Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Идеи от дизайн 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Идеи от дизайн
sukhoi написа:
stefan63 написа:
Абе, ако Аутодеск загуби интерес и затвори сергията - какво ще стане?


Същото като с А20. Може да го спрат, но при 100 000 чипа поръчка, ти ги правят отново.
Справка Цецо Олимекс

Добре де- ти инвестираш време, плащаш такса, би трябвало да имат някакъв ангажимент . Така ми изглежда честно, де, - не че го вярвам :D


Сря Мар 14, 2018 9:24 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
michev написа:
Ийгъла последно като го гледах записваше в XML формат. Сега отново ли са минали на binary? Можеш ли да го стартираш без интернет?


Хах, това не го знаех. Сега пробвах без интернет и си стартира нормално и отваря файлове


Сря Мар 14, 2018 9:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Идеи от дизайн
Сега трябва да намериш къде в регистрито е ограничението и да спреш да плащаш 100усд. :)


Сря Мар 14, 2018 9:29 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
stefan63 написа:
sukhoi написа:
stefan63 написа:
Абе, ако Аутодеск загуби интерес и затвори сергията - какво ще стане?


Същото като с А20. Може да го спрат, но при 100 000 чипа поръчка, ти ги правят отново.
Справка Цецо Олимекс

Добре де- ти инвестираш време, плащаш такса, би трябвало да имат някакъв ангажимент . Така ми изглежда честно, де, - не че го вярвам :D


Бе ако опре ножа до кокала и Autodesk убие малкото си детенце Ийгъл ( въпреки, че доста се използва по света, по мои наблюдения са в този ред в момента по популярност Altium, Eagle,Orcad, Kicad, Pads, Mentor..) човек като се грабне все за 1 месец фърси ще научи нов продукт.


Последна промяна sukhoi на Сря Мар 14, 2018 9:35 pm, променена общо 1 път



Сря Мар 14, 2018 9:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Идеи от дизайн
Цитат:
The permanent offline model isn't in the cards but the login interval is set to 14 days to enable you to work offline for a reasonable amount of time without needing to log back in again.


Сря Мар 14, 2018 9:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Идеи от дизайн
stefan63 написа:
Сега трябва да намериш къде в регистрито е ограничението и да спреш да плащаш 100усд. :)

Цъ.. май не е до запис в регистрито. То така са го извъртяли, че реално не можеш да го стартираш, без да минеш през уеб страницата (вградена в приложението) на аутодеск.

sukhoi, тоя лиценз за 100$ на година има лимит от 4 слоя и само 160 cm2, как се вместваш в тия лимити?


Сря Мар 14, 2018 9:51 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
michev написа:
stefan63 написа:
Сега трябва да намериш къде в регистрито е ограничението и да спреш да плащаш 100усд. :)

Цъ.. май не е до запис в регистрито. То така са го извъртяли, че реално не можеш да го стартираш, без да минеш през уеб страницата (вградена в приложението) на аутодеск.

sukhoi, тоя лиценз за 100$ на година има лимит от 4 слоя и само 160 cm2, как се вместваш в тия лимити?

Е плащам за бейсика да ми е чиста съвестта. От там нататък знаем как е


Сря Мар 14, 2018 10:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Идеи от дизайн
@sukhoi - ако не е много нахално,
може ли да отговориш за тези неща които питах?


Пет Мар 16, 2018 11:35 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
Grubi написа:
@sukhoi - ако не е много нахално,
може ли да отговориш за тези неща които питах?


Водя се по dxf-a къде да са отворите.
Добро или лошо мен не ме засяга.
Грам не знам как ги заливат светловодите и не ме интересува.
Аз съм просто изпълнител.
Дискусията е интересна и за това. Аз работя с купища чужденци( доста CEO та и с фабрички по Германия и света) и никой не ми задава такива детайлни въпроси по време на дизайна- а моите работят.
Това навежда на мисълта, че българите сме много кадърни, но много я мислим...
Все мислим хиляди варианти едно нещо да не стане, а нещата са по-прости
Само за уикенда проведох два скайп разговора с директори на фирми за нещо си в Германия от калибъра на Олимекс. Със собствени сгради, капитал..
Така че не е до мислене толкова


Нед Мар 18, 2018 11:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Идеи от дизайн
Ако някой си повярва, че е много кадърен - работата е ясна.
Професионалистите не само си задават въпросите но знаят и отговорите.
Малката платка дето 220 са ти без клирънс от ниското напрежение - не работи. Който и каквото да ти казва. Ще го разбереш като има умрели. Ама тогава ще е късно. А клиента е нормално да не знае какво иска. Затова плаща на професионалисти.


Пон Мар 19, 2018 12:15 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
Pif написа:
Ако някой си повярва, че е много кадърен - работата е ясна.
Професионалистите не само си задават въпросите но знаят и отговорите.
Малката платка дето 220 са ти без клирънс от ниското напрежение - не работи. Който и каквото да ти казва. Ще го разбереш като има умрели. Ама тогава ще е късно. А клиента е нормално да не знае какво иска. Затова плаща на професионалисти.


Много бъркаш прфесионализъм с перфектно работене на устройството. Аз съм професионалист по изисквания на клиента а не краен професионалист.
Ясно казах на клиента при тези пари, че при такива размери няма как да има добър клирънс. И той беше съгласен да пробва с тая ревизия.
Тъпия Еврейн е готов да рискува за малко пари дизайн да прави големи неща.
Тоест всичко опира до пари и качество...
При 20 долара на час съм един, а при 100 долара на час друг.


Пон Мар 19, 2018 1:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Идеи от дизайн
sukhoi написа:
При 20 долара на час съм един, а при 100 долара на час друг.

Е това тук вече е много непрофесионално, занчи мога да приема повечето неща които казваш,макар д не съм съвсем съгласен с тях, но това е абсолютно непрофесионално. Не може човек да е един или друг, освен ако нямаш раздвоение на личността, или разтроение, или там колкото ти-та си ти. Не приемам изобщо втъзможността един човек който е склонен на компромис при 20$ на час да не направи компромис и при 1000$ на час, това става същност на работа, то е толквоа дълбоко че не можеш да го контролираш съзнателно.
Типичен пример за толкова пари, толковаа работа ... тук няма професионализъм, професиналиста винаги се старае да свърши работата с едно константно качество, без значение за кокло се е спазарил, защото работата това е неговото име. За тая малката платка, какво щеше да промениш ако клиента плащаше по 1000 $ на час, неможе да промениш физиката, не можеш да я уголемиш явно от механични лимитации ... какво би направил ако клиента има и 1 млн за даване, отговора е нищо , просто ще му вземеш парите за същият компромис. Да плейсмънта мжое би може да се бутне, може ида не може с тоя траф или каквото е там не ми се глада пак, т.е. тивземаш пари с ясното съзнание че тов акеото правиш не само не отговаря на стандарти ами е и опасно, това не е професионално. Аз лично бих отказал такъв проект, казваш че имаш много клиенти и работа, ами откажи му, едва ли си опрял до тези пари, то не само няма да те посатви в ситуация да правиш нещо за което знаеш че не е ОК, това дори ще работи в твоя полза .. ти с и занеш, но лично според мен подобен подход е супер непрофесионален, да не говорим за безотговорен.
А относно дали нещата са прости и за въпросите, нещата никога не са прости, може ти просто да си добър дизайнер и да успеяваш да ги постигаш без много да си задаваш въпроси, може да е по интуиция, а може и просто да е късмет или дори още да не си разбрал че не всичко ти се получава, особенно като стигне до лаборатория и полеви изпитания, няма как да знам,но в никакъв случай не е защото нещата са прости, а въпросите са съвсем смислени.
И аз сега имам една на глед проста платка и сигурно ако седна мога да я дизайна за еидн час, ако не си задавам много въпроси и ако не се поровя в документцията, но не го правя защото знам че не мога да и отделя време, а тя ще влезе в производство, ще се слага масово по изделия ... стои и чака момента когато ще мога да и отделя поне 2-3 дни, ако не и седмица, и макар че има само един тъп кинетикс и един сериен конвертор, не мсиля че трябва да я претупвам за 2-3 часа.


Пон Мар 19, 2018 3:51 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Идеи от дизайн
Един професионалист който редовно работи за 100/час никога няма да се хване да прави нещо за 20/час, защото това е загубено време и вече не е професионалист ако ще прави компромиси с качеството на продукта си.
Ако ще и без пари да работиш, отсреща има екип 2-3 човека на прилична заплата на които им губиш времето и няма как да мине бългаският номер "за толкова пари толкоз".
Нямам нищо против това което правиш, но ми се струва че хвърчиш малко в облаците. А това че си бил говорил с някой CEO за платкостроене е ебаси и ташака и мога да си представя що за компания е това. Нашето CEO съм го виждал само веднъж и то на фирменото парти и дори и да искам няма как да разговарям с него за нещо по работа

Западна компания която е съгласна да плати за нещо правено на Игъл от "бай Иван" е преценила че е приемливо нещото изобщо да не работи и да се наложат поне няколко ревизии. И ние плащаме за доста неща на подизпълнители платкаджии, но главно по проекти 1 офф с много приличен процент надценка и ми дреме на уя как ще изглежда платката щото в повечето случаи дории не ги виждам на живо и главоболия с поддръжка за в бъдеще също нямам

И в крайна сметка каква беше идеята на темата след като не си наясно с подробности по дизайна? Точно тук е разликата между външен и вътрешен изпълнител


Пон Мар 19, 2018 3:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Идеи от дизайн
То разговорите с СЕО-та нищо не значат, и аз говоря и то съвсем редовно, и то с СЕО на компании като Санмина, който се интересува може да гугълне, миналата седмица наврях в миша дупка СЕО-то на една не малка американска компания щото фабриката им в гуадалахара ми скъса нервичките, и какво от това ... това значи ли че съм голям професионалист, едва ли, нито пък това че съм си изтървал нервите е много професионално, но както и да е.
Не е важното кой говори с теб, срешам толкова СЕО-та и други от сорта, че много отдавна не ми прави впечатление, дори честно казано предпочитам да се срещам с хора на по-ниско ниво, там поне шанса да ме излъжат за да вземат проекта е по-малък тъй като обикновенно не те са тия които вземат бонуси за нови клиенти или за изпълнен /поне на ексел/ приходен план. За мен като професионалист, или поне опитвайки се да бъда такъв, е това работата да е свършена и то достатъчно качествено. Аз не съм идеалист, не произвеждаме ръчни часовници за по 500к и не искам всичко да е абсолютно перфектно, но качеството трябва да е достатъчно високо и константно, отделна тема че и в часовници за по 500 к се срещат разни дребни дефекти и там няма абсолютен перфекционизъм.


Пон Мар 19, 2018 6:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Идеи от дизайн
Не че оправдавам липсата на клирънс в конкретния случай, но да приемем че това е екпериментална платка за вътрешна употреба - и тя няма как да е друга докато не мине сертифициране, пък било то и безотговорно поемане на отговорност с подписа на клиента. "Нека хвърли камък" който не е правил експерименти с 220Вт без всички мерки за безопастност :oops:
Предполагам че sukhoi работи нещо като freelancer - като съм гледал сайтовете нещата са точно така "за еди какво си давам 20долара/час, кой ще го направи?". Сигурно го има вариантът никой да не се навие, но по-скоро все отнякъде някой, който му е празен деня (или няма проект в момента за $100/h), се хваща и го прави.
В крайна сметка стандартите не значат нищо, ако не се изпълняват цялостно, и ако няма гаранция за контрола, т.е. някой да мине UL или подобно тестване. Ако ще клирънса да е 4сантиметра, ако си направил друга глупост може да убиеш някого (лошо механично укрепване примерно, липса на сигурна термична защита, неправилен материал на корпуса, лепила, и знам ли още какво).
Реално това което прави колегата с показването на платката тук даже може да се погледне като услуга към обществото - сега виждаме как една "китайщина" (пък идваща и от евреин) може да се появи на пазара, и как са направени разните зарядни за телефон за по 1 долар... :) Даже има и линк към реалното устройство и който иска може да подаде сигнал (ако се продава с БГ).
Аз лично много уважавам разни сайтове и форуми, които представят разцепени разни устройства - руски, австралийски и подобни. И се старая да помагат със снимков материал когато мога.
Примерно в Англия често споменават риска от купуване на такива несертифицирани неща - колкото и да е качествено нещо, ако стане беля у вас рискуваш да не вземеш нищо от застраховката ако имаш включени несертифицирани устройства в контакта (незнам дали UL е списъка там или има друг).
Наскоро тук някой питаше с какво да си храни IoT проекта и го препратих да види готови адаптери, минали "външен" тест - http://www.lygte-info.dk/ Човекът ги отваря (с чук основно) и прави базови тестове за безопасност.


Пон Мар 19, 2018 8:27 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни