Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
UL Сертификация 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:47 pm
Мнения: 8
Мнение UL Сертификация
Здравейте,
правя един дивайс който ще се експлоатира в САЩ и ми искат UL approval.
Някой борил ли се е с такова нещо, и ако да къде по нашите ширини има акредитирана лаборатория която може
проведе тези изпитания?


Сря Авг 28, 2019 9:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: UL Сертификация
https://www.ul.com/about/locations


Сря Авг 28, 2019 11:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: UL Сертификация
Освен UL, може да погледнеш и еквиваленти като ETL (http://www.intertek.com/marks/etl/) например, които вероятно ще са по-евтини.

Приготви си също сериозен бюджет, както за самата сертификация, така и за 'поддръжка'.

Ако продължиш по пътя ще е интересно да споделиш къде/как и колко ти е струвало.


Сря Авг 28, 2019 11:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: UL Сертификация
Моят съвет сертифицирай в САЩ .. или Китай :) В Европа излиза много скъпо, поне моят опит е такъв. много зависи какво е изделието, UL не е толкова страшен, никак даже. В САЩ има много лаборатории които тестват, това което виждаш в сайта на UL за сащ са регионалните им офиси. Ние применро минаваме UL в лаборатория която няма нищо общо с електро измервания, тя сертифицира софтуера, но за да предложат пълна услуга правят и всичките свързани UL тестове за съответното изделие. не знам какво ще сертифицираш, кой UL трябва да спазиш, но за нашите продукти е буквално няколко часа процедура, веднъж го направиха на щанда на изложението след като свърши изложбата, верно това беше само на модификация на вече тестван продукт.


Сря Авг 28, 2019 7:28 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:47 pm
Мнения: 8
Мнение Re: UL Сертификация
Ами и аз не съм сигурен още какво, нещо като Flammability искат което ми прилича на UL 94.
Иначе продукта е нещо като кастъм индустриален контролер за управление на някаква машина.
Благодаря за съветите!


Чет Авг 29, 2019 1:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: UL Сертификация
Мда, ами най-добре там, ама това не е голям проблем, и се тества лесно, може и да не се тества дори, а да се мине само със сертификат на компоненти, кутия кабели визирам. А ако се тества също не е зор, на електронно изделие никога не съм минавал, но имам опит с други продукти.
Ето тук може да придобие представа : https://www.google.com/url?sa=t&source= ... OD4xbU2nov
Ако ти го искат за кутията, виж дали самата кутия няма сертификат.


Чет Авг 29, 2019 3:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: UL Сертификация
kgelov написа:
Ами и аз не съм сигурен още какво, нещо като Flammability искат което ми прилича на UL 94.
Иначе продукта е нещо като кастъм индустриален контролер за управление на някаква машина.
Благодаря за съветите!


Най важното - направи списък КАКВО точно трябва да се сертифицира.
След това ще се пита в UL какви тестове да се правят и т.н

Аз съм сертифицирал в UL автомобилна електроника -като бях в Мичиган даже ги познавах лично на 3 места , сега съм в Аризона от няколко месеца и не ги знам , но все още имам некои друг телефон на тия в Мичиган та поне мога да питам .
Само за инфо - При мене сертифицирането е по следния начин -
Краилсер,ГМ ,Форд,Нисан и т.н демк за които е продукта, си имат темлеит със тестове за кажи речи всяко изделие , аз сядам с някои от тяхните и се договаряме кои тестове да се правят.
Когато клиента ми подпише и одобри фаила с тестовете ,аз тогава го пращам на UL и оня ми дават оферта колко време и колко кинти ще ме таксуват за тестовете в горе упеменатия фаил.

При тебе предполагам че ще е леко по друго но твоита работа е да разбереш твоя клиент кои тестове са му нужни за да може да продава изделието ... и от там натаък ще видим , не е сложна работоата .


Вто Сеп 03, 2019 11:58 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни