Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
CYGNAL процесори 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение CYGNAL процесори
Някои има ли опит с тия животни?
Освен от Futurel от другаде могат ли да се заръчват?
Оригиналния им JTAG може ли да се купи от някъде?
Еи такива въпроси ме мъчат от вчера откак се сблъсках че при някои задачи AVR на 20Мhz не стига и 4 мипса реална просизвводителност,тоест когато работата на програмата е изградена на прекъсвания.


Пет Ное 04, 2005 3:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
Ако не е чак толкова критично бързодействието, пробвай MSP430. Те поне вече са със сериозна поддръжка в България. Цените им обаче не са като на AVR. :cry:


Пет Ное 04, 2005 4:35 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Абе аз го направих емулатора,ама се ядосах супер много че се наложи да пиша на асемблер. Ама те и MSP не са много бързи,вече направих 2 -3 неща с тях и имам поглед че пак щях да пиша асемблер.

А тези процесорчета на CYGNAL са супер,цените им също не са като на AVR но са много сериозно нещо. За работа дето става дума за човъркане по портовете АРМ не може да им се опре като гледам. А и имат едни 11 пинови с вграден оцсилатор на 20Мhz дето изобшо нямат аналог,такова животно другаде нема.
Кита с USB JTAG дебъгер с развоина платка с наи мощния им процесор и с официален компилатор e 150$ на саита. Ако Футурел ми го доставят на подобна цена ще взема да си го заръчам. Само ме интересува по серозен доставчик на чипове дето да има наличности,да не ги чакам месеци.


Пет Ное 04, 2005 4:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Ами футуррел, обаче зщо мисля че по едно време и кометци ги рекламираха, иначе футурел от около 3-4 години се опитват да ги предлагат, помня доста отдавна беше като ме агитираха да ги ползвам, но така и не пробвах, иначе на хартия изглеждат дста добре.


Пет Ное 04, 2005 6:26 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:38 am
Мнения: 978
Местоположение: Europe -> BG
Мнение 
Nikola Kirov написа:
Абе аз го направих емулатора,ама се ядосах супер много че се наложи да пиша на асемблер. Ама те и MSP не са много бързи,вече направих 2 -3 неща с тях и имам поглед че пак щях да пиша асемблер.

А тези процесорчета на CYGNAL са супер,цените им също не са като на AVR но са много сериозно нещо. За работа дето става дума за човъркане по портовете АРМ не може да им се опре като гледам. А и имат едни 11 пинови с вграден оцсилатор на 20Мhz дето изобшо нямат аналог,такова животно другаде нема.
Кита с USB JTAG дебъгер с развоина платка с наи мощния им процесор и с официален компилатор e 150$ на саита. Ако Футурел ми го доставят на подобна цена ще взема да си го заръчам. Само ме интересува по серозен доставчик на чипове дето да има наличности,да не ги чакам месеци.


Не знам, но лично мнение е , че много подскачаш от платформа на платформа. не че е лошо, но ти каза , че скоро ще ... как да го кажа ти си знаеш , но доколкото те разбрах ще почваш работа вече по новата ти 'специалност', та мисля е по-добре да се съсредоточиш дори и в/у една по несъвършенна или не точно идеална за целта ти архитектура като ARM примерно (даден пример ти горе, че не ти върши добра работа сега).

И си мисля като си увладееш тази много добре и си хванеш проекти ще може да си имаш парите и времето да си разучаваш спокойно други неща и да си експериментираш.

те да знам , макар и доста по-малък от теб реших , че трябва да ти отбележа тези скоци, защото може ти да не се усещаш :)

едит: това майбеше за pm , ама късно вече.

_________________
един факт :-)
Съжалявам , че исках да помогна ...


Пет Ное 04, 2005 7:38 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Ами като пишеш на C няма особенно значение за каква платформа е и се скача лесно,важно е да има повечко ресурси процесора че да не се пънеш да пишеш на асемблер това онова.
Изключение е ARM-a че водата там дълбока. Но малко по малко и там ще се преплува. :)


Съб Ное 05, 2005 3:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Ами ако не ме лъже памета тия на Cygnal бяха х51 ци


Съб Ное 05, 2005 5:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
ToHu написа:
Ами ако не ме лъже памета тия на Cygnal бяха х51 ци

Да, такива са. Оплютия и низвергнат процесор от миналия век :D , обаче по производителност удря в земята PIC,AVR & MSP430 взети заедно.

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Съб Ное 05, 2005 8:35 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Ами удря 200 Mhz май беше най бързия, и ако не ме лъже паметта вече не е 12 таката на инструкця .. ама не помня какво му даваха ..ли пък 200 Mpis да беше ... така и не реих да ги пробвам, иначе оплютата архитектура, всъщност не знам от кого оплюта, май е една от малкото читави.


Съб Ное 05, 2005 8:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
Aз също бих се пробвал на него, ако има читави средства за развой, дезинфекцирани. На времето писах за 8051 под DOS и за дебъгване и дума не можеше да става дума. Пишеш, зареждаш един емулатор на EPROM и гледаш сеир. Само че се научих на лесното и сега искам JTAG и истински дебъгер.
Така че, и аз търся мнения по въпроса.


Съб Ное 05, 2005 9:29 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Ами ..... май акоотидем на сайта ще разберем всичко, ама не знам и вас ли ви мързи колкото мен или мен най много :D


Съб Ное 05, 2005 9:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
Tи за уникат ли се смяташ? А нас, естествено.


Съб Ное 05, 2005 9:34 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
ToHu написа:
... така и не реих да ги пробвам, иначе оплютата архитектура, всъщност не знам от кого оплюта, май е една от малкото читави.

Архитектурата 8051 се плюе само незапознатите с нея. Филипс също имат доста разработки на тая теми.
Бате, има си JTAG интефейс:
On-Chip JTAG Debug & Boundary Scan
-On-chip debug circuitry facilitates full speed, non-intrusive in-system debug (no emulator required)
-Provides breakpoints, single stepping, watchpoints, stack monitor
-Inspect/modify memory and registers
-Superior performance to emulation systems using ICE-chips, target pods, and sockets
-IEEE1149.1 compliant boundary scan

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Съб Ное 05, 2005 9:41 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Да а мярнах че и KEIL ги поддържа .. това докато рочиках в google дано не ви заблудя ама така пишеше май :)


Съб Ное 05, 2005 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
Добре де, това в БГ продава ли го някой? Ако не, лесно ли е сам да си го направи човек? Добъркомпилатор за него има ли? Някой работил ли е с това, че ако запецна някъде, да има кого да питам, а не да се губя с дни по документацията?
За това става дума. А то щом се купува, значи нейде по света има и развойни средства за него.


Съб Ное 05, 2005 10:02 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни