Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Прасенце - v1.0 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Прасенце - v1.0
Приемлив риск заради месечния акаунт за рецепти от гордън рамзи, или pay-as-you-eat услугата на джейми оливър...
Минаваш покрай пазара и гледаш хубаво филенце - не се чудиш дали ще ти се получи сочно, а директно bid-ваш щото има модела с 13 милиона рецепти за телешко и още не си изразходил кредита от безплатни топ-15 заради това че си предплатил за една година. И си знаеш че ще стане. Все пак именно мързелът е основна движеща сила на прогреса. А и ако дойде сухичко подаваш групов иск с останалите аматьори дето са взели препакетирани пържоли с изтекъл срок от супера.


Чет Юли 06, 2017 11:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Прасенце - v1.0
Достатъчно е да се забучва термодвойка в мръвката.
На горна скара може да се пекат зеленчуци, филийки и дори пици. Имах подобно на газ, но пушекът е друго нещо.


Пет Юли 07, 2017 2:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Прасенце - v1.0
Получих становище от комисия за защита на потребителя. Това прасенце е опасно за изпозлване и следва да бъде конфискувано, тъй като са в летни отпуски аз мога да свърша тая работа :)
Един познат скоро ми пуска снимки на фабрично прасенце, доста прилича. Аз за това прасенце не знам, има едни green egs по хамериканско, в тях се пече много добре, отдавна се каня да домъкна едно ама пусто не мога да се наканя. И тук ги има но нещо са объркали цените ми се струва. Иначе намерих едни в ж.к. Левски които внасят телешко и имат никак не лоши месца, верно не са евтини ама ... то това май са същите които внасят и яйцето в БГ.


Сря Юли 19, 2017 12:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Прасенце - v1.0
gicho написа:
Ей, туй звучи идейно! Някой ровил ли е готварски приложения на разни сензори? Дали има чалъм да разцепим пазара с автоматични фурни? Температура, влажност, спекрометрия на цвета, газов анализ на изпаренията, ....?
Мяташ мръвката, казваш на alexa-та "medium rare" и като ти прати нотификация ходиш да ядеш.

Дедо нали имаше някакъв конвектомат, не знам за неговия но съм виждал такива които са много умни с много рецепти, сега колко сензора имат не знам,


Сря Юли 19, 2017 12:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Прасенце - v1.0
Дедовият е голяма работа! :) Виждал съм (и съм поправял/ползвал) няколко модела такива, ама цената е отказваща за домашна употреба. Марката е Rational AG.
П.С. имам сервизната документация за модела на газ.
Иначе: зареждаш рецептата от нетя на флашка или ползваш някоя вградена, избираш цвят, дебелина и хрупавост на коричката и т.н., ръгаш продуктите и тя ти свири като е готово.


Сря Юли 19, 2017 12:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Прасенце - v1.0
bongo_x2 написа:
... ама цената е отказваща за домашна употреба...

Аз затова се ожених, хихихи :)
Добре, че жена ми не чете форума...

_________________
Хайде де!


Сря Юли 19, 2017 1:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Прасенце - v1.0
Той твоят модел е още по-скъп, но се предполага, че прави и свирки :)


Сря Юли 19, 2017 1:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Прасенце - v1.0
bongo_x2 написа:
Той твоят модел е още по-скъп, но се предполага, че прави и свирки :)

Абе бонго, т яброшурата и рекламния клип са правени от артисти не от адвокати, не разчитай ти на реклама ... всичко в едно трудно, трябва да се задоволиш с някои екстри или да имаш няколко отделни дивайса.


Сря Юли 19, 2017 1:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Прасенце - v1.0
bongo_x2 написа:
Марката е Rational AG.

баш!
моя е най-малкия, но съм работил и на най-големия, дето влиза направо количка в него (нещо от порядъка на 60 пилета влизаха в него)
имаме си форум, менкаме си рецепти. моя е по-стар, с флашка. новите са направо вързани към нета. за НАССАР e супер (заради логовете - поръчка, отворена врата, температура, влажност...)

че е скъпотия - скъпотия е. и чарковете са скъпи (сменял съм само гуми и помпата за къпане).
обаче резултата е много професионален. в моя мога да правя ~ 300 кебапчета и 5 кила пържени картофки на всеки 15 мин.
обаче силата му е в по-засуканите манджи - джоланчета, бут на щадящо печене (бавно 3 часа с контролирана влага и после турбо на сухо за коричка).
рецептите помагат, ако ще автоматизираш. но ако не можеш да готвиш, няма да ти помогне особено. майсторлъка е в главата, не в машината.

другото му предимство е, че можеш да натикаш различни манджи със сходен режим - риба, картофи, зеленчуци. освен конвекция има и вентилация и не се смесват миризмите. режима грил също е много готин (телешка пържола става за 4 мин), ама после не винаги може да се измие сам, та се налага да играеш с телта.

най-голямото скупчване на конвектомати съм виждал в холандско 9 15-ки. веднъж колеги ме помолиха да помагам, че имаше тежък кетъринг за 7000 порции и не им стигаха ръце, а аз имах всички сертификати. от 9 сабале до 3 следобед всичко беше готово и натъпкано в изотермални контейнери. те забъркаха някакъв сос в едно казанче, дето като вляза в него и ми беше до кръста. аз пък им забърках един мой сос с 40 кила дижонска горчица и колкото чесън имаха в склада. първо той свърши, явно чувствителното холандско небце усети че не е химически продукт. шефа ме гледаше като извънземен O:) специално дойде в кухнята да види как хардуерист готви 1000 порции.

а, и не трябва да си гледаш сметката за ток :| (моя е на ток)


Сря Юли 19, 2017 2:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Прасенце - v1.0
и колко струва най-малкия и какви размери има? модел?
пържени картофи или печен на тоя горещ въздух?


Сря Юли 19, 2017 5:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Прасенце - v1.0
Мии отиваш на горепосочената страница, натискаш Dealer и избираш държава.
То сега моделите са по-други, виж за XS, а на старо не ти препоръчвам защото ремонтът не е за всеки, освен ако не желаеш повечето екстри...
Колкото до картофите - става и за пържене, ама мноо е скъп фритюрника.


Сря Юли 19, 2017 6:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Прасенце - v1.0
ей тоя, но е на газ

6 тави. ако имаш газ по тръба, може би си заслужава. но не съм готвил никога на газовия вариант не смея да го коментирам.
моя е на ток, грубо към 10kW. по принцип е трифазен, но е по-скоро за баланс. бонго може да погледне в документацията дали ще върви и на една фаза с мнооого дебела жица.

картофките се вадят от фризера, пръскат се с олио (нещо много подобно на бояджийски пистолет, но от инокс и за хранителни цели).
после се слагат в кошница и на сухо/грил за десетина минути са ОК. дори са малко по-добре от фритюрник, защото не поемат много мазнина, а и температурата се регулира по-прецизно.

в същия режим за 7-8 мин стават замразени хлебчета, всякаква скара, гъбки, лук на шайби...

хапчетата за къпане също не са без пари, но пък при разумна употреба с по една кофа може да изкараш години.


Сря Юли 19, 2017 6:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Прасенце - v1.0
имам три фази в къщи, печката и отоплението и вентилацията май са трифазни. само място трябва и да спечеля от тотото. н с 300 кебапчета за 15мин и ресторант ще отворим


Сря Юли 19, 2017 8:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Прасенце - v1.0
хех и сертификати .... ясно е че не можем да конкурираме конвектомата с прасенце или яйце ама ... някой ден трябва да го демонстрираш, аз имам и 3 фазен а ако си рекъл и 6 фазен ще намерим :D


Сря Юли 19, 2017 10:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Прасенце - v1.0
Само едно не ми е ясно. Темата е в проекти и споделяне. Ама няма схеми, липсват сорсове... :D


Сря Юли 19, 2017 10:21 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни