Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Уред за сребърна вода 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Уред за сребърна вода
След като няколко години експериментирах с първата си разработка реших да направя втора за раздаване на приятели. Лекари най вече.
Смятам да публикувам тук схемата,Windows софтуера и бинарния файл на новия вариант.
Сорсовете не смятам да давам тъй като в там има неща с които си вадя хляба.

Относно колоидното сребро и неговото използване,тук съм събрал повечето неща които се знаят
http://www.tscommunication.com/test/ в раздела вода. Трябва някой ден да добавя и собствения си опит от последните години,но като ми остане време. В общи линии на маса хора помогнах с сегашния си уред. Впечатленията ми са повече от добри.

В крайна сметка стигнах до следните неща относно правенето на сребърна вода:
- Трябва да се работи с дестилирана вода и с напрежения до 40V. Тока трябва да е малък 2-3мA.
- На литър дестилирана вода се добавят 2-3 капки перхидрол.
- Най добрата механична концепция за съда е мензура,на двата края на която са залепени електродите,като са в средата на съда на дълбочина.

Какво ще представлява устройството.
Устройството ще се захранва и управлява от USB. От PC софтуера ще може да се задава тока с който ще се работи и количеството сребро което да се отдели във водата. След стартирането ще могат да се следят параметрите на процеса. Напрежение,ток,количество отделено сребро до момента. Платката не е направена под определена кутия,за да може да се слага в каквато кутия има. На устройството има USB конектор,конектор за електродите и един двуцветен светодиод. Приложил съм предварителната схема по която ще правя платката. Платката ще е оптимизирана да може лесно да се насити на ръка.
В схемата има 4 електрода. За начало ще се ползват само два. Другите два съм ги предвидил да може да се включват два допълнителни електрода за друг метал. Смятам за начало да експериментирам с колоидна мед.

Със софтуера и хардуера ще се оправя сам. Имам нужда от малко акъл относно електролизата. Описаните на сайта формули се отнасят за използване на питейна вода. Интересува ме формулата по която да мога да сметна количеството колоидно сребро което ще се отделя при използване на дестилирана вода с някакво съвсем минимално добавяне на сол да кажем за да има някаква проводимост все пак. Ако някой е наясно с тази част на химията,ако може да ми спести задълбаването в област в която нямам интереси. Засега питах един приятел химик ама нямаше идея как да се сметне и не му се занимаваше да се рови.

Платки ще си правя за мен в Селектра. Готвя ги за 10/10 милса и ще им е ОК. Ако някой иска гола платка ще давам на цената на която ми излизат. До два три дни ще ги пусна за 15 дневен срок на изпълнение. Ако някой иска от първата партида да казва.

Едит: Добавих файловете в окончателния им вид:


Прикачени файлове:
Assembly.pdf [21.56 KiB]
719 пъти
Ag H2O USB.pdf [106.58 KiB]
749 пъти
3D.pdf [211.52 KiB]
687 пъти


Последна промяна Nikola Kirov на Вто Окт 08, 2013 7:02 pm, променена общо 1 път

Вто Окт 08, 2013 1:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Уред за сребърна вода
А каква е идеята на тази вода? Нещо хомеопатично?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Окт 08, 2013 2:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Уред за сребърна вода
пише го в сайта му... RTFM ;-)


Вто Окт 08, 2013 2:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Уред за сребърна вода
Да вярно. Сори.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Окт 08, 2013 3:06 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Уред за сребърна вода
за мерене на вода и съставки виж какво е PPM (parts per million) и как се мери и TDS (total dissolved solids)
ползват ги и двете - PPM meter или TDS meter
имам такъв прибор, не е нищо особено, до колкото знам е само съпротивление и с температурна компенсация изчислява резултата, дестилирана вода трябва да показва 0
на бърз преглед попаднах на това:
http://blea.ch/wiki/index.php/PPM_Meter

ако среброто е чисто значи няма какво друго да се разтвори във водата, така че всяко отклонение преди започване и след края на процеса ще ди даде разтвореното сребро


Вто Окт 08, 2013 4:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Уред за сребърна вода
Има някакви формули които са точно за елктролизата. По тях опростено е изведена зависимоста на отделеното сребро от тока и времето през което е протичал за питейна вода.
Уреда ще може да работи с каквато и вода да му сложиш. Мерене на съпротивлението може и да реализирам лесно. Имам и напрежението и тока през водата. Но какво ще измери зависи от това какво е разстворено въс водата. Вероятно няма да ми свърши работа подобен метод. Или бъркам? Химията ми беше доста слаба страна някога,сега и малкото дето са ми набили в главата е позабравено :)


Вто Окт 08, 2013 4:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Уред за сребърна вода
то и на мен ми е пълна мъгла, но на скоро се занимавах с мерене на вода, та тогава си купих този уред, по ибей са без пари... има само 2 електрода и термо сензор
ще мериш 2 пъти - един път в началото преди да е започнало разтварянето на среброто, и след известно време мериш пак, с колкото се е изменило, толкова се е разтворило
после може и трето мерене, пак сравняваш с първото
но това ще работи само ако започваш с чиста нормална вода, ако вече има разтворено сребро може да се премери само ако си започнал с дестилирана вода

някъде мернах цифри от рода на 50мг/литър
това значи ако си започнал с дестилирана вода, би трябвало уреда от начално показание 0 след това да покаже 50 PPM
ако започнеш с чешмяна вода примерно с начално показание 300 PPM след добавяне на 50мг сребро, трябва да покаже 350


Вто Окт 08, 2013 5:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Уред за сребърна вода
Nik, ами проводимоста не зависи ли от това какво се разстваря във водата? Съвсем емпирично наблюдение,изключително малко количество сол променя осезателно проводимостта на водата. А няколко капки перхидрол почти не се усещат. Отделно тъй като среброто не се разстваря а се получават миниатюрни частици химически несвързано сребро които просто си плуват в водата ( затова се казва колоидно сребро ) би трябвало промяната на проводимоста на водата да е съвсем различна от случая когато нещо се разстваря във водата. Иначе е много примамливо да мога токова просто да измеря какво се е отделило във водата. Но пак емпирично забелязвам че има малка промяна в проводимоста на водата преди и след като в нея е отделено известно количество сребро.


Вто Окт 08, 2013 5:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Уред за сребърна вода
едва ли е точно частица сребро, обикновено металите се разтварят във вид на йони(положителни и отрицателни), чийто заряд всъщност променя проводимостта
нали солта е натриев хлорид, разтваря се на натриеви и хлорни йони, а натрия е точно метал

http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-LCD-T ... 51b108a2fe

ей това имам, мисля, че преди всичко една проверка с готов такъв уред ще ти каже какво се случва
дестилирана вода - 0
филтър обратна осмоза - 15
чешмяна 300
нямам сребро под ръка да проверя какво ще се случи


Вто Окт 08, 2013 5:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Уред за сребърна вода
Ами в случая със среброто навсякъде се говори за колоиден разствор,надали е чак толкова голяма заблудата. А и по големите частици ги виждам с мойто микроскоп :) А че при електролизата се отделят йони на метала и аз съм чел,дано има някой тук да каже отде идва несъответствието :)


Вто Окт 08, 2013 5:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Re: Уред за сребърна вода
Металното сребро (като в колоиден разтвор) не би трябвало да промени проводимостта
(нямат заряд и полето не ги помръдва).
Сребърните аниони - които би трябвало да са това, което осигурява проводимостта.
С електролиза колоиден разтвор не мисля, че може да се получи. (но пък мнооого
отдавна съм учил такива работи та не бих си заложил главата, че съм прав).

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Вто Окт 08, 2013 5:54 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Уред за сребърна вода
хм.... зачетох се за малко.... явно под колоидно се има предвид частици, а не йони
обаче ме обземат някакви съмнения.... (все едно чета за свободна енергия, и как радиантната енергия била излизала от вакуума)
да предположим че има такова сребро, то означава че трябва да се мери оптично - все едно си изсипал шепа фин кварцов пясък
обаче съмненията остават - как тази частица ще остане не разтворена - първо среброто се води за разтворимо в чиста вода - въпрос на време е да се отделят йони, и второ как дази частица попаднала в организма с хиляди химични вещества ще оцелее без да влезе в химична реакция??? в човека има достатъчно елементи които ще помогнат много бързо от частица да стане на йони.... всичко е много подозрително

ей тук има малко по достоверна информация сякаш извън митологията
http://www.lenntech.com/periodic/water/ ... -water.htm

а това че се разтваря като йони (със или без електролиза) не го подлагам на съмнение


Вто Окт 08, 2013 6:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Уред за сребърна вода
Отделят се колоидни частици със сигурност. Виждат се на микроскопа. И аз си мисля че има и някакво количество сребърни йони. Колоидното сребро се продава официално от фармацевтиката и надали е мит че има такова нещо :)
Линка е интересен,благодаря


Вто Окт 08, 2013 6:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Уред за сребърна вода
Опроводих и платката. Всички файлове в първия пост са в окончателния си вид.
Добавих и мерене на температура ако се окаже че колегата Nik e прав за меренето на концентрацията по съпротивлението и температурата.


Вто Окт 08, 2013 7:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Уред за сребърна вода
обаче съпротивлението не знам дали ще стане да се мери само по ток/напрежение
в първия линк който пуснах говорят за АЦ измерване и то хубава синусуида... така било трябвало...

If EC/PPM is just measuring the Conductance (or resistance) then why not use a volt/ohm meter directly?? Because they pass DC current thru the probes and you cannot measure conductivity of salts with DC current because it will rip the molecules apart, and since the molecules are what conducts the electricity you get a constantly changing reading that is useless. Overcome this by using an AC signal. If the frequency is high enough (>1khz it seems) the molecules dont have time to move apart before they are pulled in the opposite direction.

а сега измерих на моя прибор, само някакви импулси се виждат на електродите, нещо от рода на 10 херца 10% запълване, около 2.5 волта
та не знам...


Вто Окт 08, 2013 7:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни