Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Безплатен Photoshop 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Безплатен Photoshop
Photo Pos Pro - мощен и напълно легален.
То заместители много ама този май си струва. И Sherif пуснали Free версия но е окастрена и иска регистрация а това ме нерви. А Pixia-та не съм пробвал.
Просто днес ми се наложи да инсталирам читава програма за изображения и ме досрамя да ръгам добрия стар Photoshop5 а новите версии са тежки и обикновено бъкани с троянци.


Пет Ное 12, 2010 11:52 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 11:00 am
Мнения: 450
Местоположение: Plovdiv
Мнение 
А какво ще кажеш за Gimp? Той се води за уж добър заместител на фотошоп.


Пон Ное 15, 2010 10:02 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 7:57 pm
Мнения: 600
Местоположение: Белград
Мнение 
Лицензът за нерегистрирани потребители е за срок от 30 дни

_________________
http://www.szrefekt.com


Пон Ное 15, 2010 3:45 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Който може да работи с Gimp не му трябва Photoshop (май).

E1 написа:
Лицензът за нерегистрирани потребители е за срок от 30 дни

Това никъде не го видях включително при инсталацията и след нея. Но и да е вярно интуитивно бих му се доверил повече от на Sherif.


Пон Ное 15, 2010 8:30 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 12:20 am
Мнения: 8
Мнение Re: Безплатен Photoshop
Gimp 2.8


Пет Окт 12, 2012 9:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Безплатен Photoshop
Абе не че съм голям фен на фотошопа, аз изпозлвам по прости неща, ама я накарай някой който професионално работина фотошоп да мине на гимп и после чакай резултати ... това като със драфт сайта, работи, ама не съвсем, бях го наслагал в офиса, ама аутокад се оказа належащ, не се спестиха пари, дори за времето за което хората се опитваха да изпозлват драфтсигхта изгубихме пари.


Вто Ное 06, 2012 5:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Безплатен Photoshop
Тези дни (след доста години) ми се наложи да направя няколко фотомонтажа.

Paint.net е лесен и уж мощен докато след доста работа не се оказа, че не мога да продължа поради липса на инструменти.

После пробвах с Photo Pos Pro и се изнервих и отказах. От после се оказа, че наполовина незнанието ми е виновно и наполовина старата версия която имах. Сега с последната версия бих успял - май, не съм пробвал.

Заредих GimpShop уж от източника ама бе фрашкано с advare и като не намерих лесно нужните ми инструменти се отказах.

Понеже имах една вечер за губене заредих Gimp и се оказа, че въобще не е толкова кошмарно като с дъртите версии. Обаче не намерих нещо просто: как горният слой се прави с произволна видимост за да го напасна лесно към по-долните.
След доста играене успях да скалъпя един пример (черно-бял, слава Богу!) - вж атача.
Майтапа е, че мутрата е от една "възвишена" фотография (в тоалетната!!!) на едно пичлеме работещо с тенекеджиите - смятайте каква е в действителност :) Хванахме се на бас за този монтаж ама това е друга тема. Иначе това е илюстрация на думите на Айнщайн: "Две неща са безкрайни: вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен." :D


Последно:

За когото не му се занимава с висш пилотаж има камара програми, Paint.net е лесна и богата (и стопирана) ама и в Irfan Vew има доста инструменти :)

Gimp вече не е трудна но май не е това което я хвалят или аз си нямам хабер...

Ползвайте Photo Pos Pro ама само ако не ви се скрадва Фотошопа.


Прикачени файлове:
Albert_Einstein_1947a-M-M.jpg
Albert_Einstein_1947a-M-M.jpg [ 81.15 KiB | Прегледано 6437 пъти ]
Чет Юни 20, 2013 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение Re: Безплатен Photoshop
аз ползвам гимп, ама прости неща правя. това бонго с полупрозрачния слой съвсем наскоро ми трябваше и на мене, ама забравих от де ставаше, но лесно го намерих, на практика моментално.


Съб Юли 20, 2013 6:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Безплатен Photoshop
И к'во се оказа накрая?! Той Photoshop CS2 си е бил от години "безплатен" заради няк'в срив в регистрацията, че даже и под линукското Wine вървял пИрфектно: https://www.pcsteps.com/10474-download- ... ree-adobe/
Може да прочетете и тук: http://news.softpedia.com/news/Install- ... 7260.shtml

Аз така и не открих в Gimp-а някои възможности които ползвах още във Photoshop6. Може и в мен да е вината - не съм се старал особено, но ако се иска духът на Индиана Джоунс за да работиш...

Понеже не ми се регистрираше в Adobe-то си дръпнах торентче от добрия стар пиратски залив, даже и лекарство съдържа, но няма да го пускам засега. То там и най-новият фотошоп го има, но не съм професионалист, пък и много държа на нещо "по-легално". Торент.

Засега само мога да кажа, че стартирах фотошопа успешно под линукс и нищо повече - имам си друга работа.


Пон Мар 12, 2018 4:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни