Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
JTAG към TI контролер 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение JTAG към TI контролер
Здравейте! За първи път използвам правя такова нещо и учудващо не намирам много инфо. За дебъгер/програматор ще използвам XDS110. Имам pinout-a на самия дебъгер и трябва го закача за контролера -
Прикачени файлове:
jtag.jpg
jtag.jpg [ 108.74 KiB | Прегледано 7181 пъти ]


Въпроси много! Трябва ли да разменя пинове TDI и TDO от страната на контролера?! Гледах свързване на някакъв AUX и там имаше 2 ЕМО и реших, че Vtref трябва да е през резистор към Vcc. Трябва ли да свържа NRESET към ресет пина на контролера? Какво е key? Тези GPIO in/out закачат ли се някъде?
Благодаря!

ПП: Не съм размествал пиновете, за да е по-прегледно. В случая мисля е важно кое къде се намира... Много странно не намирам инфото, което ми трябва при документацията на програматора... Или не знам къде да търся...

_________________
www.elkran.com


Чет Ное 28, 2019 8:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Не разбрах платка/схема ли ще правиш с проц или ще вързваш готова...

Принципно това изглежда като jtag конектор, стандартен 20-пин. Ако правиш схема означенията са спрямо таргета, демек примерно TDO е TDO-то на процесора, т.е. изход. TDI, TCK са вход и т.н.
Да Vref е добре да е през резистор към захранването ако това захранване е същото дето ползва проца за сигналите. По него дебъгерите се ориентират кога таргета е захранен и с колкото волта трябва да си приказват към него. Ресетите вече зависи от таргета до колко са нужни. TRST e ресет на jtag, и по-скоро е нужен когато имаш повечко или по-засукани TAP-ве. Иначе 5 клока с TMS=1 и се прави ресет на jtag. За нормалния ресет ти е ресета на системата, т.е. може да има много чипове не само проца и понякога, примерно преди програмиране е желателно да се ресетне системата, за да не остане някой чип в някакво кофти дередже. Понякога пък се налага заради бъгове, едно време каубойците имаха едни куртексчета дето връзването трябваше да е по време на активен ресет, за да може дебъгера да спре проца и да не хукне веднага. Та понякога се налага ;-)

Другото, което е важно е всички входове от тоя конектор да не ги оставиш фърчащи, щото като не си закачил дебъгер може да приемат сигнали от отвъдното и проца да пощурява. Като минимум трябва да вържеш клока и TMS. Понякога се слагат и серийни резистори, за да не плющат пинове докато закачаш/разкачаш кабели с наелектризирани ръце...

Key е липсващ пин на конектора, демек защита да не вкараш кабела наобратно... GPIO-та стандартно не са gpio-та, но и не се ползват много-много. Освен каубойците да са им намерили някаква си тяхна функцийка. Значи някои от тях могат да се управляват от дебъгера, други пък може да ползваш ти, за да знаеш кога е закачен дебъгер... ей такива разни приложения имат.


Чет Ное 28, 2019 10:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Виж платките на TI как са направени и следвай техните свързвания - някой чипове имат EMU0/EMU1, други не ги ползват, някой от техните адаптери не поддържат тия пинове, други ги искат, ....
За да не го мислиш взимай схемата на lauchpad с твоя чип и копирай. Има и платки без jtag - там ще е по-точно направено за ползване на външен jtag.


Чет Ное 28, 2019 11:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Аз това гледам обаче там са сложили това АUX. Това дето Миро предлага(да не оставям пиновете хвърчащи) не е наравено там. Какво трябва да им закача? pull up?
А това TDIS какво е?

_________________
www.elkran.com


Чет Ное 28, 2019 11:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Kaто минимум TMS трябва да е опънат нагоре. Другите по избор, клока обикновено към маса. Може да са хвърчащи само ако има вградени пулъпи/пулдоун, тогава външните може да се спестят. Освен в случаите когато имаш дълги писти - тогава може да подсилиш резисторите, но трябва да погледнеш вътрешните как са. Да не се сбият ;-)

А между другото подредбата гледам че не е стандартната, значи определено е нещо специфично за каубойците... съответно и тия допълнителни сигнали само те могат да кажат за какво са им ;-)


Чет Ное 28, 2019 12:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Всички си имат pull-up! Без TDO! Достатъчно ли е или да подсигуря с външни?

_________________
www.elkran.com


Чет Ное 28, 2019 2:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: JTAG към TI контролер
По принцип е достатъчно. Освен ако няма нещо, което вдига много шум на платката, или пък по някаква причина си извел тоя конектор навън с хвърчащи жици...


Чет Ное 28, 2019 4:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Кой точно контролер слагаш? По-новите имат и ползват cJTAG по 2 пина и това опроводяват на техните платки - нещо като swd-то на arm.


Чет Ное 28, 2019 10:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: JTAG към TI контролер
tms320f28034! Свързах му е ресета за всеки случай. А с това TDIS какво се прави?

_________________
www.elkran.com


Пет Ное 29, 2019 3:08 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Това било TargetDISconnect, kогато е свързан JTAG трябва да е GND.


Пет Ное 29, 2019 4:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Лесно мога да го забия на GND!

_________________
www.elkran.com


Пет Ное 29, 2019 6:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Момци, имам нужда от едно рамо тук! Контролерът ми не пали - XRS стои постоянно low. Изградил съм си схемата следвайки това Цък
Съответно байпасните кондери са с указаните стойности и са разположени под контролера и с възмодно най-къси писти до краката. Размер 0805. Опитах да намаля pull up резистора на XRS на 2,2к, без резултат.
Ето тук един тип обяснява, че трябват по-големи кондензатори Цък
Добавих навсякъде по още един 2,2u(нямам налични по-големи на 0805) - без резултат. Сложил съм кварц на 10MHz с 2х15pf. Като погледна си има осцилации. Опитах да добавя там 1Mohm резистор в паралел - нищо. Мога да опитам да добавя някакъв малък резистор преди входа за осцилатора - да не би нещо да не му харесва. Проверих пиновете - няма уж къси. Всичко е свързано, както трябва уж. Захранващото ми напрежение е 3,4V. Обаче добичето седи в ресет.
Свършиха ми идеите! Да слагам още кондери като пича от ti форума? Как ги подкарвате вие тез неща?
Някакви предложения?!

_________________
www.elkran.com


Пон Фев 03, 2020 7:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: JTAG към TI контролер
къде точно си го сложил кварца?
защото на схемата кварц няма - явно ползват вътрешен осцилатор.
ще пуснеш ли актуалната схема?
Според мен нещо генерално е омотано защото пиколото са железни, демек много трудно може да не тръгнат :)
житага ти е ок, горе долу пиновете са ок, измери дали имаш захранване ресета да не е активен...
и после трябва да тръгне. :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Последна промяна MYXATA на Пон Фев 03, 2020 11:33 pm, променена общо 1 път



Пон Фев 03, 2020 11:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Ако си го правил по тази схема, в нея има чип RESET Monitor + Watchdog TPS3306-33DRQ1 (U601).
Може той да държи nRST(XRS) в ниско ниво. Виж как се деактивира Watchdog-a.
П.С. Намерих го в чаршафа на 3306 - Leaving WDI unconnected disables the watchdog.
Махни нулевия резистор R603 и трябва да тръгне.


Пон Фев 03, 2020 11:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Ето схема с последните промени, които съм направил пдф
В момента стойностите на байпасните кондензатори са с по 2,2uF по-големи.
В момента става следното: Ако резисторът R114(на TRST) е на място при тест на връзката с XSD110 ми дава грешка SC_ERR_PATH_BROKEN. Ако го премахна тестът минава, но при опит да пусна дебъгера примерно ми дава (Error -1137 @ 0x6) Device is held in reset. И XRS си седи някъде 0,9В. Мога да го погледна със скопа дали се вдига за някакъв кратък период.
Премахнах 1Mohm резистора на кварца, 100нФ от XRS към GND и pull up на TDI.
Нямам външно куче! Проверих да не би TEST пинът да е дал на късо някъне - нищо...
Някакви предположения?!

_________________
www.elkran.com


Вто Фев 04, 2020 9:30 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни