Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
GPS tracker + Power Bank 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
TheWizard написа:
GSM... настрой му аларма(AT команди) за всеки ден, която ще ти събужда банката


Здравей, не съм запознат с "AT команди". Би ли обяснил как би трябвало да изглежда това решение с GSM ? Сигурен съм, че и на други би им било интересно и надявам се полезно. Мерси!


Сря Дек 13, 2017 5:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4715
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
тва е трудно да ти го обясня във форума :)
всеки GSM изпълнява АТ команди
например: https://www.youtube.com/watch?v=-zAJWnGVHek

настройката на алармата все едно си настройваш GSM да те събуди....
изпълнява се на точен час, всяка минута, всеки час, всеки ден....
бибитка или на пин RI генерира импулс или на UART-a вика "ALARM.... ALARM..."
Работи и в самолетен режим


четене на часовника(почти стандартен синтаксис за повечето GSM-и)
AT+CCLK?
+CCLK: "09/10/15,19:33:42+00"

настройка на часивника
AT+CCLK="09/10/15,19:33:42+00"
страница 77

(тук синтаксиса зависи от производителя)
AT+QALARM=?

file:///C:/Users/1124/Desktop/Quectel_M10_AT_commands.pdf
страница 119

_________________
main[-1u]={1};


Сря Дек 13, 2017 7:11 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
enchev написа:
Къде би трябвало да се инсталира ? Не разбирам каква е логиката

Инсталира се на акумулатора и се свързва към кабела за захранване на тракера. Ако напишеш от кой град си, може да има колега, който ти е комшия и може да иска да ти помогне.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Сря Дек 13, 2017 8:06 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
ike написа:
enchev написа:
Къде би трябвало да се инсталира ? Не разбирам каква е логиката

Инсталира се на акумулатора и се свързва към кабела за захранване на тракера. Ако напишеш от кой град си, може да има колега, който ти е комшия и може да иска да ти помогне.


От Стара Загора съм. С удоволствие бих отскочил до някъде в региона за среща, но само понижаване на ток от акумулатора и връзване към тракера не става - тествано е. Акумулаторът се срива буквално за часове.. да и аз бях изненадан. Но дори да ставаше не мисля, че това ми трябва, тъй като идеята е при евентуална кражба и разкачане на акумулатора да имам скрит тракер, който да предава повече от денонощие (колкото му държи вътрешната батериика на тракерчето).


Сря Дек 13, 2017 9:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Нямам време в момента, Енчев (писах ти :wink: ). А трябва да се експериментира дали прекъсване на захранването през определено време към майкито ще върши работа или трябва да се държи пауър банка активен с периодично натоварване.

ike, нали имаше своя спам тема. Що си излязъл от нея?

TheWizard, не разбра ли, че обясненията ти са безсмислени, а и това, което пишеш в случая е невъзможно. Да ти дам един тракер с GSM и да видим как ще му подкараш АТ-командите при положение, че няма изведен команден интерфейс навън?


Чет Дек 14, 2017 10:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4715
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Leo, ти откъде си сигурен... къде прочете по-горе модела на тракера или видя схемата или ти си писал апликацията

_________________
main[-1u]={1};


Чет Дек 14, 2017 10:33 am
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Колеги, попаднах на една българска компания, която има роден продукт точно за целта - тракерът им за автомобил съхранява батерията за година, или година и половина според това колко често питаме къде е. Мисля, че ще ми реши казуса. За автомобил тракера е към 300 лева, имат и за куче около 120 лева (кучешкия тракер държи месец). Давам малко инфо за продукта и нека, ако някой е запознат с техните устройства да сподели мнение. Днес им се обадих и звучаха доста адекватно. Това е текста от описанието на автомобилния им тракер, моля дайте мнение за устройството, ако сте запознати:

Ние сме българска компания, лидер в областта на сигурността и проследяването на откраднати автомобили. Работим с най-големите застрахователи в България, а също така продаваме устройства дори и в Китай. Най-новият ни продукт, FindyCar е модерно и практично устройство, с което можете да откривате автомобила си лесно и бързо. Той е с малки размери и лесно се монтира на всеки тип автомобил. Управлява се интуитивно, през специално мобилно приложение – само с един бутон получавате надеждна информация за локацията на колата си, в реално време на открито и закрито, дори и в чужбина. FindyCar пристига при вас с активирана SIM карта, с ниска активационна такса и БЕЗ договори към мобилни оператори.

Функции и предимства:
- Покритие в цял Свят.
- Предварително инсталирана SIM карта, БЕЗ договор, работеща в над 160 държави.
- Прецизно, хибридно GPS/GLONASS/Galileo + GSM позициониране.
- Двупосочна GPRS комуникация и SMS подаване на команди.
- Допълнителен радио маяк за откриване в закрити пространства, без налична радио видимост.
- Автономна работа (до 1 година), без свързване към ел. система на автомобила, посредством Li-Ion, 3.7V, 5600mAh батерия.
- Енергоспестяващи софтуер, компоненти и режими на работа.
- Работа при екстремни температури от -40°C ~ +85°С
- Лек и с малки размери: 66мм х 45мм х 31мм.
- Стандартен, micro USB порт за зареждане, работещ с всички видове (5V) зарядни.
- Поддръжка 24/7.
- Лесно и интуитивно приложение за Android и iOS с функции:
+ Тръсене – показва точната позицията на собственика и тракера едновременно.
+ Последна локация.
+ Проследяване в реално време.
+ Персонализиране на име, икона, бележки и настройки за всяко устройство.
+ Един акаунт за всички Findy устройства: Pet, Car, Bike и Keys.
+ Лесно и бързо добавяне на ново устройство.
+ 24/7 Online chat (поддръжка) в приложението.

За да използвате функциите на устройството и приложението е необходимо, да бъде активирана SIM картата. Активирането НЕ е безплатно, но е БЕЗ договор и Вие решавате кога и за колко месеца да платите.
- Активация за 3 мес. = 19,38лв. (по 6,46лв/мес.)
- Активация за 6 мес. = 29,12лв. (по 4,85лв/мес.)
- Активация за 12 мес. = 48,60лв. (по 4,05лв/мес.)
По този начин, на ЦЕНАТА НА ЕДНО КАФЕ, можете лесно да управлявате своя бюджет и да плащате, само когато го използвате.


Чет Дек 14, 2017 11:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
TheWizard написа:
Leo, ти откъде си сигурен... къде прочете по-горе модела на тракера или видя схемата или ти си писал апликацията


MyKi Pet

Как очакваш да имаш достъп до командния интерфейс, за предадеш команда и след това "апликацията" да обработи отговора? Дори да беше възможно, човека е написал, че не знае какво е "AT команди".

Енчев, това е креватен търговец. Все пак, ако си чак толкова впечатлен, поискай да ти изпратят описанието.
А това направо изби рибата:
Цитат:
- Допълнителен радио маяк за откриване в закрити пространства, без налична радио видимост.


Чет Дек 14, 2017 1:24 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Цитат:
Енчев, това е креватен търговец. Все пак, ако си чак толкова впечатлен, поискай да ти изпратят описанието.
А това направо изби рибата:
- Допълнителен радио маяк за откриване в закрити пространства, без налична радио видимост.



Лео, вече поръчах едно устройство за автомобил (Наскоро ни откраднаха едно Ауди и оттам тръгна идеята за тракер). Няма да бързам да го инсталирам в автомобила. На първо време само ще го повозя, за да изпитам възможностите и батерията му. Ако остана доволен ще го скрия в колата и на пролет ще взема едно за скутера, ако не успея да подкарам майкито и банка да работят поне месец без зареждане. Но за скутера мился да е кучешкия вариан, че по-евтин. Ще споделя впечатленията ми във форума. Утре играчката трябва да е при мен :)

Кажи кое описание точно да поискам, за да го публикувам тук, техническите данни и хадрдуера предполагам ?


Чет Дек 14, 2017 3:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Изпрати ми на лични описанието, което е в опаковката. То няма какво да му се инсталира - включва се в автомобилно зарядно за телефон, доколкото мога да се ориентирам от картинките.


Чет Дек 14, 2017 5:27 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Desert Leo написа:
Изпрати ми на лични описанието, което е в опаковката. То няма какво да му се инсталира - включва се в автомобилно зарядно за телефон, доколкото мога да се ориентирам от картинките.


Под "инсталиране" имах предвид скриване, грешно се изразих. Утре, когато пристигне ще пратя описанието и други снимки на ЛС. Впечатлението ми от изработка и поведение на устройството ще споделя с форума. Само трябва да си поиграя първо с новата играчка. Ако няма гаранционна лепенка ще има и по-детайлни снимки :)


Чет Дек 14, 2017 7:38 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Това финди е голям ташак. Уж има приложение за телефон но нещо не го намирам


Пет Дек 15, 2017 12:20 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Аз го дръпнах. Напиши само findy. Потърсих и нещо за компанията, има статия в Капитал. Изглеждат ми редовни. Ето я тук: http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2 ... rivane_na/


Пет Дек 15, 2017 12:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Още едни които откриват топлата вода, има сума и устройства такива....


Пет Дек 15, 2017 7:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
ToHu написа:
Още едни които откриват топлата вода, има сума и устройства такива....

На мен ми намирисва на пералня...


Пет Дек 15, 2017 9:43 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни