Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Идеи от дизайн 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Идеи от дизайн
NOname написа:
С тези въпроси темата заприлича за защита на дипломна работа.
...]



Не виждам нищо осъдително в това, че да се правиш на адвокат по случая :)
плюс това е форум - от древни времена форума си е поле за изява и за критика, ако не ти харесват въпросите на питащият или го биеш :) или си говориш и отговаряш сам(наум)

Моите въпроси не са заяждане, нито проверка на знанията на питащия , нито имам ищах да му правя ревърс инженеринг на устройството.
интересуваше ме какъв/според какъв стандарт е проектирано за да се постигнат едикакви си параметри - демек да се мине сертификация.
щото и аз минавам сега някакви устройства и си имам мойте си хемороиди по темата ;)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Мар 12, 2018 3:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Идеи от дизайн
А бе под "дизайн" се разбират хиляди неща и в повечето случаи е въпрос на вкус, понякога и на математика.
В случая sukhoi пита за нещо по-инджинерно, а NOname се фука с друго. Да, ама аз съм прекалено дърт за грозното Лего на NOname :)


Пон Мар 12, 2018 5:27 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Май 25, 2012 10:23 pm
Мнения: 53
Мнение Re: Идеи от дизайн
Да, това не е за 'дърти персонажи' и както сам каза е въпрос на вкус.

P.S. ..._x2 Аз не съм МОБИКОМ и твoето мнение не е важно за мен.


Пон Мар 12, 2018 7:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Идеи от дизайн
Мухата,
трябва много да се осереш за да не минеш хаусхолд и индъстриал. Ако говорим за аутомотив, милитъри и аероспейс ако си вържеш гащите пак минаваш. В много редки случаи се налага да си на четирислойка за да покриеш някой по-тежък стандарт и то като говорим за по-големи токове. Тука светят някакви ледове. Колко да са 100-200-300 вата. Нищо работа. Няма бързи фронтове, няма киловолтови импулсни, процесора щрака бавно. Имаш някакви комуникации по коаксиал но правилния комон мод чок и си решил проблема. Дори с пласмасова кутия.
Та за кой стандарт ще се покрива има повече грижа хардуерния дизайнер а не лейаута. Ако иска имунити към кондъктив - слага си чоковете, смята ги и готово. Освен това по света хората пишат лейаут констрейн файл. Там се описват точно изискванията към ЕМЦ/ЕМИ. Лейаутаджията не трябва да ги разбира много много. Той се грижи да опроводи сигналите и тоците по най-късия начин и да затвори контурите на минимално разстояние. Другото не го интересува. Ако не мине стандарта - се минава на повече слоеве, слагат се повече филтри. Това не е негово решение.

А що се отнася за лампите на НОнейм - чалга до дупка. Срам ме е, че в гилдията има хора дето правят такива грозотии - и като механичен дизайн и като схемно решение. То е ясно, че е глупав маркетинг трик. Като му видиш другите части и ти става ясно. Ама клиента е тъп. Що да не го излъжем и да не му вземем парите.


Пон Мар 12, 2018 10:06 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
Desert Leo написа:
sukhoi, екрана над процеесора по изискванена клиента ли беше?

Да, една от първите ревизии беше без капак.
Просто не минаха някакви тестове и го сложихме превантивно, като и много ферити. Всъщност това на снимката са платки от първите ревизии(такива ми изпратиха).
Благодаря за дискусията, все на някой ще е полезна.

Горната платка е 6 слоя ltc3862 (гледах едно към едно да повторя оригиналния дизайн и пак има леки проблеми). най-първата ревизия беше 2 слоя и тотално беше зле положението
Долната платка е управляващата с CY8C52LP, LTC6101, LM324D. 2 слоя

И възложителите са малко на проба грешка и затова правихме няколко ревизии.

Най общо казано е стробоскоп от тия по-големите,към 60 см. широк, с много ламБи. С големи вентилатори.

Даже увеличавахме последно една псевдо маса, че пътечката много грееше. Някъде към 7А ток.

Това ми направи впечатление, че изпращам им герберите на англичанчетата и след 2 дена платките са готови и запоени. Не като при нас Селектрата да я чакам 2 седмици и накрая да ми кажат, че са забравили поръчката :)


Пон Мар 12, 2018 11:11 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Май 25, 2012 10:23 pm
Мнения: 53
Мнение Re: Идеи от дизайн
С предварително извинение към sukhoi (изделието е супер)

#Pif
Цитат:
"Що да не го излъжем и да не му вземем парите" "Срам ме е, че в гилдията има хора дето правят такива грозотии" "клиента е тъп"

Не съди по себе си за останалите (не всички хора са толкова "извисени личности" като теб :) )
Цитат:
А що се отнася за лампите на НОнейм - чалга до дупка

желязна логика, сега всички знаем каква музика слушаш :)
Не знам защо реши, че "това грозно нещо" се продава и чрез измама се отнемат парите на населението (на тъпия клиент, както ти каза)
Като за последно да те успокоя. Имам твърде широк кръг от интереси за да съм част от някаква "гилдия".

P.S. За мен ще си остане загадка как успяваш да свалиш характеристиките на изделие по няколко снимки (явно има и катива специалисти).
На всички изявени критици - свободно до второ нареждане. Вижте заглавието на темата.


Вто Мар 13, 2018 12:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Идеи от дизайн
Пичове, когато пуснеш снимки на свой дезайн в публичен форум трябва да си готов да понесеш и критики. Нали не си мислите че всички трябва само да ахкат и да се прекланят пред това, дето сте сътворили. И наистина да пуснеш свой дизайн, за да могат хората да почерпят идеи без да им кажеш по какво и как е сертифициран, дето викат американците - не мейква абсолютно никакъв сенс, освен ако целта не е просто да се похвалите, в което разбира се няма нищо лошо. Има лошо да се фръцкате като ущипани моми :D .


Вто Мар 13, 2018 1:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Идеи от дизайн
Ами то няма какво да се фръцкаш, нали затова е пуснато,д а се почерпят идеи, сътоветно без да питаш как да разбереш идеята.


Вто Мар 13, 2018 1:17 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Идеи от дизайн
А днес едно еврейче от Тел Авив ми изпили нервите.
Иска платка 35x40mm със 30 чарка, 2 слоя и накрая ми вика защо нямало добър клирънс между 220 волта и ниските сигнали :)
Той гледа физическите размери на елементите, а място за пътечки, виаси не се сеща. Изцеди ме до последния милиметър
Все бях чувал вицове за евреи и арменци..
Никога повече с такива..


Вто Мар 13, 2018 1:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Идеи от дизайн
Не искам да гадая кои са ти 220 V сигналите, но тоя проект си е за отказване, като я гледам ни една пътечка не е с клирънс дори близк до нужния за 220 V. Тука иманякакви варианти но пак е доста рисковано, има заливки които уж увеличават изолационното ама ...


Вто Мар 13, 2018 2:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Идеи от дизайн
Тука си за яко освиркване. Не знам какви са ограниченията ама подредбата изобщо не ми харесва. А и една писта да има 5-6 ваи от край до край говори за много калпав ауторутер.
Ако не е тайна какъв е бюджета за такава платка? Оринтировъчно колко плаща клиента?


Вто Мар 13, 2018 2:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Идеи от дизайн
Кофти плейсмът бих казал, но това може а е задание, или ограничение, кой знае.


Вто Мар 13, 2018 7:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Идеи от дизайн
Тука е първата версия на платката, луда работа, аз не бих я пипнал
Изображение
Изображение


Вто Мар 13, 2018 10:32 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: Идеи от дизайн
NOname написа:
С тези въпроси темата заприлича за защита на дипломна работа.
Ако ще му правим 'ReversEngineering' кажете, и аз да се включа :)
За да върна темата в зададеното от автора направление, ето малко 'design' и от мен:
https://yadi.sk/a/fOYsj0YS3TDh45
https://yadi.sk/a/5wee609e3TGky8

Noname, разгледах дизйна ти за ламповия усилвател, или по-точно трябва да е предусилвател, заради лампите, които си сложил - 6Н23П в единия ти по-сампъл дизайн и ECC82 в другия, по-засукания. Кажи, какви характеристики има, ако си ги мерил, защото с толкова много шумни вериги от цифрови и захранващи шини в пространство на А5 си е доста рисковано решение.


Вто Мар 13, 2018 1:01 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Май 25, 2012 10:23 pm
Мнения: 53
Мнение Re: Идеи от дизайн
Да, прав си, беше наистина много рисковано решение. Но, както гласи народната мъдрост "не пие шампанско този, който не рискува". Това е точно този случай, когато от платката зависи много какъв ще е крайния резултат.
Краен усилвател (стерео), два превключваеми входа, входно ниво 0,2V, изходно напрежение 15V на 8 ома (peak to peak), захранване 16.5V (адаптер от лаптоп).
Основната версия беше правена за 6н23п, но може да се използват всички видове двойни триоди със същото разположение на изводите независимо от това, какво напрежение на отопление имат. Разбира се, за всеки тип се подбират режими, отоплението се превключва паралелно / последователно, подбира се нискоомен резистор за съответния ток. Два MOSFET -a P и N за преобразуване голямото изходно съпротивление на лампата в ниско на изхода. Има равна честотна характеристика от 18 Hz до 35 kHz (гледано на осцилоскоп). Електронни потенциометри или потенциометри с фоторезистори (просто се добавят на платката при желание). Има дистанционно управление и автоматично регулиране на яркостта на индикатора и светодиодите.

https://www.youtube.com/watch?v=FD8hLdXYtoo
https://www.youtube.com/watch?v=EVfxP6JQDMw

Идеята беше да се направи усилвател за плеър, смартфон, лаптоп .... (трябваше да се добави и USB ама някой друг път) с лампи, без големи захранващи и изходни трансформатори (без никакви претенции да се хареса на ценителите на "ламповия звук").


Последна промяна NOname на Вто Мар 13, 2018 4:30 pm, променена общо 1 път



Вто Мар 13, 2018 2:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни