Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Да споделя... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Да споделя...
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Какво ми попадна току-що, пуснато вчера (и вече много популярно): https://www.kickstarter.com/projects/femtocow/usb-912?ref=category
Аз ли нещо не проумявам тук...?!? #-o

Това е много популярно защото има 9волта и жак за ардуиното. Наистина ардуиното можеш направо през УСБ-то да го захраниш, но през УСБ не е толкова хакерско.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Вто Май 05, 2015 9:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Да споделя...
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Подай им пръст да ти отхапят ръката... Изведнъж се навъдиха. https://www.kickstarter.com/projects/1332729624/pocket-voltage-supply-a-usb-powered-variable-volta
Явно колкото е по-загубен един проект, толкова по добре. Факт че рекорда се държи от чанта...
Ценни изводи.


Споко, с този дисплей твоето е по-фешън, Бабане.

Предложих микро усб, защото е малко по размери и позволява свързване с кабел, което пък от своя страна позволява да се ориентира правилно дисплея така, че да не се налага да си извиваш врата за да отчетеш показанието, независимо къде е заврян и как е завъртян усб конектора. Отделно, че платката ти не е симетрична и изглежда че трябва да се ръгне в най-десния усб конектор на компа, ако са наредени един до друг. Поне на моя лаптоп са така, като десния е усб3. Сега почти всеки носи смартфон, а те масово са с микро усб, та и кабелчето и зарядното са под ръка.

FT230XQ не заема много място, драйверите са проверени, а battery charger detect функцията на подходящ CBUS пин ти дава възможността да различиш свързване към комп от свързване към зарядно за телефон, фотоапарат и т.н. Съответно лимита на тока може да се увеличи, като това може да се направи със софта.

Що се касае до самия софт - измисли комуникацията и я подхвърли насам - ще скалъпя софта срещу една бройка от този дивайс. :)


Сря Май 06, 2015 8:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Да споделя...
И аз харесвам микро усб, но не е проблем, има си удължителни кабели дето излизат с усб-а букса и който иска може да си го удължи лесно. Така че в текущия вариант е по-универсално - хем може в пц-то директно (не търсиш кабел), хем можеш да си го удължиш. Отделно повечето адаптери ("зарядни") напоследък са с голяма букса на адаптера и отделно микро-усб кабел. Т.е. това можеш да го мушнеш в зарядното директно. Не е много удобно обача, признавам.
Иначе проекта е добър, но мисля че таргет групата е сложно да се уцели. Какво се вижда и от другите проектчета, явно повечето потенциални купувачи не вдяват каква е разликата между линеен lm317 и това. Какво остава да оценят ретро дисплея.
А тези, които могат да го оценят пък искат друго - мен примерно ме притеснява да използвам "dupont" кабелчета да захранвам нещо заради качеството на конекторчетата. По- бих се навил на някакъв дребен cage clamp конектор да си мушна кабелите. Но това няма да се хареса на ардуино начинаещите и става порочен кръг.


Сря Май 06, 2015 9:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Да споделя...
Мда, микро усб конектора и аз го мислих и реших че не е проблем, предвид на това че има кабели. То и самия микро усб изисква кабел също така.
От това което разбирам от хората изглежда че цената е повече отколкото те искат (май всички се научихме на китайското "всичко за долар"), ама какво да се прави - за малко бройки наистина толкова излиза, колкото съм сметнал.
Обаче проекта на тоя втория младеж ми даде идеи за преработена версия на по-ниска цена - разкарвам микроконтролера и дисплейчето и на тяхно място слагам един 7 или 8-канален дип суич с резисторна матрица. Естествено всичко хакерско отива по дяволите - няма мерене на ток или пък контрол през усб, обаче с тия примерно 8 суича ще може да се сетват 256 различни изходни напрежения. Това ще свали цената повече от два пъти.
Естествено засега е само идея, дали ще се хвана изобщо... още не съм решил.

едит: Забравих да спомена към DesertLeo: мерси за предложението. Нямам проблем да ти пратя едно животинче за играчка. Още не съм мислил по никакъв протокол обаче

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Май 06, 2015 11:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Да споделя...
готов съм да инвестирам :D за регулиране на тока на защитата и за многоканалн варинт от USB3.0 или даже универсален вход - например от акумулатор, USB, 24/48V и т.н. и кутия, може и с Wifi към телефона, ако измислите протокол


Сря Май 06, 2015 2:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Да споделя...
Убу де, но е по-лесно да биеш бай Китай по цена, отколкото да угодиш на всички, т.е. направо е невъзможно. Пък и едно супер лабораторно захранване вече скалъпихме :)
Колега от по-големия остров, така и така ще изучиш всичко вложено в първоначалния вариант и като толкова лесно се нервираш ти предлагам велика идея: XS, S, M, L, XL, XXL.
- XS е колкото да тръгне, всичко най-евтино.
- S да е без контролер, но с многооборотен тример и опция с двоичен ключ за хипстърите.
- M да речем е к'вото си намислил първоначално, но с икономийки и без софтуерна поддръжка.
- L да включва софтуерни команди и евентуално по-лесна врътка.
- XL да има и токоограничение.
- XXL го оставям на фантазията ти.
Платките - май поне за S-серията ще ти трябва различна, ннам.
А като се добавят разни автоматични разпознавания и по-големи тоци - ще му намериш чалъма.


Сря Май 06, 2015 9:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Да споделя...
Понеже хората продължават да ми пишат и да ме питат за тоя проект, реших да го пусна за всички в състоянието където му зарязах фърмуера. Електричеството би трябвало да го има на платката :)
Който иска да го продължава на своя глава - моля. Само едно условие - да продължава да споделя прогреса та всички да имат полза.
Ето линка за да не товаря на Рек сървъра: http://dimitech.com/hamster/USBminiPower.zip

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Сеп 27, 2015 6:31 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 2:42 pm
Мнения: 175
Мнение Re: Да споделя...
Малко късно видях проекта, но с KS е така - някои направи нещо интересно и после който може копира. Не е ново, ако някои ги следи проектите след 1 успешен винаги има повторители. Или пробвай в Indiegogo, макар че не случайно му казват IndieNogo... :D

Иначе ако ти се занимава някои да продължава, качи ги в github-a,уж модерно се води :D


Чет Окт 08, 2015 12:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Да споделя...
http://www.icstation.com/voltage-curren ... -5291.html

_________________
Мразя да мразя ...


Съб Апр 23, 2016 5:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Да споделя...
Това просто ме накефи максимално. Човека даже е измислил как да закачи правците (и техните копия от епъл) към интернет :D
http://asciiexpress.net/

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Окт 16, 2016 10:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Да споделя...
Интересни неща
http://www.gadgetronicx.com/vintage-vac ... scillator/


Вто Окт 18, 2016 9:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Да споделя...
Луди хора...
https://www.youtube.com/watch?v=F8JgDKuOP10


Сря Окт 19, 2016 11:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Да споделя...
В японците определено има нещо странно ..... не разбрах това го правят за спорта или го изпозлват за нещо ....


Чет Окт 20, 2016 3:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Да споделя...
Grubi написа:

като гледам и резеца на длетото е кован от някой майстор на самурайски мечове сигур пред 15-16 век. :)

мнофо яко

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Окт 20, 2016 5:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Да споделя...
направо - тия могат да правят направо хартия така, без целия токсичен процес :)
Колегата каза, че имало филми за самурайските мечове и процеса бил наистина измутелен,
при положение че японците нямат кой знае колко качествени ресурси на островите.

п.с. извинявам се за спама - объркал съм темата, мислих че съм в DIY. Рек да ги изтрие,
или премести. Хептен съм изкукал, сори Нбабане


Чет Окт 20, 2016 7:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни