Отговори на тема  [ 428 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Следваща
Весели, безумни и куриозни DIY проекти 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10928
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
благодаря, почнах днес малката серия, да видим дали ще стигна до по-голямата


Вто Сеп 25, 2018 5:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10928
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Малка добавка - тоя образ с SWD мултиплексора ми е отговорил, и иска малко долари за асемблиран кит, плюс софтуерите и скриптовете. Всичко работи с един J-link. Вижда ми се доста разумно като предложение, и при положение че вече го е тествал. Остава да видя как ще работи с конкретните чип на Нордик, но пък мога да му изпратя да тества няколко преди да ми го продаде.

Оттам вече оставя да си направя примитивна фикстура. Като видях в наследниците на Флекстроникс как са си направили универсална фикстура, и то почти без пари - и през това нещо са минали огрмно количество бройки почти без върнати (винаги има някакъв процент, но тук е наистина мижав).

Друг въпрос, че използването на развойна J-link платка за производство не е позволено от лиценза...


Сря Мар 20, 2019 11:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Е аз точно сега ще си правя няколко фикстури за тест и програмиране, варианти много има, ако пуснеш търсене в тубата излизат доста видеа от които може да взаимстваш, но аз мисля да не я правя универсална а за конкретните платки. Ще изпозлвам пуш/пул клампа като тази ttp://goodhandinc.com/product_series.php?familyid=3 , която ще движи горната плоча, на нея самата ще сложа две направляващи по дългата страна извън габарита на платката. отдолу ще имам плоча с тетовите игли, а под нея директно ще е ненаситена платка на която ще са запоени. Тая долната плоча ще е фиксирана за основата с 4 колонки в ъглите. на горната ще сложа пластмасови крачета в точките които да натиска платката .. общо взето нещо такова го мисля. не е най-универсалното, но ще изкара доста цикли.


Чет Мар 21, 2019 12:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10928
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
честно казано, истинските фикстури са между 3-10к евро за моите цели. друг въпрос, че отнемат време и дали шефа му се плаща или не.

за бързо моделиране ненаситената платка за основа ми се вижда най-добре. Или даже основа, фиксиране, още една платка, като преди това си напаснал фиксиращите отвори на панелите.


Чет Мар 21, 2019 12:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Ето от тия https://ingun.com/en/News/Quality/Pruefadapter сме купували, но да ти кажа честно за малки и средно големи платки не си струва много, за два дена си спретваш същата че и по -добра от тази която ти я продават за 5к. За големите платки ни ги доставят производителите, като правят за тях правят и за нас, но досега няма нито една "маркова" в смисък всички са направени много кадърно и професионално, но не използват готови шасит акато тези на ingun. имахме и едни полу автомати навремето, но то скъпата част релано не е фикстурата а тестера. Ние отдавна не правим пълни тестове, разчитаме те да са направнеи в производителя, при нас пускаме смао кратък функционален тест, иначе с 64 I/O-та, две мрежи , 6 USB-та, 12 серийни порта и още куп интерфейси тестера ще излезе сигурно 100-на к. Фейл рейта е много нисък и не си струв ане смао инвестицията но и времето в по-сериозен тест.
Това за което ще си правя са разни мигалги, за тест и прогрмаирнае на едни лед контролери и DSP на едни усилватели, дребни платлета, под 100 кв.см вие нали сте си купили ма LPKF, с него би трябвлао да можеш да си разпробиеш основите и да не се занимаваш с платка за основа. Аз ще изпозлвам платка защото нямам под ръка прецизна фреза, може да ги пусна на лазера но по-скоро не. Ще пусна снимки като ги направя, ам апреди това имам още 10-на приспособления в листа за ламиниране на панели и преса за тях:)


Чет Мар 21, 2019 1:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10928
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Интересен арт проект, с интересна история - китайците няма да му простят, както не простиха и на механичните / вентилаторни дисплеи...

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... ed-project


Чет Май 30, 2019 8:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
интересно, а преди да видя видеото помислих че го управляват с магнитно поле.


Пет Май 31, 2019 12:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10928
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
е тва всъщност е cnc, но просто движат магнита по х и y
ако се направиш позиционирането само с магнитно сканиране, т.е. без мотори и ремъци... ще е яко.
и всъщност не е невъзможно - трябва да направиш само съоветния брой магнитни пиксели... а и тогава може да имаш метален прах без топче, но ще е доста по-мръсно от пясъка

я виж каква хубава идея :)


Пет Май 31, 2019 11:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Grubi написа:
е тва всъщност е cnc, но просто движат магнита по х и y
ако се направиш позиционирането само с магнитно сканиране, т.е. без мотори и ремъци... ще е яко.
и всъщност не е невъзможно - трябва да направиш само съоветния брой магнитни пиксели... а и тогава може да имаш метален прах без топче, но ще е доста по-мръсно от пясъка

я виж каква хубава идея :)


Даже не ти трябва прах а магнитна течност (ferrofluid). Аз съм си играл с такова преди и е доста интересно

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Май 31, 2019 11:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10928
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
с прах съм си играл като дете, такова имаше в руските конструктори
магнитна течност имам при колегите, цял отдел само с магнитни излседвания се занимават и им залепят разни индикатори и маркери даже за био изследвания, но праха и песъка са мнооого по евтини и не са токсични, за магнитната течност не гарантирам. но има много добри визуални есперименти с нея върху високоговорител и други електромагнити


Пет Май 31, 2019 12:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10928
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Тротинетка с бормашина, russian made
https://www.linkedin.com/posts/interest ... 94688-0bfQ


Съб Авг 31, 2019 7:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Не ми се отвори видеото, но аз от години се каня да си туря винтоверт на колелото - имам 2-3 със заминали 12В батерии. В случая тежестта на оловото ще е от полза, защото предавката ще е гумен валяк върху задната гума.
ПС: но като гледам цените май ще трябва да се ориентирам към лаптопска батерия.


Нед Сеп 01, 2019 2:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10928
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Таймер, докато навършим 100 години...
http://www.clivemaxfield.com/yes-my-cou ... -is-alive/


Вто Окт 01, 2019 10:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1029
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
Бонго, ако ще правил ел. колело препоръчвам от тези батерии: https://www.lidl.de/de/parkside-perform ... b2/p259842 5Аh, доста добра цена, Самсунг клетки. С оловни ще стане прекалено тежно и няма да ти е кеф да го ползваш.


Вто Окт 01, 2019 1:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7884
Местоположение: София
Мнение Re: Весели, безумни и куриозни DIY проекти
15 kW
Малко ме озадачава малкия размер на тоя мотор...


Вто Окт 01, 2019 4:51 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 428 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни