Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Лесни тръбни стелажи и др... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Не бе, те режеха, ама ... трябва да си виждал човек който го е страх от шлайфа как го държи, не смеят да натиснат и то само искри хвърля а почти нищо не реже :) хем съм купил 1 мм дискове, с тех все едно масло режеш, ама пак трбява малко да го натиснеш, иначе само го жулиш :)


Пон Мар 19, 2018 11:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Те още нещо ако някой го мисли, водене на в случая рамка с тежести по вертикала в конструкция от профили. Профилите които имам са голямо менте, друго в мексико не съм намерил, от тук и много главоболия, в БГ вземате профили на хилти и забравяте, с тях съм правил какво ли не, те такива : https://www.hilti.bg/c/CLS_INSTALLATION ... NIZED_7134
Та иначе самото водене, ето възелчето :
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Върви в профил 40 мм, мисля с този лагер ще пасне идеално и в профила на Хилти. Ако се води по хоризонтала води перфектно, като се води по вертикала не върви съвсем гладко, но част от проблема са смотаните профили с които разполагам.
Всичко е стандартно. Болта е М10х55 с фрезенкова глава която е леко изпилена за да и се намали диаметъра.
Бялата подложка трие в челото на профила, това ограничава движението в посоката в която лагера не работи. Самата подложка е изрязана от Политилиен ВН, рязането е с бор корона, пробита е на Ф10, след което е направен фрезенк с фрезенков инструмент.
Тъй като болта е М10 а лагера е 12 мм вътрешен, в часта под болта и шайбите слагам PVC тръбичка, стандартна е 12 мм външно 10 вътрешно, в Бг я има в бриколаж, практикер и др.
Другото пък е съвсем стандартно, шайби и гайки.
Горе долу това, другото едва ли ви интересува, цялото нещо е преса за залепени детайли, да ги държи натиснати за време t...


Прикачени файлове:
reil.jpg
reil.jpg [ 681.61 KiB | Прегледано 4701 пъти ]
bearing assmebled.jpg
bearing assmebled.jpg [ 189.3 KiB | Прегледано 4701 пъти ]
bearings exploided.jpg
bearings exploided.jpg [ 1.55 MiB | Прегледано 4701 пъти ]
friction pad.jpg
friction pad.jpg [ 130.87 KiB | Прегледано 4701 пъти ]
Чет Мар 28, 2019 6:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Е то за тая преса що не ползваш е такива водачи, съчмени много здрави, аз имам малък флекс на два такива завинтен. Нямаш кой знае кво усилие пък и ги има от 250 до 700мм.
Изображение


Чет Мар 28, 2019 6:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Не ми се получава с такива, трудно е да ги закрепя, може би с 4 щеше да стане... иначе използвам такива в ето това, и още няколко.
А тия лагери ги мислех не точно за тая преса а за една вакуум формовъчна машина, движат нагревателят, но той е голям 2х1 грубо, и е тежък. Там е хоризонтално и се движи много добре, а ПЕ падове много рядко опират дори. При вертикала е малко по различно, но пък отгоре стоят 80 кг, изобщо не усещат че не се движи перфектно.


Прикачени файлове:
05C3DBBD-D535-49F7-9164-6B8766A6EB51.jpeg
05C3DBBD-D535-49F7-9164-6B8766A6EB51.jpeg [ 968.48 KiB | Прегледано 4695 пъти ]
Чет Мар 28, 2019 7:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Имам спомен, че нещо подобно на показаното на снимките е стандартен машинен компонент, произвеждан от фирмите произвеждащи и лагери.


Чет Мар 28, 2019 11:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
ТоНи, нали знаеш за посоката на шайбите до лагера - с вдлъбнатото отвътре, че да не задерат сачмите. Да не се разсеяш, де :)


Чет Мар 28, 2019 11:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Е те така са де, ама те тия съвсем флат, имат леко бордче от щанцата само, Мексиканска работа... :D
Ицо до мен са SKF, имат всякакви шукарии ама друг път, демек имат всичко ама не тук, доставката дори на тъп лагер е 2 седмици...
П. с. 2 седмици стандартно мексикански време


Чет Мар 28, 2019 4:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
да взема аз ти пращам директно от Гьотеборг - ще идват по-бързо...


Съб Мар 30, 2019 7:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Определено, нещо няма ли го налично изобщо не се занимавам да поръчвам от тук, или онлайн, или си го мъкна от САЩ, по бързо става :) Сега се сещам, горе долу преди година, поръчах един пневматичен клапан, прост .. все още не са ми го доставили, той от една пневматична гилотина която остана със статус някой ден, ама и идва времето и ще трабва да си търся нещо налично :)


Съб Мар 30, 2019 9:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Тоест, искаш да кажеш че маняна е почти светкавично събитие в сравнение с действителността там? :D

Апропо, като гледам с какво творчество се занимаваш, още ли не си се обзавел с фреза и струг?


Съб Мар 30, 2019 9:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Мне бе, не съм, в момента обмислям сериозно да взема нео ето такова : https://www.youtube.com/watch?v=HX_5HTaSXIA
Горе долу същото, но е варианта с двоен шпиндел, ако не се продаде де докато се наканя. Ако го взема първоначално ще го карам с неговия шпиндел, после ще му мисля някой друг който да може да работи с чейнджът. Неговият няма тази опция, и е повече за обрезни операции, но е двустранен, т.е. имаш два инструмента. Вземам го основно за тая работа от клипчето, обрязване на вакум формовани детайли, но ще го изпозлвам и за плексигласи, дървении, а и за метал става, ако не се напъва. Конструкцията е много масивна, моторите са добри, но могта и да се подменят с по-нови серва. Най-кофтито е старият контрол, но и той подлежи на подмяна. Другият ми вариант но не е толкова универсален е манипулатор, на Кука или АВВ, 150 кг товароносимост, да го оборудвам със шпиндел и въртяща маса и постигам същото за обрязването, но фрезовите функции много куцат, става за едри неща, да дялкам форми за вакуумното формоване, но плексигласи е абсурд да дялкам.


Съб Мар 30, 2019 11:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Това на клипа е някаква много страшна джаджа. Вземай!
Случайно да е с линейни моторетки?


Съб Мар 30, 2019 11:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Не е с линейни, сервота, старичко е но било желязно с когото и да говорех. масово ги вземат и ги ъпгрейдват с нови сервота и най-вече нови управления. Това което най-много ме блазни са двете маса, размера е добър, и ще ми пасне идеално за циклите и на обрязването и на плексигласите, и е доста по-универсално от робота. Робота заради кинематиката е доста ограничен, иска задължитлено въртяща маса, не всички предпроцесори се оправят добре със съгласуването маса-манипулатор, от което се правят излишни движения и се губи време, а и като точност не може да се сравнява. Да не говорим че въртящата маса е гадост заради вакума. Има начини ама трябва да се занимава човек, и ак оискаш и вакум и електро ... а на тов авинаги може да му се сложи и въртяща която още повече ще намали цикъла за някои контури.


Нед Мар 31, 2019 12:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Нещо с което си запълвам времето последните 4-5 дни ... това вече не спада към лесните стелажи, подвижен стелаж за много специфичен чарк, ако на някой му се види интересно за някава друга цел имам пълен солидски модел.

те тук снимки от прогреса, днес трябва да му пуснем и ток :)
https://drive.google.com/open?id=1oTus0 ... mLb30Ukifo


Прикачени файлове:
j rack (1).JPG
j rack (1).JPG [ 333.1 KiB | Прегледано 4079 пъти ]
Чет Окт 03, 2019 7:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Лесни тръбни стелажи и др...
Те го на живо : https://drive.google.com/file/d/1Hgsb8Y ... p=drivesdk
Има още малко работа ама като ми мине изложбата, няма крайни изключватели, лампа и пискун ама тая лебедка 200В се оказа та планираното време отиде в пускане на нови кабели.


Пон Окт 07, 2019 5:15 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни