Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applications. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
miro_atc написа:
Примерно какъв проц и какъв стек и MAC/PHY ти трябват за да вържеш един тъп мигач по гигабитов етернет?

Да, в този use case 1394 изглежда използваем - за гигабит е по-трудно, но за 10/100 може да сравним примерно с един wiznet - за под 3 евро дава фи, мак и стек. За евро отгоре и процесор. Разбира се, няма да има екстрите на синхронизация, което е голям плюс за real time приложения.
Но към момента ми се струва че е необоснован риск да се гледа в тая посока? И ти казваш че не го ползваш вече и не виждаш движение в тоя сегмент? Ако има чип, който да поема цялата мрежова част и да представи мемори зоната върху локал бъс, или dual port memory, ще се хвана да направя някаква проба - примерно 2..4 модула да си говорят. Това ще е интересна демонстрация и ми се струва че има един достатъчно луд началник, дето може да го хареса :) Някой от ония тексасците могат ли да свършат тая работа?


Съб Фев 15, 2020 11:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
Ми отдавна не се занимавам с мрежи и видео... така че няма за какво да го ползвам и да искам. Но и да бях в тоя бизнес пак щях да се замисля, щото факт е, че няма развитие за съжаление.
Иначе тексасците определено си бачкат, въпросът е да намериш приложение. Така просто няколко модула да си говорят не звучи като сериозно приложение. От 1394 има файда ако търсиш гарантиран трафик, добра синхронизация и т.н. Другия вариант да ползваш 1394 само като идея, демек да си откраднеш малко от архитектурата... Не знам, ако дадеш повече инфо за нуждите може да разсъждаваме. Иначе ако тръгнеш да бориш каубойчетата свиркай каквото мога ще помагам.


Съб Фев 15, 2020 4:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Офтопик, ама надали:
И накрая ме питайте що не ща да разкарам Гоуфо: мии прозорците му се задвижват с ръчка! През Гигабита точността е +– 10см ако си достатъчно ловък :) Джендърия!!!


Съб Фев 15, 2020 5:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
Не знам дали в голфовете ще пуснат гигабит скоро ;-)

Но едно от приложенията на 1394 е при военните, по-точно MIL-STD-1394 и доколкото знам го ползват в някои фърчила като ф35, мисля че и по танковете го слагаха. Слуховете са че уж ще се наложи, точно щото гонят надеждност, явно не искат джамовете на танковете и фърчилата да заяждат с по +/- 10см и вътре хората да настиват ;-)

Иначе може да се ползва и с фпга или да си издялаш чеп, ето примерно фирмичка дето прави IP-та...


Съб Фев 15, 2020 7:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
Ей тва вирее по самолетите, и оптичната му разновидност
https://en.m.wikipedia.org/wiki/MIL-STD-1553


Съб Фев 15, 2020 9:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
това е дядото... само 1Мбит, което е прекалено бавничко ;-)
Но го запазват като протоколи, просто отдолу жицата става 1394.

Между другото върху 1394 стандартизираха много интерфейси и протоколи. Като почнеш от SCSI и разните SBP1,2,3, минеш през ip4/ip6, всякакви audio/video, има даже industrial разни, включително нейтив ieee-488, по-известен ни като gpib.


Съб Фев 15, 2020 10:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
Пак да повторя че избора не е мой .
Оказа се че и Марвел са сковали автомобилен нет

MARVELL® 88EA1512 10/100/1000Mbs PHY Media Convertor Integrated 10/100/1000 Mbs EEE Transceivers for Automotive Applications


Чет Фев 20, 2020 1:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
Сори за отнасянето в друга посока.
Иначе те и тексасците имат PHY за тоя стандарт (по-точно National изглежда означението).


Чет Фев 20, 2020 9:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
Това е той (тексаския 100BASE-T1):
http://www.ti.com/product/DP83TC811S-Q1

Докато преглеждах тексасците попаднах на това "нормално" PHY - особеното е размера и цената (малък и евтин):
http://www.ti.com/product/DP83825I


Чет Фев 20, 2020 9:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
HSB написа:
Пак да повторя че избора не е мой .
Оказа се че и Марвел са сковали автомобилен нет

MARVELL® 88EA1512 10/100/1000Mbs PHY Media Convertor Integrated 10/100/1000 Mbs EEE Transceivers for Automotive Applications

то за коване коват, ама кабелажа е много важен в днешно време на ауто производителите. затова всики гледат ако може да се мине на една усукана двойка и да е без екранировка. та така... ще има нови идеи и решения

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Фев 21, 2020 11:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
MYXATA написа:
HSB написа:
Пак да повторя че избора не е мой .
Оказа се че и Марвел са сковали автомобилен нет

MARVELL® 88EA1512 10/100/1000Mbs PHY Media Convertor Integrated 10/100/1000 Mbs EEE Transceivers for Automotive Applications

то за коване коват, ама кабелажа е много важен в днешно време на ауто производителите. затова всики гледат ако може да се мине на една усукана двойка и да е без екранировка. та така... ще има нови идеи и решения


:D
На мене ли ми го казваш....наясно съм с кабелажа много добре... от неиде 1999 съм в аутомотива та тенденците са ми напъно ясни.
Марвела го открих реверсваики платката дето Тесла са сковали за онзи топозлиския дисплеи в центъра на колата ,само дето маркировката на чиповете е няква секретна ама логото е на Марвел.

Гичо - наще искат 1 Гб -както казах засега никои според мене не занай що и за какв чеп ни е притрябвал 1Г ама да има...
100 имат бая хора и аз лично ако аз правех архитектурата ще заложа на 100 - достатъчно е поне засега за доста цели -повечето производители дават 40-60 метра с 1 двоика на 100Мб.


Пон Фев 24, 2020 8:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
HSB написа:

Гичо - наще искат 1 Гб -както казах засега никои според мене не занай що и за какв чеп ни е притрябвал 1Г ама да има...


тия дни разбрах, че имало 60 модела на пазара с drive by wire... Явно всички вземат насериозно Мъск ;-)


Пон Фев 24, 2020 10:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
miro_atc написа:
HSB написа:

Гичо - наще искат 1 Гб -както казах засега никои според мене не занай що и за какв чеп ни е притрябвал 1Г ама да има...


тия дни разбрах, че имало 60 модела на пазара с drive by wire... Явно всички вземат насериозно Мъск ;-)


То това дет му викат drive by wire е че вече няма механична връзка между газ педала и мотора а това е поне 20 г старо и се и добавят и инфо на коя скорост е ,температури и т.н ....

То като се замисля не се сещам коя кола не е тъй днешно време.

Инак това дет видях че е made by TESLA е доволна трагедия ,ама им признавам че прибраха бая пари от реклама и това че бяха първите.


Пон Фев 24, 2020 10:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
a как седи практически въпроса с мултдроп-а?
преди години положението със суичовете не беше розово, не съм се задълбочавал напоследък какво е сложено на сергията, но подозирам само 1-2 играча (Broadcom + Marvell) с по един чип.
автомобилния контекст предполага някаква по-висока масовка, но цените ще си останат високи и/или неизгодни. във всеки случай далеч от нивата на алтернативите (CAN,LIN), да не говорим за 485.


Вто Фев 25, 2020 8:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: BroadR-Reach Ethernet -automotive connectivity applicati
HSB написа:

То това дет му викат drive by wire


Говоря за 60 модела, на които може да се инсталира автопилот. Не на всички е инсталиран такъв, но въпросът е че може да си инсталираш примерно това. Според вики-то това са 50-на модела, но в интервю човека твърди че са вече над 60. Ако имаш време изгледай интервюто... има интересни неща както за бизнеса, т.е. че далаверата не е във въртенето на геврека, а в събирането на данните, които със съответните обработки могат да се използват за много неща. Диагностики, застраховки, модели и какво ли не. Говори също и за стратегиите и защо въпреки че още никой няма читав автопилот, всички се подготвят за такъв. Дали Мъск ще успее както твърди до 1г. не е ясно, но ако успее другите няма да имат голям избор, освен да го последват. Затова окабеляването трябва да е готово още сега. И когато се появи читав автопилот само да го вържат към налични вече модели, а не тепърва да трябва да разработват нови модели.


Вто Фев 25, 2020 10:04 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни