Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
GPS tracker + Power Bank 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Чак пералня не знам, ама ще усвоят евентуално някон друг лев...


Пет Дек 15, 2017 1:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Какво разбрах на село: откраднат ли ти коня - много скоро ще го уморят и после ще дойдат да ти го продават за телешко.
Пък ти се жалвай и на арменския поп ако искаш.


Пет Дек 15, 2017 7:10 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Наистина има приложение, сори за спама по горе
Гледам и не вярвам на ушите си:

Findy has a long lasting battery up to one year. After that just send your findy back to us and we will give you a new one at half price

Това трябва да е много хай тек щом батерията е несменяема. На предната работа имахме едни ултразвуково заварени джаджи дето държаха по 3 години и пак не сме чарджили 50% за смяна на батерия, въпреки че корпуса се унищожаваще при операцията


Съб Дек 16, 2017 12:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
ToHu написа:
Чак пералня не знам, ама ще усвоят евентуално някон друг лев...

Прав си... От чорапи
[url]http://magazini-za-trikotaj.magazini.catalog.bg/products/скорпион+7/41077[/url]
до тракери http://www.eufunds.bg/index.php/bg/informatziya/protzeduri-za-izbor-na-izpalnitel/publichna-pokana-po-reda-na-chl-11-ot-pms-118-2014-g-otmeneno-pms-69-2013-g/registar-na-aktualni-publichni-pokani-po-pms-118-2014-g/item/15090-skorpion-7-ood-dokumentatziyata-za-provezhdane-na-protzedura-izbor-s-publichna-pokana-s-predmet-povishavane-na-proizvodstveniya-kapatzitet-i-zasilvane-na-eksportniya-potentzial-na-skorpion-7-ood-po-obosobeni-pozitzii Ово е растеж. Не, че ми пука, но е жалко да се хвърлят толкова пари на вятъра...


Съб Дек 16, 2017 10:01 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Здравейте, бях в движение и затова не писах по-рано. Вече съм на линия и мога да споделя наблюденията ми от българския тракер. Съвсем накратко - доволен съм. Тракер като тракер-върши си работата. С доста питания "къде си" успях да източа батерията до 85% за 5 дни. Тоест, ако се използва само когато наистина се налага, вярвам че ще държжи доста време (надявам се наистина да е около година). Нямам против да дам шанс на родното. Ако пък някой знае читав тракер да сподели марка и модел и цена на месец за абонамент, ако има такъв. Ще заредя батерията отново до 100% и след това ще спра да го питам по 10 пъти на ден къде е, за да проверя как се изтощава в такъв режим. При тестовете на два пъти не получих отговор на питане "къде си" - получавах само зона вместо конкретна локация с "флаг". Обадих се да ги питам "що така" и ми обясниха, че когато няма ГПС сигнал и работи само на СИМ локализиране не е толкова прецизно. Питах и какво става, ако откраднат колата и я скрият в гараж, където няма обхват. Тогава ми казаха, че устройството има и предавател, тоест в случай на кражба и скриване в подземен гараж на автомобила можели да си съдействат с полицията. Не дадоха подробности как точно. Надявам се да е така, а най-много се надявам да не си търся колата ПАК :D


Последна промяна enchev на Вто Дек 19, 2017 6:06 pm, променена общо 4 пъти



Вто Дек 19, 2017 5:42 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
jig.tak написа:
Наистина има приложение, сори за спама по горе
Гледам и не вярвам на ушите си:

Findy has a long lasting battery up to one year. After that just send your findy back to us and we will give you a new one at half price

Това трябва да е много хай тек щом батерията е несменяема. На предната работа имахме едни ултразвуково заварени джаджи дето държаха по 3 години и пак не сме чарджили 50% за смяна на батерия, въпреки че корпуса се унищожаваще при операцията


Това, че е несменямема не бях го прочел. Определено е минус. Ще се обадя да питам дали е така, въпреки че ме съмнява.. все пак е батерия. Не виждам да има гаранционна лепенка на тракера, но още се колебая дали да развия болтовете преди окончателно да съм решил дали ще го задържа (зависи от това как се разрежда батерията без да го "тормозя"). Според европейските закони за онлайн търговия имам две седмици :)


Последна промяна enchev на Вто Дек 19, 2017 5:54 pm, променена общо 1 път



Вто Дек 19, 2017 5:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Честита ти придобивка! Надявам се да не се налага да я използваш по предназначение. :wink:
Обясниха ли какъв приемник се използва с допълнителния предавател.
Иначе от техническата спецификация в документацията от линка по-горе става ясно какво горе-долу представлява тракера. Имат още детски болести за преболедуване... :) Ако не ти е проблем, може ли да ми метнеш описанието.


Вто Дек 19, 2017 5:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Това с автономната работа до 1 година е доста йезуитско изказване. Може и да може, но може и да не може - зависи каква е консумацията в спящ режим. Знам, че 5600mAh звучи много, но... това е Li-Ion акумулатор, който (като всеки акумулатор) има саморазряд, който го оценяват (при напълно заредена батерия) на 5% през първите 24 часа и 3...5% месечно след това. Но това при температури до стайната. Над 45 градуса числата се увеличават. Затова "Работа при екстремни температури от -40°C ~ +85°С" ми изглежда доста прекалено. Не съм видял призводител на Li-Ion да дава такъв температурен диапазон. А и за автомобилен тракер няма нужда от толкова голям капацитет, освен ако автомобила е на трупчета. :D
За дълготрайна работа без зареждане използвам друг тип батерии, които наистина са тествани при екстремни температури и имат саморазряд под 1% годишно, при това вече слагам по два пакета в паралел, което пак прави 6000mAh.


Вто Дек 19, 2017 6:14 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Desert Leo, имаш ЛС :)


Вто Дек 19, 2017 6:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Мерси! :) Като начало, не те съветвам да оставяш тракера на заряд без надзор от възрастен човек, който няма да се паникьоса при пушеци и огньове. :!: Две батерии по 2800mAh в паралел, ако не са правилно развързани може доста поразии да направят. А хората са програмисти - тяхната работа е да нахранят кучето и да не барат хардуера. :lol: Въпреки, че точно програмисти да споменават CSD + http ... 8O


Вто Дек 19, 2017 6:36 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Desert Leo написа:
Въпреки, че точно програмисти да споменават CSD + http ... 8O

Тук вече ти изгубих мисълта, но както казах нямам опит.. нито с форумите, нито с харда, нито със софта. Та ако имаш време може да видим какво се крие под капака на родния тракер


Вто Дек 19, 2017 7:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Това не беше за теб, а за колегите, които работят в тази посока.


Сря Дек 20, 2017 9:10 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Ще допълня темата с няколко модела на тракери, които сметнах, че са подходящи за предпазване на мотори и коли - по основния според мен критерии - време на активност без презареждане. За работата-предполагам всеки ще си я върши. Между другото на родния тракер месечния абонамент се оказа доста приемлив - 50 лева за година, имат и за по-малко месеци. Стори ми се интересно, че дори ако абонаментът ни е изтекъл и стане белята, може да се поръча нов "в движение", за да проследим устройството без то да е при нас и да иска рестарт или нещо друго. Донякъде ми звучи като "дълбоко спящ" абонамент :D

http://www.oxfordproducts.com/motorcycl ... emfgum4hq1
Tracker requires subscription:
6 Months £45 (equiv. £7.50 per month)
12 Months £84 (equiv. £7 per month)
24 Months £156 (equiv. £6.50 per month)
36 Months £216 (equiv. £6 per month)

http://www.haicomeurope.com/Product.sht ... 0%20series

http://www.atshine.com/store/c8/Portable_Tracker.html


Сря Дек 20, 2017 11:05 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Desert Leo, би ли погледнал характеристиките на трите тракера и да споделиш мнение. Със сигурноист ще бъде полезно и на други колеги. На мен лично Haikom HI-604X ми звучи най-добре.


Сря Дек 20, 2017 11:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Ами за Оксфордското почти няма данни и предвид профила на фирмата, явно не е тяхна разработка, та едва ли могат да предоставят повече инфо.

Haikom HI-604X ти звучи най-добре, вероятно защото има повече данни за него. Но именно поради това не изглежда никак добре. 2 mA в спящ режим е твърде много. Би могло да се намали до около 20 uA (микро).
При капацитет на батерията 5500 mAh няма как да издържи 180 дни дори само да спи с 2mA консумация - проста сметка: 5500 mAh / 2 mA / 24 h = 114 дни, без да се отчита саморазряда на акумулатора и факта, че обикновено капацитета се нормира до долна граница на напрежението 2,8...3,0 V, а долната граница на захранващото напрежение на GSM e 3,2...3,3 V. По реалистично е 90 дни сън, а при по-интензивна комуникация - доста по-малко.
Това
Цитат:
External SiRF Star III high performance GPS receiver
изби всичката риба в Жълто море. Аз не помня кога за последно съм използвал подобна антика.
Има ли капаче на кутията, няма как да е
Цитат:
Waterproof case for harsh condition environment


Третия линк е пак китайщина и затова като за умрял - не мога да кажа нищо добро и затова мълча. :lol:

enchev, забрави за китайщините. Помисли - при това предлагане на евтини китайщини, как аджеба, си вадя все още хляба с подобни продукти, че и в Китай съм изпращал пилешки тракери (бизнеса не стана, защото жълтото човече не можа да пусне четав ftp-сървър 8O).

За (евентуално) предотвратяване на кражба на автомобил, тракера трябва да има следните основни характеристики (видяно от моята камбанария към момента, но и от опита на клиенти):
- Минимални габарити за по-лесно укриване.
- Захранване от батерия от първични (незареждаеми) галванични елементи - най добре 2, а ако трябва по дълга работа, може и повече батерии в паралел.
- Сензор за движение.
- Сензор за положение.
- Сензор за осветеност.
- ГПС.
- ГСМ.
- Допълнителен RF трансивър, като с тракера върви и автономен RF трансивър за комуникация с вградения в тракера.
- ГПРС (УДП), СМС и гласова (подслушване, DTMF-команди) комуникация.

С една батерия 3000 mAh се постига предаване на 2 локации на ден за около 1 година.


Чет Дек 21, 2017 1:12 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни