Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
JTAG към TI контролер 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Виждам доста сериозна грешка - VREGENZ е към земя - това означава, че вътрешното LDO е включено.
Заедно с това е подадено Vcc към Vdd - а то не понася над 2,5 волта. Може вече чипът да е изгорял.
Трябва Vdd пиновете 5, 43, 59 да имат само кондензатор и да не са вързани към захранване.


Вто Фев 04, 2020 9:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: JTAG към TI контролер
те тва е референц дизайн от тескасците.
виж дали има разлики


Прикачени файлове:
ti.PNG
ti.PNG [ 110.92 KiB | Прегледано 5312 пъти ]

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !
Вто Фев 04, 2020 11:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
al_at написа:
Заедно с това е подадено Vcc към Vdd

Да! Това било! 10х!
Подкарах дебъдер, някакви ледове светят(без да им казвам ама светят :) няма да им чупя харъра). Не съм го изпържил!

ПП: Що за простотия! Как може да кръстиш пин Vdd и да не му падаваш захранване?! Ами напиши нещо Vddcap, Vddcore да направи впечатление. И на схемата го начертай долу при GND - да се усети човек. Аз реших, че просто са пропуснали лейбъла... Ама горе в ляво какво друго може да бъде?! Какво следва GND, на който се подава захранване?! Изнервих се яко...

_________________
www.elkran.com


Вто Фев 04, 2020 11:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Ти ли правил символа за алтиума, или ползваш готова библиотека? Очаквам такова нещо да ти е поне warning на drc-то, и само си мисля че не е достатъчно прецизно описано, за да се стигне дотук?
Внимавай с поляритета (посоката) на jtag-а - тия съм ги запомнил като много "претенциозни" срещу обратно включване :) Другото е внимавай с кода за заключване - има "опцията" да го заключиш forever (в смисъл, дори chip erase не сваля защитата). Ние по тази причина в първите години работехме с развойни платки с ZIF цокли че само смяна на чипа помага в тая ситуация (и някой други де :oops: ).


Вто Фев 04, 2020 8:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Аз си го правих сам и просто съм се заблудил. Аз видях, че пише CPU and Logic Digital Power Pins. When using internal VREG, place one 1.2-μF capacitor between each VDD pin and ground. Higher value capacitors may be used. И съответно сложих и на схемата, която гледам са начетани така. И аз реших, че просто са забравили лейбъл-а... Това за заключването ще го погледна!

_________________
www.elkran.com


Сря Фев 05, 2020 9:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Някаква идея защо при мен трябва задължително да НЯМА pull down на TRST? Като добавя там резистор(пробвах от 2,2к до към 4,7к) започва да ми излиза грешка SC_ERR_PATH_BROKEN. А без него всичко е наред... Това специфично за този контролер ли е? Защото гледам, че препоръчват да го има..

_________________
www.elkran.com


Чет Фев 06, 2020 10:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Най-вероятно в дебъгера също има pulldown и като станат два, му идва в повече и не може да го вдигне.
Това може да се провери с омметър, както е махнат pulldown-a на платката.


Чет Фев 06, 2020 10:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Ц! Няма. Гледах едни схеми пак на TI, където има поставен ключ на TRST. Когато се използва програматор/дебъгер, pull down се разкача, а като се пусне да работи, се връща обратно или нещо такова... Но все пак това е някакъв кит...
Притеснява ме да не вземе да получава сигнали от отвъдното, както беше споменал някой. Трябва ли и аз да му слагам ключ?

_________________
www.elkran.com


Чет Фев 06, 2020 12:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Може да е слабосилен драйвера на дебъгера. Ето какво пише в чаршафа за сигнала TRST:
Цитат:
JTAG test reset with internal pulldown. TRST, when driven high, gives the scan
system control of the operations of the device. If this signal is not connected or
driven low, the device operates in its functional mode, and the test reset signals
are ignored.
NOTE: TRST is an active high test pin and must be maintained low at all times
during normal device operation. An external pulldown resistor is required on this
pin. The value of this resistor should be based on drive strength of the debugger
pods applicable to the design. A 2.2-kΩ resistor generally offers adequate
protection. Because this is application-specific, TI recommends validating each
target board for proper operation of the debugger and the application.

В общи линии трябва или да експериментираш със стойността - например 10к,
или да сложиш джъмпер или ключ.


Чет Фев 06, 2020 3:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Дам! Сега като прегледах явно за тексасците е нормално това.
Дано тая тяхна библиотека да си залужава, че до сега не съм впечатлен от контролерите им! Само глупости.

_________________
www.elkran.com


Чет Фев 06, 2020 7:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Младежи! Имам ишу тук! Ако не съм споменал по-горе в темата, програматорът ми е XDS110. Това, което се случва, е, че губя връзка м/у компа и контролера, когато започна да управлявам високо напрежение. Имам ШИМ на 4kHz, като при първоначалната настройка използвах ниско напрежение - 65V(42 изправено). Имаше тук там ядове, но се ядваше. Когато всичко е захранено, преди да се закача с програматора, нещата вървяха. Обаче сега ми казва, че опитал да прочете 20 пъти някакъв регистър и не успял. А контролера продължава да си върти. Т. е. няма фолт, няма някаква нередност. Генерацията продължава. Дори няма протичащ ток. Говорим за dv/dt. Само дето аз не мога да спра там, където искам, за да видя отчетените стойности. Имам дисплей, който мога да настроя в краен случай, но няма да ви обяснявам, колко неудобно е така. А дори не съм се качил на 550V. Още съм на 300. Та нещо някъде по линиите на JTAG-a да сложа? Кондензаторче, филтърче?
Благодаря!

ПП: Веригата на контролера е галванично разделена от силовото напрежение!

_________________
www.elkran.com


Пет Ное 20, 2020 9:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: JTAG към TI контролер
stoyanoff написа:
Младежи! Имам ишу тук! Ако не съм споменал по-горе в темата, програматорът ми е XDS110. Това, което се случва, е, че губя връзка м/у компа и контролера, когато започна да управлявам високо напрежение. Имам ШИМ на 4kHz, като при първоначалната настройка използвах ниско напрежение - 65V(42 изправено). Имаше тук там ядове, но се ядваше. Когато всичко е захранено, преди да се закача с програматора, нещата вървяха. Обаче сега ми казва, че опитал да прочете 20 пъти някакъв регистър и не успял. А контролера продължава да си върти. Т. е. няма фолт, няма някаква нередност. Генерацията продължава. Дори няма протичащ ток. Говорим за dv/dt. Само дето аз не мога да спра там, където искам, за да видя отчетените стойности. Имам дисплей, който мога да настроя в краен случай, но няма да ви обяснявам, колко неудобно е така. А дори не съм се качил на 550V. Още съм на 300. Та нещо някъде по линиите на JTAG-a да сложа? Кондензаторче, филтърче?
Благодаря!

ПП: Веригата на контролера е галванично разделена от силовото напрежение!

незнам, то и самият програматор си има шинни буффери а всеки сигнал, но не са галванично разделени. иде реч може да ти се отмахва УСБ-то.., ако искаш да си гледаш стойности - защо не си пуснеш един уарт и да си гледаш на компутера без Jtag?
и още "кондензаторче филтърче" няма да ти помогне - повече ще помогне екраниране на някои местенца, които като пуснеш големите напреженийца и протече точец, стават антенки които излъчват електромагнитни смущенийца :!: :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Ное 20, 2020 12:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
MYXATA написа:
незнам, то и самият програматор си има шинни буффери а всеки сигнал, но не са галванично разделени. иде реч може да ти се отмахва УСБ-то..

Няма да се учудя. Ами може и през UART-a, да ги гледам или на дисплей. Ама ще затрудни development-a. Мога да опитам да върна напрежението на 65V и да опитам с него да подготвям софтуера, а после с дисплея/УАРТ да тествам на високото. Нямам трифазен асинхронен на нисък волтаж просто.

Иначе относно екраниране и намаляване на dv/dt и di/dt съм взел мерки. Както казах, контролера работи безпроблемно.

_________________
www.elkran.com


Пет Ное 20, 2020 2:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: JTAG към TI контролер
stoyanoff написа:
... Както казах, контролера работи безпроблемно.

да де, ама също казваш, че системата като цяло не работи :)
значи нещо не е у ред. какви точно мерки си взел за екраниране?

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Ное 20, 2020 3:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: JTAG към TI контролер
Сега като каза, се сетих, че не съм си поставил снъбърите на IGBT-тата. Не ги сложих при несищането на платката, с цел да има по-малко елементи(променливи), докато настроя схемата. И забравих да ги сложа преди да мина към тестовете.
Иначе мисля съм се постарал с останалите неща. Топологията и опроводяването мисля са ми наред. Като гледах със скопа не съм виждал някакви проблеми.
Единственото, за което не съм сигурен, е захранването на ниското. В момента съм с LM2575-adj. Но гледам, че при повечето честотни слагат изцяло импулсно захранване на база някакъв TOP примерно. Изцяло импулсно захранване ще работи на много по-висока честота от LM-a, но не съм сигурен от към смущения дали е по-добре. Нямам много опит. Иначе оперативното(средното) ми е изградено на база LM317 и LM337. Да няма високи честоти.

_________________
www.elkran.com


Пет Ное 20, 2020 6:22 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни