Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Идеи от дизайн 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Идеи от дизайн
Още един дето не си е пил хапчетата.

Тутив,
изобщо не му трябва да го мери. То работи защото е правено от велик гуро. Ако не вярваш - питай майка му. Тя така разправя на всички комшийки. Все пак човека е изобретател. Драйва крайни мосфети с лампа и гледа резултата на осцилоскоп. Няма да се очудя ако покаже резултати от измерване с багети. Гарантирано ТХД 0.001%. Може и по-добро.


Вто Мар 13, 2018 3:23 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Май 25, 2012 10:23 pm
Мнения: 53
Мнение Re: Идеи от дизайн
Ако ще обсъждаме психичните ти проблеми, ще трябва да ни разкажеш повече за лампите, мосфетите, багетите и комшийките.


Вто Мар 13, 2018 3:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Идеи от дизайн
Имам рулетка разграфена в децибели и нивелир за измерване на АЧХ. Ако опрете до мерене, мога да услужа с двата инструмента. :D


Вто Мар 13, 2018 6:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Идеи от дизайн
Аз концепцията я разбрах от пръв поглед, само дето е сбъркана: струва си да сложиш ламБи в крайното стъпало щото кривят характерно и приятно за доста а-фили, но тогава ще е доста по-скъпо и голямо/тежко. ЛамБа във входното има смисъл само при електрическите китари да речем, но отдавна и на това са хванали цаката да го имитират.
Пък като си представя, че MOS-овете най-вероятно са включени неподходящо (не съм ги изследвал схемата) ...

Ама естетиката е грозна за всеки по-дърт от пъпчасяло пичлеме, или от някой неизживял пъпките си!


Вто Мар 13, 2018 6:33 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Май 25, 2012 10:23 pm
Мнения: 53
Мнение Re: Идеи от дизайн
Ще пиша бавно защото някои тук имат проблем с четенето.
# казвал ли съм някъде, че съм правил измерване на честотната характеристика?, давал ли съм някакви стойности и мерни единици свързани с АЧХ?
# малко по-горе казах, че устройството е правено без никакви претенции да се хареса на ценителите на "ламповия звук"
# "грозната естетика" (това звучи като беден богаташ) - а кой спори с тебе за естетическите ти възгледи?. Още сто пъти да го кажеш нищо няма да се промени.
# Дали си струва да сложа "ламБи в крайното стъпало" нека все пак аз да реша. За съвета съм изключително много благодарен.
# "Не съм ти виждал схемата, но MOS-овете най-вероятно са включени неподходящо" - :) разбит съм от мъдростта на това изказване.

Съвременната медицина лесно се справя с твоите любими пъпки, а с присаждането на гънки в гладки мозъци има големи проблеми.

Да се говорят празни приказки, да се удря с юмрук по масата, оплюва и освирква чуждия труд може всеки, но да направите нещо, и да кажете, че не Ви е срам, че е ваша работа никакви Ви няма. (отнася се само за тези, които ръсят глупости по форума).
С най-голямо удоволствие ще се включа в обсъждането на "естетическите и дизайнерски решения" на най-активните "критици".


Последна промяна NOname на Вто Мар 13, 2018 11:04 pm, променена общо 2 пъти



Вто Мар 13, 2018 10:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Идеи от дизайн
Нонейм,
на повечето от нас нещата можеш да си ги купиш от магазина. Сертифицирани и работещи. Няма на кой какво да доказваме по форумите. Все пак с това си вадим хляба.
Ако смяташ, че екзотериката и мистиката са точни науки - пробвай във форум където ги тачат. Електрониката е точна и всяко от нещата се смята по различни физични закони. Колкото и да ти е странно.
Хубаво е, че си горд с постиженията си но е хубаво те да работят освен да са "красиви" в твоите очи. Това дали работят може да се прецени дори само по компонентите които си използвал. Ако използваш грешните компоненти няма как да работи. Има вариянт при вярни компоненти да не работи но обратното не става.


Вто Мар 13, 2018 10:26 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Май 25, 2012 10:23 pm
Мнения: 53
Мнение Re: Идеи от дизайн
Може би съм пропуснал да кажа, че изделието работи, независимо от това какво мислиш ти за използваните елементи.
Да, ако искаш и закона на Ом може да обясниш нагледно, може да научим нещо ново.


Вто Мар 13, 2018 10:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Идеи от дизайн
Е какво сега и тази тема се позацапа :)
аз да питам за първоначалната платка кой клас устрохство го сертифицирахте :?: B или С

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Мар 14, 2018 1:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Идеи от дизайн
И аз за първоначалното устройство, че съм притеснителен:
1. Защо до външни куплунзи (БНЦ) има предполагам вътрешен- захранващият 10 пинов?
2. Дистанционните крачета не са ли прекалено на 1 права- да са по-разхвърляни по периферията за стабилност?


Сря Мар 14, 2018 12:43 pm
Профил WWW
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
bobihot написа:
И аз за първоначалното устройство, че съм притеснителен:
1. Защо до външни куплунзи (БНЦ) има предполагам вътрешен- захранващият 10 пинов?
2. Дистанционните крачета не са ли прекалено на 1 права- да са по-разхвърляни по периферията за стабилност?


Първия въпрос не го разбирам (ако е онова черното малкото до конектора отгоре, това е бутон джойстик), на втория - хвърлят ми dxf и аз го импортирам в игъл. Аз не си съчинявам позиции на конектори и mounting holes на моя глава

Все още чакам отговор за какви тестова са минали и кви пари струва. Аз съм просто един изпълнител на ниско ниво. Нищо повече. Последна дупка на кавала. Но скоро ще ми отговорят


** сега просто усещам как някой ще каже, че Ийгъл не е за сериозни разработки :). Само две платки до сега съм правил на Аутиум и Кикад. Много сложни ми се сториха. Всичко пердаша на Ийгъл вече. Пък и клиентите с които работя на това бачкат.


Последна промяна sukhoi на Сря Мар 14, 2018 8:57 pm, променена общо 1 път



Сря Мар 14, 2018 8:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Идеи от дизайн
Игъл не е ли вече Аутодеск?
Или ти работиш на пре-Аутодеск?


Сря Мар 14, 2018 8:56 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
Да Аутодеск, вече добър binary формат. 100$ на година плащам за лиценз. Аутиума сигурно ще е x5


Сря Мар 14, 2018 8:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Идеи от дизайн
Абе, ако Аутодеск загуби интерес и затвори сергията - какво ще стане?


Сря Мар 14, 2018 9:08 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
stefan63 написа:
Абе, ако Аутодеск загуби интерес и затвори сергията - какво ще стане?


Същото като с А20. Може да го спрат, но при 100 000 чипа поръчка, ти ги правят отново.
Справка Цецо Олимекс


Сря Мар 14, 2018 9:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Идеи от дизайн
Ийгъла последно като го гледах записваше в XML формат. Сега отново ли са минали на binary? Можеш ли да го стартираш без интернет?


Сря Мар 14, 2018 9:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни