Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Идеи от дизайн 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Идеи от дизайн
И за 2 и за 200 на час човек прави това което може. Една певица не пее по различен начин в кръчмата за 50 лв/вечер и на стадиона за 50к на вечер. Тя ако се е хванала да пее - ще пее както може. Няма никаква разлика и с платките. Данеби хирурга да те оперира по друг начин като му платиш по-малко? Даваш 100 лева - оперира ти половината апандесит. Само за 1000 го вади целия.
Човек или си може или не. Ако не може - се учи. А ако не може и си повярва, че може - тогава и 1000/час да му дадеш никога няма да се научи.
Специално за малката платка - тая дето е в продажба е направена кадърно. С добър плейсмънт, разделена е високите напрежения от едната страна, ниските от другата. Колкото може да бъде направена за такава платка. Може би има още малко място за оптимизация. Вариянта на сухой е ... меко казано некадърен. Преплитат се ниски и високи напрежения, пистите минават по 3-4-5 пъти от единия слой на другия докато стигнат до дестинацията си. С толкоз ваи все едно цедка някоя е правена.
А що се отнася до ЦЕО-тата - те никога не знаят какво искат. Затова се обръщат към професионалист на когото се плаща за да свърши работата. Като се замисля и аз не си спомням да съм говорил с ЦЕО дето да е наясно с дизайна камо ли с техническите параметри. Камо ли подробностите.


Пон Мар 19, 2018 9:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Идеи от дизайн
Затова като чуя фриленсър и подминавам. Няма как да получиш читава услуга от хора с толкова анархистично мислене.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Мар 19, 2018 9:29 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Идеи от дизайн
Аз също съм против принципа "За толкова пари толкоз". Определил съм една долна но все пак висока граница и под нея не падам, дори ако директно ми казват че курсът е за тапия и да го претупаме. Доста такива предложения съм отказвал. В такива случаи им отговарям "Отвори си една фирма "Дипломи всякакви печатам" но аз в нея нямам място". Имам и обратните примери, колега който е определил твърда цена 4000лв на месец за анализи и работи по нея дори при поръчки от чужбина които с лекота биха дали в пъти повече.Той обаче на увещанията твърдо отговаря "Това е цената и тя е еднаква независимо за кой работя". Тони е прав, тръгнеш ли веднъж по пътя на компромисите и шикалкавенето спиране няма. И винаги това се разчува и в крайна сметка губиш име а от там и заплащането.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Пон Мар 19, 2018 3:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Идеи от дизайн
Цецо написа:
Затова като чуя фриленсър и подминавам. Няма как да получиш читава услуга от хора с толкова анархистично мислене.

Според мен причините за това са :
1. Лоша комуникация и невъзможност за добро следене на работния процес.
2. Възможността за попадане на самозвани майстори.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Сря Мар 21, 2018 2:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Идеи от дизайн
Друга е причината, клиенти които бикновенно искат да минат без пари, и това че трябва да се конкурираш с други, много за които 20 $ са не малко пари. Това че някой живее в бедна страна или провинция не го прави непрофесионалист, въпреки че често е точно така. За нас 20$ на час може да са нищо, но има хора където за 20$ на ден си е напълно смислено да работиш и си живееш добре, дори в доста развити страни като Мексико. например инжинер в Сан Мина, Флекс или джибли не получава много повече от това, заплатите там са между 600-800 за току що завършили. Ами ако се конкурираш с някой такъв естествено че с нашите 100-200 и нагоре на час нямаме никакъв шанс, там човека е доволен ако тоя месец изкара още 200-300$. И за да се конкурираш с такива трбява да свалиш цените, но как се свалят цени, кой тук може да си позволи да работи за 20$ на час ? Добре може и да има такива колеги, но скоро и при тях няма да е така. Варианта е да минимизираш времето за разработка, защото в крайна сметка всичко е на проект, а как се минимизира време освен като праивш компромис. Имаш нов чарк, ще му сложиш някой футпринт дето горе долу да му пасва, сега какъв аптерн препоръчвал производителя .. голяма работа, нали е запоен. Естествено няма да имаш време да симулираш нищо, ама да речем че правиш по=нискоскоростни неща и тов атака и не се налага. Нямаш време и желание а и бюджет да пуснеш платка при теб, да и направиш поне някакво начално замерване и да видиш дали всичко е наред ... и се влиза в порочният кръг, започва да става навик.
Нищо против колегата нямам, мисля че точно едни негови аудио неща бяхме гледали тук, които изглеждаха доста добре, но правенето на компромиси лично за мен не е добра практика.
Точно в момента ак озанете колко майни отнася еидн конкретен констурктор, който и дори не е фрилансер а му плащаме заплата, и така е направил едни дизайни че вместо да хвана и за 5 часа да сменя само дебелините на материала и да погледна за колизии, вече 2 дена се занимавам има няма 10 детайла, айде 20 да са .. мейтовете през пръсти, ориентациите на детайлите нищо общо с кординатната система на файла, 80% от детайлите нямат размери а са релейтнати към други файлове, те пък към други ... накрая прехвърляш еидн парт от едно асембли в друго, бутваш някой габарит и се оказва че нищо вече не е на мястото си ... та нещо такова. Дали е направеен, направен е, дори в Бг е в произвдоство, дори той може и да може да си го едитва без да си чупи главата, ако още помне кое с кое е релейтнато ... ама дизайна не става за нищо, все едно го е правил първокурсник. Да не фговорим че има еидн детайл който съм 99% сигурен че не се произвежда както го е проектирал, и 200% сигурен че американците няма да го произведат така, щото имаш купчина сгъвки във всички посоки, при това 1/3 от детйала е изпразнен и някои части се крепят на магия по време на евентуалното огъване.
Същото е и с платктие и със всичк оостанало.


Сря Мар 21, 2018 6:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Идеи от дизайн
Хайде да сменим малко посоката на темата:
Какво мислите за това ? :roll:

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Мар 22, 2018 1:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Идеи от дизайн
С това предполагам копираш само ID, т.е. прости RFID-та или ?


Чет Мар 22, 2018 3:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
Аз си мисля, че цената е прекалено ниска с оглед на времето и материалите които влагаш, че и с безплатна доставка. Това съвсем първосигнално ми мина през ума. Сигурно си си направил разчета и ценообразуването - просто споделям какво ми е първото впечатление.

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Мар 22, 2018 9:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Идеи от дизайн
Хитрина! Изглежда добре, особено за цената си.


Чет Мар 22, 2018 11:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Идеи от дизайн
Тони, да бях забравил да отбележа че е за 125kHz, то там са EM4001 само ID статичен код.
За цената ще мисля, лесно се променя.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Мар 22, 2018 1:40 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни