Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
PMPB33XP - от къде? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение PMPB33XP - от къде?
Иде реч за тоя транзистор:

https://assets.nexperia.cn/documents/data-sheet/PMPB33XP.pdf

В mouser има, ама искат 20 Е за доставка.

Или пък заместител някакъв?


Чет Дек 19, 2019 12:12 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
relsys написа:
Иде реч за тоя транзистор:

https://assets.nexperia.cn/documents/data-sheet/PMPB33XP.pdf

В mouser има, ама искат 20 Е за доставка.

Или пък заместител някакъв?

https://www.digikey.com/product-detail/ ... ND/4375929

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Дек 19, 2019 1:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
oh... объркал съм в поста digikey с mouser....


Чет Дек 19, 2019 5:36 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
При поръчка през Комет цената би трябвало да е горе долу в границите на каталожната цена.
Поръчки има всяка седмица - поръчка в петък пристига вторник-сряда.
Няма такса за транспорт защото общата поръчак е винаги над прага.
За тази година май няма да има повече поръчки обаче.


Чет Дек 19, 2019 6:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
Аз скоро ще правя поръчка от Mouser. И ще е над 100лв - сиреч доставакта ще е free. Ако не се оправиш кажи ще ти поръчам, каквото ти трябва, и на цената на 1 Еконт или Спийди ще е при теб. Според зависи вече къде си!

_________________
www.elkran.com


Чет Дек 19, 2019 8:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
@stoyanoff - я кажи как става номера с Mouser, че и на мене ще ми трябва съвсем скоро - плащане, куриери, митници, ддс-та и т.н. ? Не съм се регистрирал още и не съм задълбавал подробно. Имат ли сметка в българска банка?


Пет Дек 20, 2019 8:51 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
http://www.mausel.eu/?lang=bg
на цените на mouser (понякога и по-евтино, плаща се само куриера в страната)


Пет Дек 20, 2019 9:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
Ако имаш VAT номер(сиреч фирмата ти е регистрирана по ДДС в БГ), го въвеждаш и не плащаш VAT. Над 100лв(50Е) доставката е без пари. Няма митници и тем пододобни. Идва за няколко дни - 4-5 макс.! Плащам с карта директно, като я държа празна just in case - тука си знаеш мисля! Самият превод е стотинки принципно, обаче ако ще поръчваш с размах вече трябва да провериш...
Поздрави!

_________________
www.elkran.com


Пет Дек 20, 2019 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
Това за Mausel го знам. Въпроса ми беше директно голям ли ще е филма?

п.п. Не мога с карта. Във фирмата всичко минава през банка. Ако беше лично за мен няма проблеми. С ТМЕ става ама напоследък нещо голяма каша там при тях. При мене нещата са малко бюрократични - първо пускам заявка в ERP-то, някой шеф одобрява, правя поръчка, пращам проформа на счетоводството, те правят платежно, някой шеф, като е наличен, подписва плащането. Цялото това нещо отнема някой път 3-4 дни. Последно с ТМЕ имах големи разправии - плащането в срок ама те не го видели, изтриха поръчката, после я възстановиха с друг номер, ама плащането е по друга проформа и т.н. 3 дена разправии докато ми пратят нещата.


Пет Дек 20, 2019 9:57 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
Винаги съм се чудел какво са Маус Електроникс - на едната страница пише че са дистрибутор, на другата че са представител. По скоро не са нито едното нито другото.
Но така се получава с фирмите - пощенски кутии.


Пет Дек 20, 2019 11:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
Cekins написа:
Това за Mausel го знам. Въпроса ми беше директно голям ли ще е филма?

п.п. Не мога с карта. Във фирмата всичко минава през банка. Ако беше лично за мен няма проблеми. С ТМЕ става ама напоследък нещо голяма каша там при тях. При мене нещата са малко бюрократични - първо пускам заявка в ERP-то, някой шеф одобрява, правя поръчка, пращам проформа на счетоводството, те правят платежно, някой шеф, като е наличен, подписва плащането. Цялото това нещо отнема някой път 3-4 дни. Последно с ТМЕ имах големи разправии - плащането в срок ама те не го видели, изтриха поръчката, после я възстановиха с друг номер, ама плащането е по друга проформа и т.н. 3 дена разправии докато ми пратят нещата.


Mouser става и с банкови плащания, даже може и за отложено плащане да кандидатстваш. Друг е въпроса дали ще те одобрят (99% вероятност - не)... Абе филма е голям с банкови плащания, има смисъл ако претакаш поне по няколко хиляди месечено.

Пускате си една карта на фирмената сметка и действате. После Маузер фактурира в Чехия, няма митници и ДДС. Над 60$ е безплатна и доставката. За 3-4 дни ти идват нещата.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Дек 20, 2019 11:36 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
За отложено не се натискам. Макар, че шефовете много ще се зарадват. Поръчките вероятно ще са спорадични - една две на година за по около хилядарка максимум. Конкретно за момента ми трябват едни чипове на аналог дето все още само при тях има наличности. Ама още не съм готов с платката. Сега ако оставя на снабдителя да занимава с това, ще съм свидетел на стойка Ф не само на работа ами и вкъщи, щото жена ми е снабдителя...


Пет Дек 20, 2019 12:19 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Дек 19, 2019 5:28 pm
Мнения: 36
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
ilkor написа:
Винаги съм се чудел какво са Маус Електроникс - на едната страница пише че са дистрибутор, на другата че са представител. По скоро не са нито едното нито другото.
Но така се получава с фирмите - пощенски кутии.


не е комет :) - но аз съм доволен от тях !
по мейла пращам парт. номерата от маузер и до 7-8 дни получавам пратката с фактурата (която плащам до 30дни). както писах по-горе - понякога цените са и по-ниски от на маузер, но разбира се начисляват ддс (което мен не ме бърка).

от 3-4г. ги ползвам за маузер - аз съм доволен!
демокрация - който от където иска да си пазарува :)


Пет Дек 20, 2019 5:25 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 03, 2017 12:21 pm
Мнения: 163
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
ilkor написа:
Винаги съм се чудел какво са Маус Електроникс - на едната страница пише че са дистрибутор, на другата че са представител. По скоро не са нито едното нито другото.
Но така се получава с фирмите - пощенски кутии.


И на мен не ми е ясно, но вършат добра работа. През тях съм правил поръчки с по-изгодни условия от COMET ( Вас? ). Не ме разбирайте погрешно: 80-90% от нещата които ползвам минават през COMET/FARNELL ( и съм доволен ) но добре, че ги има и тях. В противен случай е монопол, а това не е изгодно за мен :)


Пет Дек 20, 2019 7:54 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: PMPB33XP - от къде?
Никой не отрича конкуренцията. Просто ориентацията е различна. Тази фирма е просто специализиран куриер - получава списък - доставя. Нулеви разходи и почти толкова възможности. Ако някой реши да инвестира в такъв тип бизнес и вложи малко пари и акъл може да ги измести за няколко месеца от пазара.
На Комет ориентацията както казах е по-различна - склад за 5+ милиона евро, 30% от които се виждат в онлайн каталога, ежеседмични доставки от всички големи каталожни дистрибутори, всекидневни доставки от Фарнел, директни доставки от 70+ франчайзи, регулярни доставки от далечния изток.
Най вероятно подобна фирма с един имейл може да е по добра в цената при спорадични доставки, но когато говорим за по-сериозен бизнес и подръжка на регулярни проекти едва ли някой може да разчита на такава. Именно и затова Комет не се опитва да се позиционира в този сегмент.

Всъщност и Комет е тръгнал от един гараж (и горе долу от тогава аз съм им бил клиент) но днес годишният оборот е вече 20+ милиона евро.
Мога да изредя 10 фирми от онова време които или вече не съществуват или не са мръднали грам напред. Никой не е перфектен но все пак резултатите говорят че поне пътят е правилен.

Съжалявам за отклонението :)


Пет Дек 20, 2019 8:59 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни