Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
GPS tracker + Power Bank 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение GPS tracker + Power Bank
Здравейте, колеги! Имам следния проблем. Когато зареждам GPS tracker от Power Bank след пълно зареждане на тракера пауърбанкът се изключва. Идеята ми е да монтирам двете устройства в скутер, за да го предпазя от кражба (и да не зареждам тракера всеки ден, тъй като батерията държи толкова). Та на въпроса.. запознах се как са решили този проблем по чуждите форуми, но тъй като аз нямам нужните умения, за да приложа решението ТЪРСЯ ЧОВЕК, КОЙТО ДА НАПРАВИ ПЛАТКАТА (не безплатно разбира се). Вариантите са 3 доколкото разбрах:

1- http://www.instructables.com/id/Current ... nk-Active/

2- https://www.dorkbotpdx.org/blog/paul/battery_pack_load

3- с таймер: (прикачил съм снимка на таймера) Идеята тук е таймерът да се включва веднъж на 16 часа примерно и да зарежда тракера.

(DC 5V~36V Dual MOS Control Cycle Trigger LED Timer Delay Relay Module Switch st2)
https://www.ebay.co.uk/itm/DC-5V-36V-Du ... 2749.l2649

Моля да предложите кое решение е най-подходящо и в крайна сметка да го приложим. Благодаря!


Прикачени файлове:
1600.jpg
1600.jpg [ 202.13 KiB | Прегледано 5943 пъти ]
Вто Дек 12, 2017 12:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Това е по-надеждното решение: цък

_________________
Хайде де!


Вто Дек 12, 2017 1:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Най-добре е да си купиш GSM GPS тракер който е предвиден да се закача в кола/мотор и се захранва дирекно от акумулатора без да са необходими никакви преобразования.
gsm gps car https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=g ... r&_sacat=0
Разгледай внимателно ревютата, защото някой от тези тракери са само GSM без GPS, но има и нормални GPS тракери.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Вто Дек 12, 2017 1:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4978
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
enchev, дай инфо какъв ти е GSM GPS тракера и каква му е батерията. Може да се намери по-лесно решение. :wink:


Вто Дек 12, 2017 1:25 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Здравейте, момчета. Идеята да бъде на самостоятелно захранване е разбира се, ако евентуално стане кражба и разкачат акумулатора, устройството да продължи да предава. Устройството е MyKi Pet (тракер за домашни любимци )

Вариант номер 2 ми изглежда доста възможен за изпълнение, или бъркам ?


Вто Дек 12, 2017 6:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4978
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
За твоите цели този тракер е неподходящ. На теб ти трябва дълбоко спящ тракер, който да се буди само при раздвижване на скутера. Но както и да е... Всеки от вариантите е възможен, но... Ако ще се тегли периодично ток от пауър банката се увеличава консумацията. Ако ще е таймер, който включва зареждането на всеки 16 часа, въпросът е кога трябва да изключи зареждането.
Най-добрия (според мен) вариант е да изкормиш и тракера и пауър банката, като вместо батерията на тракера, да свържеш към него директно батерията от пауър банката. При това свързване няма да има нужда от нищо друго и ще се увеличи времето на работа, защото няма да се използва повищаващия преобразувател.


Вто Дек 12, 2017 6:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
:idea: от тракери Лео разбира!


Вто Дек 12, 2017 7:19 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Desert Leo написа:
Ако ще е таймер, който включва зареждането на всеки 16 часа, въпросът е кога трябва да изключи зареждането.


Привет отново :) Пауърбанкът се изключва самостоятелно, когато зареди консуматора без значение дали е телефон, тракер, или друго.. Общо взето търся решение точно на тази му особеност. Когато се зареди тракера пауърбанкът се самоизключва. Таймерът трябва смо да го събужда през Х часа.


Вто Дек 12, 2017 7:42 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:53 pm
Мнения: 118
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
a таймера какво ще го движи напред?
кой ще зарежда пауър банката?


Вто Дек 12, 2017 9:54 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
dexterJr написа:
a таймера какво ще го движи напред?
кой ще зарежда пауър банката?


Пауърбанка има изнесен USB кабел за зареждне под километража. По мои изчисления, ако само зарежда тракера веднъж на 24 часа, би трябвало самия банк да се зарежда веднъж в месеца, което ме устройва перфектно (Canyon 15600 mah). А захранването на самия таймер е с отделна батерия. Предполагам консумацията на таймера не би трябвало да е проблем с подходяща батерия. Тоест обслужване веднъж в месеца ме устройва. Нещо подобно си го представям този вариант с таймер.

Тук някой може ли да коментира ?
https://www.dorkbotpdx.org/blog/paul/battery_pack_load
и евентуално да го пресъздаде?


Вто Дек 12, 2017 10:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4714
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
GSM... настрой му аларма(AT команди) за всеки ден, която ще ти събужда банката

_________________
main[-1u]={1};


Сря Дек 13, 2017 7:04 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4978
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Цитат:
По мои изчисления, ако само зарежда тракера веднъж на 24 часа, би трябвало самия банк да се зарежда веднъж в месеца, което ме устройва перфектно (Canyon 15600 mah).


Аз съм песимист относно тези изчисления, :wink: но 15-20 дни може би...

Трябва ти устройство, което да комутира ключ, който да изключва за кратко и отново да включва пауър банка през определено време, да речем 6 часа. Но ще трябва да има собствено захранване, щов като интруция в Мукито или пауър банка са нежелателни. Суперкап ми се вижда прекалено екзотично решение...


Сря Дек 13, 2017 10:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
enchev написа:
ако евентуално стане кражба и разкачат акумулатора, устройството да продължи да предава.

Ако акумулатора ти е 6 волта ти трябва едно от тези: https://www.ebay.com/itm/100PCS-1A-1000 ... Sw0UdXtCg8 цената е за 100 броя останалите 99 ги изхвърли.
Ако акумулатора ти е 12 волта ти трябва едно от тези: https://www.ebay.com/itm/10PCS-Super-mi ... SwLnBX2PT0 цената е за 10 броя останалите 9 ги изхвърли.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Сря Дек 13, 2017 12:38 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
ike написа:
enchev написа:
ако евентуално стане кражба и разкачат акумулатора, устройството да продължи да предава.

Ако акумулатора ти е 6 волта ти трябва едно от тези: https://www.ebay.com/itm/100PCS-1A-1000 ... Sw0UdXtCg8 цената е за 100 броя останалите 99 ги изхвърли.
Ако акумулатора ти е 12 волта ти трябва едно от тези: https://www.ebay.com/itm/10PCS-Super-mi ... SwLnBX2PT0 цената е за 10 броя останалите 9 ги изхвърли.


Къде би трябвало да се инсталира ? Не разбирам каква е логиката


Сря Дек 13, 2017 4:54 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 12:33 pm
Мнения: 24
Мнение Re: GPS tracker + Power Bank
Desert Leo написа:
Цитат:
По мои изчисления, ако само зарежда тракера веднъж на 24 часа, би трябвало самия банк да се зарежда веднъж в месеца, което ме устройва перфектно (Canyon 15600 mah).


Аз съм песимист относно тези изчисления, :wink: но 15-20 дни може би...

Трябва ти устройство, което да комутира ключ, който да изключва за кратко и отново да включва пауър банка през определено време, да речем 6 часа. Но ще трябва да има собствено захранване, щов като интруция в Мукито или пауър банка са нежелателни. Суперкап ми се вижда прекалено екзотично решение...


Desert Leo, ако пратя банка и тракера по еконт ще успееш ли да измислиш нещо практично? Ще ги върнеш с наложен платеж за отделеното време, наистина искам да го приключа скоро този проект. Търси се максималното работно време на тракера и разбира се да не запалим мотора и гаража :D


Сря Дек 13, 2017 5:09 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 62 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни