва тежки страници на тъпия телефон всичко идваше сдъвкано от някакъв опера(тивен) сървър ...


Аз съм сериозен за правенето на това. В момента тъкмо преговарям с моите китайци за партньорство при производството. Доста организационна дейност има преди реално да види бял свят в качеството си на нещо повече от единична бройка. Ако някой е наистина сериозно заинтересован да ми остави едно лично съобщение за детайли

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Окт 17, 2018 4:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: PCB смартфон :)
ESP-то няма голяма пропускливост когато е сървър но това сигурно си го знаеш, ако ще сложиш камера и ще ъплоудваш снимки в облака ще лагва здраво


Сря Окт 17, 2018 6:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: PCB смартфон :)
Ако може всички сензори да им се отвързва захранването с един резистор или ключе, или направо да се отделя цялата платка - без микрофон, без камера, без говорител, без акселерометър, без жироскоп, без gps, без термометър - т.е. сляп и глух, само дисплей и клавиатура, ще стане хит за хора с мания че ги шпионират.
Да не забравим, че трябва да има и фенерче и поне няколко аналогови входа за други сензори.

А ако телефона може да логва без GSM модула да е включен, ще е още по-интересно (и после може да праща нещата в облака, когато има захранване).

Много добре, че компа ще е скоро готов за презентация :) Искам да го пробвам, че изтървах предната версия.


Сря Окт 17, 2018 10:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни