Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
един особен контролер TMP87PH40AN 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: един особен контролер TMP87PH40AN
"Някой знае ли как този модул измерва грамажа"
На моята Jura Novomatic - доста стар модел. млянотокафе излиза от кафемелачката под действието на центробежна сила и пулни кедин контейер с една подвижна метална преграда подобно на ветрово реле.Когато се събере достатъчно смляно кафе,ламаринката се премества, натиска контакта и меленето спира, щрака два пъти магнита за да изсипе всичкото смляно кафе в пресата.
Когато за дадео време не се събере достатъчно смляно кафе вдига аларма ,че в бункера няма кафе на зърна.

"машината показва че кафето е направено ( а чашата празна )"
Това ми го е правила когато понякаква причина е блокирала помпата за високо налчгане на водата.
Това е много странно поведедение на кафеварката при положение ,че тя си има "водомер" преди помпата и снего определя колко вода да пусне в зависимост от желанието колко да е пълна чашата


Нед Мар 28, 2021 10:23 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 9:12 pm
Мнения: 40
Мнение Re: един особен контролер TMP87PH40AN
Днес направих тест .
Отворих вратата и задържах натиснат микро ключа . След като смели кафето и соленоида на дозатора щракна веднъж , аз много бързо отпуснах и пак натиснах този ключ .
Машината направи точно това което описах като проблем .

Ще сменя ключа с нов и ще видя кабелите с конектора да сменя .

_________________
Ямбол


Пон Мар 29, 2021 8:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: един особен контролер TMP87PH40AN
Hacko1979 написа:
Днес направих тест .
Отворих вратата и задържах натиснат микро ключа . След като смели кафето и соленоида на дозатора щракна веднъж , аз много бързо отпуснах и пак натиснах този ключ .
Машината направи точно това което описах като проблем .

Ще сменя ключа с нов и ще видя кабелите с конектора да сменя .

Този ключ е вход за контролера и не вярвам проблема да е в него.
Върти ми се една штура идея в главата - вържи последователно на соленоида една лампа(предполагам, че намотката е за 230v) NAPRIMER ~40 W и да види какво ще се случи.


Пон Мар 29, 2021 9:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: един особен контролер TMP87PH40AN
Аз не бих изключил ключето от списъка!
По-лесно с омметъра, но трябва да си му свикнал, защото е по-бавен от албански реотан. Ключето не е длъжно да издържа на 220 волта.
Сетих се за по-добро и елементарно: пиезо-зумер за 12В и батерийка от 4.5В нагоре, най-лесно с 9В, и правиш веригопроверител. Ще получиш изненадваща екстра ако паралелно на зумера сложиш мигащ червено-син светодиод за 12В (от тунинг на пернишки Гоуф да речем). А някъде, по друг повод, бях пуснал истинската схема на веригопроверителя.
Ухото е изненадващо добър измервателен уред!


Пон Мар 29, 2021 10:22 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 7:37 pm
Мнения: 64
Мнение Re: един особен контролер TMP87PH40AN
Нямах в предвид ключа де е на 230v.Би трябвали там да е някакво оперативно напрежение.
Обикновенно там слагата т.н. "микрети" дето са с доста голям хистерезис и вибро устойчиви контакти.
Камерата за кафето се пълни сравнително бавно и в определен момен к люча щраква рязко и обяснява на контролера ,че е време за следващата стъпка. Щом щрака соленоида значи до там всичко е наред.
Така както го бяснява колегата много е вероятно както някой каза да има проблем в намотките на соленоида и да кляка някое напрежение.Би трябвало той да е на 230v и за това давам идея да се върже една лампа последователно на него.


Пон Мар 29, 2021 10:41 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни