Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
GSM модеми 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:38 am
Мнения: 978
Местоположение: Europe -> BG
Мнение 
comet.bg -> sony ericsson , обаче мен ми се виждат скъпи , бях се засилил да си правя gsm.

в каталога им 2005/2006 има по-подробни описания
но и на comet.bg -. search gsm + google search за доп. инф. и си идва на мястото всичко :)

Има всичко gsm модул , антени , конектори , абе всичко :)

_________________
един факт :-)
Съжалявам , че исках да помогна ...


Вто Окт 25, 2005 9:42 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
Разполагам с 5 броя модеми на Wavecom - WMO2 G900, които останаха от една предишна разработка, както и пълния софтуер за управлението им. Ако някой проявява интерес към тях, нека ми пише ЛС.


Сря Окт 26, 2005 9:48 am
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 10:31 am
Мнения: 746
Местоположение: Пловдив
Мнение 
www.elektroninvest.com продават GM862GPRS на поносими цени.


Сря Окт 26, 2005 1:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 3:43 pm
Мнения: 85
Местоположение: София
Мнение 
sony eriericsson GR47 си имат вграден TCP/IP стек и може да ги управляваш даже и с малък микроконтролер. просто им пращаш AT команди и той се грижи да всичко.


Сря Окт 26, 2005 1:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
GM862 и те са така. Че и екстри си имат : зареждачка, интерфейс за камера и ...


Сря Окт 26, 2005 3:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 11:36 pm
Мнения: 353
Мнение 
Аз подкарах няколко такива чудесии с най-бикновена тутурутка !!!!
Те повечето си имат доста богат набор от АТ- команди и не виждам смисъл да се купуват скъпи модули !!!

_________________
Сичкото що е транзистор за илядо и пестотин волта се е BU ...


Нед Окт 30, 2005 11:54 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
WDW написа:
Аз подкарах няколко такива чудесии с най-бикновена тутурутка !!!!
Те повечето си имат доста богат набор от АТ- команди и не виждам смисъл да се купуват скъпи модули !!!

Смисъла е в индустриалния температурен обхват, докато турутутките са за битов обхват.

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Пон Окт 31, 2005 6:39 am
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 11:36 pm
Мнения: 353
Мнение 
pirev написа:
WDW написа:
Аз подкарах няколко такива чудесии с най-бикновена тутурутка !!!!
Те повечето си имат доста богат набор от АТ- команди и не виждам смисъл да се купуват скъпи модули !!!

Смисъла е в индустриалния температурен обхват, докато турутутките са за битов обхват.



Вече две такива у-ва работят в автомобили!!! Този обхват автомобилния какъв е ??
Ако е само това парите не си заслужават !!! :wink:

_________________
Сичкото що е транзистор за илядо и пестотин волта се е BU ...


Пон Окт 31, 2005 10:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
виждал ли си 7805, който спира да дава 5V при -5С?
аз съм виждал. и ги бяха монтирали на цялата серия, никой не забелязал че чипа е с индекс "С" вместо "I". установихме го на 4 януари, още бяхме с винарки от обилната почерпка по нова година, че желязото работи стабилно вече три месеца (беше пуснато в експлоатация септември)

като цяло се справихме със замяната за около месец. разходите бяха около 12 хиляди, без нервите - демонтаж, разглобяване, замяна, сглобяване, тестване, монтаж, подемнта техника, логистика, зимни дрехи за персонала и други такива.

разликата между единия и другия чип е $0.15, но грешката не беше заради цената, а беше объркана доставката на чарка. но ако ще слагаш нещо на открито, трябва да е с буква "i". ако е за превозно средство (автомобил, камион, кораб), трябва да е с "А".
при това има разлика от "А"-чип на моторола и "А"-чип на майкрочип :lol:

много е несериозно да слагаш обикновен "consumer" телефон в автомобилно приложение. или каквото и да е "С"-клас.


Пон Окт 31, 2005 11:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
Когато става дума за лични цели да, но когато става дума за индустриални цели е несериозно да се използват чипове и устройства за битови цели. Това че тръгнало на 1-2 бройки е най-опасното, защото те заблуждава и като направиш една серия от 100-тина отива всичко в киреча. Чипове и за битови и за индустриални цели се произвеждат заедно, на една поточна линия, по една и съща технология. Разликата между тях е, че тези за битови цели не са издържали тестовете ( т.е. не всички, вземат се проби на 1000 или 10000 чипа, един като не издържи цялата серия отива за битови цели ). Това е същото като овърклокването на един процесор, ако всички работеха на по-висока честота за какъв му е на производителя да ги продава като такива за по-ниска ? И пак ти казвам, без да се сърдиш, че изводи не се правят на 1-2 бройки, направи 100-тина, тествай и тогава прави изводи, защото ще отидеш да работиш в някоя фирма, дето се правят средно големи и големи серии, ще направиш една такава грешка и после ще си скубеш косите.
Сърбал съм попарата на симистори за битови цели, които се използваха в светофарни контролери. Цяла пролет, лято и есен работеха, и като дойде зимата на 1998г. и стана -15 градуса, половината Пловдив нямаше светофари, защото не искаха да се отпушват хайваните. Да видиш как се сменят в полеви условия при -15 градуса електронни елементи, че трябваше поялници с бензинови лампи да използваме, щото нормалните не можеха да нагреят, а що срам брахме е друг въпрос.

П.П. Слушай Дето ти Боре и няма да сгрешиш :D

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Вто Ное 01, 2005 6:39 am
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:38 am
Мнения: 978
Местоположение: Europe -> BG
Мнение 
ДедоБоре написа:
виждал ли си 7805, който спира да дава 5V при -5С?
аз съм виждал. и ги бяха монтирали на цялата серия, никой не забелязал че чипа е с индекс "С" вместо "I". установихме го на 4 януари, още бяхме с винарки от обилната почерпка по нова година, че желязото работи стабилно вече три месеца (беше пуснато в експлоатация септември)

като цяло се справихме със замяната за около месец. разходите бяха около 12 хиляди, без нервите - демонтаж, разглобяване, замяна, сглобяване, тестване, монтаж, подемнта техника, логистика, зимни дрехи за персонала и други такива.

разликата между единия и другия чип е $0.15, но грешката не беше заради цената, а беше объркана доставката на чарка. но ако ще слагаш нещо на открито, трябва да е с буква "i". ако е за превозно средство (автомобил, камион, кораб), трябва да е с "А".
при това има разлика от "А"-чип на моторола и "А"-чип на майкрочип :lol:

много е несериозно да слагаш обикновен "consumer" телефон в автомобилно приложение. или каквото и да е "С"-клас.


Полезно ... полезна информация.
Аз лично в малкото ми опит съм имал проблем с буквичките накрая на маркировката веднъж, но не толкова фатално , вече ще гледам още по-внимателно , без майтап.

12 хиляди хич не са малко пари , а и труда и нервите ... сигурно и ти от тогава проверяваш нещата поне 2 пъти повече. :roll:

_________________
един факт :-)
Съжалявам , че исках да помогна ...


Вто Ное 01, 2005 9:19 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
Като стана дума за температури : някой мъчил ли е MC34063 на отрицателни?


Сря Ное 02, 2005 10:04 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
C -варианта работи на -5С без грижи, но ако е ON или TI
I - варианта е минавал изпитания на -18С, но не съм тесвал голяма серия (само 5бр.)
за А нямам опит
все пак препоръчвам за минусови (дор -1С) "I", в оригинална опаковка от читав производител


Сря Ное 02, 2005 11:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
Аз съм пробвал 1 брой на -14 и работи, но ме притеснява МНОГО това, че в PDF-то му пише, че работи от 0 нагоре. Вероятно ще ползвам 33063, то е почти същото, но с разшитен темп. диапазон. Не ми се рискува.


Сря Ное 02, 2005 12:54 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Ползваме го във таксиметров апарат (МС34063 на ON) - 500 таксита 1 седмица стояха на минус 40 градуса и нямаше проблем с нито едно.


Сря Ное 02, 2005 3:02 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни