Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Някои да е правил нещо с Инфинеонски процесори?
Специално в моя случаи ще ползваме

AURIX™ Family – TC38xQP
• Supporting floating point and fix point with all cores
• Up 10 MB flash/ECC protection
• Up to 1.5 MB SRAM / ECC protection
• 1 Gbit Ethernet
• 12xCAN FD , 2xFlexRay, 24xLINs, 6xQSP , 2xI²C , 25xSENT 5xPSI, 1xHSSL, 3xMSC
• eVita full HSM (ECC256 and SHA2)
• LFBGA-292 package/ LFBGA-516 Package
• Developed and documented following ISO 26262/IEC61508 to support safety requirements up to ASIL-D/SIL3
• AUTOSAR 4.2 support
• Single voltage supply 5 V or 3.3 V
• 165°C junction temperature
• Standby mode controller – отделно от 4 те кора има едно 8051 със 8к дето може да бачка когато се изключи всичко друго.
System benefits:
• Best-in-class performance enabling ASIL-D designs
• Upward and downward scalable to the rest of AURIX™ TC3xx family
• A/B swap software update over the air support
• Easy migration from AURIX™ TC2xx thanks to high software and hardware compatibility

От Инфинеон не съм ползвал МЦУ, други работи съм ползвал от тях и лошо не мога да кажа , бих ги поставил в графата на свясните.
Аз софт няма да пиша, само ще направя някои изисквания към софта за така наречения хардуерно зависим софт и горе долу дотам съм,но ако някои е ходил на EMC тестове – Immunity(всякакв вид) и emissions , ми е интересно какво да очаквам.
За тва дет ще го правим това МЦУ е малко тежка артилетия ама няма как да го променя.


Пет Юли 26, 2019 10:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
По всичко личи, че това нещо е дизайнато специално за аутомотив и високи температури. От това и от факта, че е 5 волтово следва че не би трябвало да има никакви грижи с EMI/EMC.
12xCAN FD , 2xFlexRay, 24xLINs - баси тия какво са планували да навързват към това нещо 8O . Чипа определено заслужава внимание.


Пет Юли 26, 2019 10:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
е, като ровнеш по-надълбоко, никъде не пише, че е 5V кора, а че IO-то може да работи и на 5V (малко е увъртяно написано, като за немци).

чип, за който няма чаршаф, е трудно да се прецени какво може или какво има вътре.
да, нишата е специфична, с конкретно фокусирани таргети и като клиенти, и като приложение.


Съб Юли 27, 2019 8:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Насочено към изключително за аутомотив приложения. А пък ASIL-D ми говори че е специфично ориентирано към контролните юнити. Хардуера изглежда хубав обаче от личен опит тия дето са изключително за аутомотив обикновено не са лесни за документация и софтуер. Вероятно ще трябва да минете през процес с NDA (ако въобще ви обърнат внимание де)

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Юли 27, 2019 9:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Е аз работя аутомотив - може би трябваше да го напиша.
Инак аз си имам акаунт там , пратиха ми и чаршав,приложение ,сефти мануал и NDA сме направили ....
По мои опит - на книга всичко е супер ...да ама като налепиш нещата и пуснеш реално прилижение ,си лъсват циганите.....
В зависимост от МЦу то и производителя естествено.

Даташита не мога да го пусна -като дърпам неща от саита им лепат името ми на ПДФа и веднага ще лъсне кои го е пуснал в нета.

То кора му е 1,25 , даже контролера дето прави от 5 или 3,3 на 1,25 е вътре в МЦУ то.
АДЦ му си е отделна зона и може да се захрани с 5В а останалото да бачка на 3,3В.

Прдполагах че не е много популярен МЦУ да го нарека за общо приложение ама пък питането не струва нищо дет се вика :D :D :D
Решението да се ползва тоя е взето така че бъдещето ще покаже ....


Нед Юли 28, 2019 11:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Типичен клъстер мен ако питате. то сега нали ауто-то натам се засилва. В колата имаш вместо едно ЕКУ - клъстери всеки си прави нещо си - и между тях етхернет :)
натам отиват колите и чипа дето го коментираме много ми прилича да е това , пък HSB само може да каже за какво точно му е това добиче.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Юли 29, 2019 11:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Тоя не го знам, другата серия (27х) при нас работи нормално в аутомотив продукти... :wink: То не знам какво по-специфично да има - нали са разни AUTOSAR изпълнения, макар и без него е използваем.


Пон Юли 29, 2019 9:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
gicho написа:
Тоя не го знам, другата серия (27х) при нас работи нормално в аутомотив продукти... :wink: То не знам какво по-специфично да има - нали са разни AUTOSAR изпълнения, макар и без него е използваем.


Гичо,
27х пише че е предшественика на 3хх серията.Естествено има писания какво е променено и т.н ама тва са локуми в общия случаи.
Ако не е тайна на какви тестове е минало тва нещо - да повторя -интересуват ме тестовете за електромагнитна съвместимост -така нареченото EMC.
То верно че и зависи и как е оформено цялото изделие- ако е в метална кутия е едно ,ако е в пласмасова друго и т.н и т.н

Повечето спецификаци на ОЕМ са базирани на някакво ISO плюс ако някои се е направил труда да прегледа резултати -така наречените lessons learned и да добави някакви тестове които стават специфични за фирмата им.
През ръцете са ми минали спецификаците на БМВ,Мерц,Мерц камионската дивизия (спецификаците като тестове бяха същите само дето имаше сменени цифрички вътре), Опел(преди15г имаха различни спецификации от ГМ),Пежо,ГМ ,Краислер,Тойота - горе долу всичко е едно и също само дето цифричките посменени.


Пет Авг 02, 2019 6:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
В тая посока не мога да помогна много, аз съм повече по софтуера. Но не съм чувал да е имало нещо значимо.


Пет Авг 02, 2019 8:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
MYXATA написа:
Типичен клъстер мен ако питате. то сега нали ауто-то натам се засилва. В колата имаш вместо едно ЕКУ - клъстери всеки си прави нещо си - и между тях етхернет :)
натам отиват колите и чипа дето го коментираме много ми прилича да е това , пък HSB само може да каже за какво точно му е това добиче.

Най-голямата глупост е че дори фаровете и клаксона се управляват чрез CAN. Взех си един Тигуан преди няколко седмици и клаксона и светлините, когато трябва да "присветнеш" на някого се задействат с около половин секунда закъснение, голяма досада.


Съб Авг 03, 2019 7:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Е следващото е спирачката да е на CAN, а запалването да става само след верификация в облака.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Съб Авг 03, 2019 12:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Цецо написа:
...а запалването да става само след верификация в облака.

ами то сега си е почти така, 1/3 от опциите по менютата бяха неактивни докато не вкарах сим карта и не активирах VW Connect услугата.
апък за спирачките като се замисля те май си се контролират и сега от компютъра, колата е с автоматични скорости (DSG) и имам опция като спра напълно и отпусна педала на спирачката колата да тръгне сама или да задържи спирачките и да остане на място. Имам и аварийно активиране на спирачките, които се задействат ако автомобила пред мен спре внезапно а аз съм се зазяпал и не реагирам.


Съб Авг 03, 2019 4:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Цецо написа:
Е следващото е спирачката да е на CAN, а запалването да става само след верификация в облака.

Следващото? Мечоците отдавна (2001-2) пуснаха brake-by-wire в Е-класата, ама се отказаха по-късно. Те му викаха SBC спирачки, правиха recall-и и накрая се отказаха от тях. Според видипедията и други коли са с подобна дивотия (приус), но не знам коя бяха първи.
https://autoweek.com/article/car-news/mercedes-cancels-wire-brake-system-decision-blow-technologys-future


Съб Авг 03, 2019 10:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Bai Ui написа:
Цецо написа:
...а запалването да става само след верификация в облака.

ами то сега си е почти така, 1/3 от опциите по менютата бяха неактивни докато не вкарах сим карта и не активирах VW Connect услугата.
....спирачките, които се задействат ако автомобила пред мен спре внезапно а аз съм се зазяпал и не реагирам.

https://youtu.be/vsMydMDi3rI
Гледай от 59:50
Заради това е цялата автоматизация и електронификация...
Помни ми думата, ще дойде време дето бандитите няма карат супермодни суперскъпи коли ами заз, трабант москвич :) е трудно ще ги палят, ама друг няма да може да ги излкючи дистанционно :!:

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Нед Авг 04, 2019 1:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Infineon- AURIX™ Family – TC38xQP
Ето малко инфо ако на някои му е интересно да чете за тоя процесор.
Пак е отгоре отгоре ама както казах няма как да пусна чаршафа публично.


Прикачени файлове:
Вто Авг 13, 2019 11:14 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни