Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
LED Strip Splicer 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение LED Strip Splicer
Не знам някой занимава ли се с лед ленти, но ако се занимава ето това приспособленийце може да му е полезно, направено е на принципа на сплайсърите за кино лента.
Идеятюза на горния слот е да се реже ако се сплайсват две ленти, а долния е за рязане на лента при разкрой и при спояване към кабел.
Направих го с два ножа, но честно казано може и с един, като двете ленти които ще се сплайсват се режат на горния и долния слот. В момента с два ножа има един проблем, ако режеш лента с по 3 серийни светодиода втория нож при повечето ленти застъпва компонент, т.е. трябва да се реже само в долния слот. Двата ножа са удобни за ремонт на адресируема лента, режат точно един светодиод и след това може направо да се сплайсва, това за 60 ле/м.
Всичко е подръчно, ножовете са от офис гилотинка за рязане на хартия, сменяемата подложка е техническа пластмаса но с успех може да се използва кухненска дъска. Винтовете при магнитите и шайбите трябва да се с изпилени глави/ Този при магнита 100% освен ако не е магнит с фаска, моят е само с отвор без фаска. Този на шайбата може да не се пили но трябва дебела шайба за да потъне главата, а на мен пластмасата ми е тънка, 8 мм и ако иам 4 мм шайба и още 3 мм да влиза магнита не остава какво да го държи. Другото са Ал профили и 32 мм MDF.
При мен това е част от работно място и се заболтва към едни направляващи на самия плот, ако с еправи само като приспособление може би е добре да се направи по-тежко, иначе като откопчавате магнит спокойно го вдига.
Другото което може да се подобри, неподвижния нож го изнесох много напред спрямо оста на въртене, съответно не може да се вдигне на 90 градуса, остава на около 65-70, не че пречи много но щеше да е по-комфортно ако се вдига на 90, но при мен не може, ако го вдигна подвижния излиза от неподвижния и селд това трябва да го стиснеш за да свият пружините и да го върнеш обратно.
Към това от дясно имам един статив с 10-на ролки от където се тегли лента, а от ляво имам една моторизирна ролка на която се навива след като се запои или сплайсне. Това се оказа най-удачния начин да се съхраняват и разнасят вече запоени ленти, иначе все някъде закача и се къса.
В момента разкроя е по дължина, има стопове на различни дължини, но мисля да му направя някакъв брояч на светодиоди за да не изисква толкова дълга маса.
Идеята да има пластмасова вложка със слотовете е че имам различни ленти, 5,6,10 мм съответно имам една вложка за 10 и една за 5/6.
Качвам малко снимки и STEP файл, то общо взето повечето неща са според това какво имаш под ръка, но идеята може да е полезна някому.
https://drive.google.com/open?id=1g8GqT ... keu1ROTs1G


Нед Юни 10, 2018 1:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: LED Strip Splicer
то има и едни ленти с дебели дифузьори, там само по маркировката отвън разбираш къде може да се реже. трябва да го направиш комерсиално и да го продаваш

моите колеги са само продавачи, иначе долу в склада е пълно с такива ленти, може би си струва да се опита.


Пет Авг 17, 2018 11:37 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: radolin и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни