Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Следваща
Подкарване на LSU 4.9 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Дали сонда от алиекспес ще работи нормално. Цената е на половина спрямо нашите търговци.
https://m.aliexpress.ru/item/3284250604 ... 64f&is_c=Y

_________________
Хайде де!


Сря Яну 01, 2020 9:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Тези са рециклирани, не нови. :) Как точно се случва това - не знам. На пръв поглед работят нормално, но съм ги пускал само за теста, не съм ги експлоатирал нормално (аз си взех 2) :D


Сря Яну 08, 2020 2:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Проекта със CJ125 работи ОК, днеска най-накрая успях да го тествам. Единствената забележка е, че ако LSU-то е с вътрешен резистор (5 жици), като моето, трябва да махнете R11.


Пон Апр 13, 2020 5:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
А за какво смяташ да я ползваш тая сонда ако не е тайна. Да не си решил да сменяш скъпата сонда на субаруто? :)


Сря Апр 15, 2020 2:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Е мисля, бях писал някъде - ще го газифицирам. Тая сонда е малка част от цялото, но много съществена. :)


Сря Апр 15, 2020 9:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Мойто е BiFuel - даже и идея си нямам какво има слагано. Само знам че е BRC и е сложено много професионално. Ама тряа сменям скъпата сонда :(


Чет Апр 16, 2020 9:53 am
Профил ICQ
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Бегло прочетох постовете тук и на един въпрос не намерих отговор: как се поддържа температурата на сондата? Може да съм пропуснал нещо, но нещата са много прости - керамичен нагревател, който при достигане на необходимата температура си вдига съпротивлението и тока рязко намалява (имах такъв поялник преди време). На практика в двигателите той работи само в началото докато загрее мотора. Има и сонди без нагревател - там ЕКУ-то чака сигнал от температурата на двигателя, а през това време елиминира сигнала от сондата. Нещо повече, нагревателя е елемента, който най-бързо излиза от строя (100К км примерно), ЕКУ-то "знае" това и започва да работи като със сонда без нагревател. Днес повечето сонди са с нагревател, иначе двигателите не могат да постигнат нормите за екологичност преди достигане на работната си температура. Всъщност, въвеждането на тези сонди е станало и заради катализаторите. Заради тях, сместта се обогатява с около 2% за да доизгарят вредните емисии в катализатора.


Чет Сеп 10, 2020 8:19 am
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Въобще не се интересува какво показва сондата - знае че нагревателя липсва и точка по върпоса - за еку-то сондата не работи. До седмица някъде ще и дойде реда, че нещо като сменям газта и почва да се държи странно.


Чет Сеп 10, 2020 11:37 am
Профил ICQ
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Ако сигналът от сондата не се "хареса" на ЕКУ-то, то продължава да работи с фиксирана стойност на напрежението, т.е. това не е повреда, която ще спре двигателя. В някои ЕКУ-та, грешките за прекъснат нагревател и неработеща сонда са две отделни.


Чет Сеп 10, 2020 8:05 pm
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Да бе, ама аз я знам че не работи, щото напрежението и е извън всякакви граници - 2 волта и нагоре. А в компа има грешка само за неработещо отопление. Освен сондата да е някаква по-специална, ама не вярвам. То верно че за мойта заместители няма и цената и е красива в сравнение със сонда пак на denso ама за рено примерно.


Пет Сеп 11, 2020 8:42 am
Профил ICQ
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Имам предвид сонда, монтирана непосредствено в изходния колектор на загрял двигател, където температурата на сондата си е таман. Ако сондата е на работна маса, естествено че няма да работи.


Пет Сеп 11, 2020 8:54 am
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Именно де - на загрял двигател и монтирана в колектора.

едит : виж сега - понеже не знаеш за каква кола става въпрос :) макар че от споменаването на denso би трябвало да се досетиш. Двамата с Реконструктора можем да си сменим първата сонда на пътя само с един гаечен ключ. Евентуално на мойта може да се махне въздухозаборника (две пластмасови копчета) че да може да бръкнеш още по-лесно. А буксите с кабелите на двете сонди са може би най-достъпните букси в цялата кола :)


Пет Сеп 11, 2020 11:09 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Cekins написа:
Именно де - на загрял двигател и монтирана в колектора.

едит : виж сега - понеже не знаеш за каква кола става въпрос :) макар че от споменаването на denso би трябвало да се досетиш. Двамата с Реконструктора можем да си сменим първата сонда на пътя само с един гаечен ключ. Евентуално на мойта може да се махне въздухозаборника (две пластмасови копчета) че да може да бръкнеш още по-лесно. А буксите с кабелите на двете сонди са може би най-достъпните букси в цялата кола :)


Принципно може, ама ше се измъчиш (и изпоизгориш, ако е топла) аз си бъркам с удължение. :)
Сега съм в преломен период на живота си и имам по-важни неща за мислене, ама по някое време трябва да си форсирам проекта. Днеска видях 78 ст. газта и ми се доплака. :cry:


Съб Сеп 12, 2020 1:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
@Рек - аз за това мойта търсих да е bifuel - не че нещо ама миналия месец отпуската минах 950 км. с 82 лв. Не съм я юркал, щото с децата е малко нежелателно, ама и не съм и бързал за никъде. И си сложи голяма бака - мойта събира 60 литра.

На мойта до първата сонда се стига много лесно, даже без да се маха въздухозаборника - моя е отпред - не е отгоре.


Съб Сеп 12, 2020 6:20 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Подкарване на LSU 4.9
Cekins, като каза отидох да хвърля око на моята: 600 и нещо километра за 90лв и още има бензин да се разходя и после да стигна до най-близкия "Марешки". И съм я юркал и съм я оставял да работи на място заради климатика. То май упражнението е по-скъпо от икономията, освен ако не го играеш такси, де.


Съб Сеп 12, 2020 10:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни