Отговори на тема  [ 250 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща
Ценни програми и трикове за Windows 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Ценни програми и трикове за Windows
Алабала: понеже ща-неща ползвам изключително бозата и понеже редовно си купувам ценни списания нямащи нищо общо с диетичния им български вариант реших да отворя тази тема щото направо ми е съвестно толкова акъл да отиде по дяволите докато в същото време толкова народ ползва боклуци и си блъска главата. Конкретният повод е, че ме нападнаха за акъл познати (пръснати по белия свят) и попрегледах нещо.
Всъщност отдавна се каня да отворя Hamachi server (най-добрият VPN) и се надявам да стане преди следващия ми живот.

Моля тук да се публикуват само проверени неща!!! :!:

Малко много съм неподготвен ама да ръсна някои неща;

- Супер добра търсачка, подходяща е за Homepage: www.keyboardr.com - търси в реално време в Гугъла, Викито, Ютуба и то мнооого адекватно!

- Супер бърз и лек Desktop search - Everything - www.voidtools.com - само по имена на файловете, индексирането става за секунди 8) С администраторска насоченост, търси и в мрежа.

- Не премахвайте програма без Revo Uninstaller - www.revouninstaller.com :!:

- В Google Pack - pack.google.com поне половината е безценно обаче не инсталирайте Google Updater

- Avira - www.avira.com се класира като най-лекия Antivirus с най-голяма откриваемост и най-малко лъжливи аларми. Има и Freeware вариант. Злите езици твърдят, че Realtime-то му куца обаче като го допълниш с PC Tools Firewall Plus (free) става наистина нещо свръхлеко и труднопробиваемо.
Avira си е направо задължителен като втори antivirus - без realtime. И Dr.WEB Cure it! - www.freedrweb.com не е за пренебрегване обаче той е за "еднократна" употреба.
Засега толкова. Моля незаинтересуваните да не спамят!


Вто Мар 03, 2009 11:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Абе то се видя, че скоро няма да напиша дебелото продължение ама да направя един Hotfix в стил М$:
1. Google Chrome е "светкавичен" browser и както бе писано - непробиваем, ама все още не е най-гъвкавото нещо.
2. Comodo Firewall си остава на върха и вече е в комбинация Antivirus (който може и да не инсталираш) - безплатна и добра комбинация за интернет-комп. 24 часа включен.
3. Avast! Antivirus вече е No1 в Realtime защитата (не само в безплатната сфера) но поне за моя комп. е малко тежичък.
4. Редовното сканиране с Avira AV (free) си остава е задължително - бие платените.

5. Foobar2000 - идеалният аудио плейър макар и да не му личи при първоначалното инсталиране. ВСИЧКО се пренастройва чрез GUI-то, качеството на звука е наистина забележимо, възможностите са почти неограничени обаче най-общо казано: представете си Windows Explorer с табове и всички екстри за възпроизвеждане, организиране и "ремонт" на аудиофайлове.
Всъщност, той е поводът да напиша това допълнение. Вкъщи почти 2-е седмици си играх да чистя мултимедийния комп. от вируси ходещи по .mp3 и .wma. Да, ама на работата нямах този проблем при положение, че повечето от файловете са с общ произход. Защото там (да нямам проблеми с кофти звучене и запецване) прекарвам всичко през Utils->Rebuild MP3 Stream. И после ги сканирам за Replay Gain за да се чуват еднакво - никой няма време да усилва/намаля.

А ако някой се чуди нещо - да пише. Ако не аз ще се намери кой да отговори.
Просто бозата е незаменима при ежедневното ползване на компа и като се има предвид колко улесняващи живота тънкости не се знаят...

Оопа, за TweakUI мисля че знаете, но за автоматично изключване на компа - AMP WinOFF е супер! А със защитените DVD-та се работи като с незащитени стига да си стартирал DVD43 . И т.н.


Сря Май 06, 2009 11:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Бях забравил темата
Скоро почнах пак да чета тук-там. За Photoshop писах в http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?t=8291 т.е. за http://www.photopos.com/Photo-Pos-Pro-Image-Editor.asp

Днес след кратък размисъл реших, че основният проблем на комповете е възстановяването на системата защото инсталацията отначало иска здрави нерви. И открих http://www.thefreecountry.com/utilities ... mage.shtml ( непременно посетете и home page-то!) и си харесах http://www.macrium.com/ReflectFree.asp . Мии 12ГБ запълнено в ситемния диск ми го записа на DVD и 1/2 a можешe да го запише и навсякъде другаде. После поиска да ми направи CD Rescue с разни екстри ама аз за белята нямам нито едно CD и не довърших теста.


Чет Ное 18, 2010 9:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Samurize - програмка показваща на екрана в реално време характеристиките на компа и какво ли още не. Има си специален редактор. Казват, че е минала детските си болести като нестабилност например и харчи много малко CPU.
Поиграх си и наистина ми падна шапката: сглобих си часовник със стрелки и си изкарах всички параметри на системата във форма която допада на мен. Адски гъвкаво и настройваемо. Древният ми комп не забеляза товара. Повярвах на рекламата, че ограничението е само от фантазията ми.


Вто Яну 04, 2011 10:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
autoruns
Отървете се от досадни самостартиращи се програми и ненужни сървиси. ;)


Сря Яну 05, 2011 5:37 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 9:32 pm
Мнения: 710
Мнение 
Освобождаване на ресурси от липсващи девайси:

Скоро пробвах много блутути за PC - повечето от тях създават последователни портове, които, след махане на блутута не се виждат, но съответния номер на порт в девайсменагера е отбелязан като "in use" (и не може да се даде на друг девайс - МНОГО ДОСАДНО :)). Подобен проблем има и с мрежови карти и други девайси :).

Е, преди ползвах програмка за триене на тия глупости, но се оказа, че MS имат препоръка:
http://articles.techrepublic.com.com/51 ... ag=nl.e101

Добавя се параметър в обкръжението (след няколко ОК-бутона - няма нужда от рестарт на компа) и в девайсменагера се вижда всичко и може да се деинсталира.
Добавеният параметър в обкръжението изчезва след първия рестарт на компа и всичко в Win си е по старому, но вече портовете са свободни - не са "in use".


Последна промяна NikB на Чет Фев 24, 2011 8:41 am, променена общо 1 път



Вто Яну 11, 2011 2:40 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Изпитано в редакцията :)
Едит: кой видял - видял...

Едит2: Мислех да кръстя на майтап тази тема като "Тhe Вest Free Аntivirus" но се уплаших, че е прекалено саркастично пък и лесно за гуглосване. Оказа се, че напоследък Eset използва абсолютно същите думи за реклама на trial-а си от 30 дни. Аз пък изкопах регистрация която го удължава до 2016г. без значение какъв продукт ползваш. Който се интересува да ми пише на лична за да не ядем бой от Река.

Цялата история започна с белосването ми с дърти лаптопи със 512M RAM. Оказа се, че повечето antivirus заемат над 100М (сюитите над 150М) с изключение на Panda Cloud - не е лош и иска около 50М. За един ми затрябва и firewall: PC Tools е лек но вече не се поддържа затова открих, че Comodo продължава да е на върха и е почти толкова лек. Фирмата предлага и единствената безплатна интернет сюита но тя ми създаде проблеми (в нарочения комп) и после доста се изпотих да я разкарам напълно.

От години не бях пиратствал успешно но този ден късметът пърхаше на рамото ми и само с едно изключение намерих всичко безплатно и чистичко, оттам и номерът с Eset. В еуфорията ми да го шляпам навсякъде забравих да следя заеманата памет но днес инсталирах сюитата на едно Win7-32 и паметта се зае с около 70М!!!


Нед Фев 13, 2011 10:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Да ви е честит SP1 на Win7!
Както вече сте забелязали продуктите на М$ трябва да доживеят някой SP за да спрат да ти късат нервите.
Умният ми колега си обновява компа и изкопа Win7 Ultimate 32+64 абсолютно легална. Понеже се съмнявахме за буболечки я инсталирах Dual Boot с XP на древен комп с P4 1.6GHz Villamate - описах го някъде из форума, сега съм го прежалил щото ще ръгам по-добър проц и друго но продължавам да го ползвам без проблем дори за видео по LAN. Въпросното Win7 се оказа абсолютно чисто, на мен ми създаде ред проблеми заради дъртия хардуер обаче когато работи е дори по-бързо от ХР-то. Единственият недостатък е че чисто харчи над 300M RAM, за щастие имам 1G и не ползвам тежки програми.

Тъкмо си инсталирах SP1 и за първи път направих рестарт без да се налага да изключвам захранването :) Щото досега всяка по-сериозна промяна във Win7 водеше до неспособност за стартиране на OS. Пък съм изключил индексирането и възстановявяне на чужди дискове.

Едит: Забравих да кажа, че въпросното SP1 е от 41М до 533М а за мен бе 62М :!:

Хъм. Проблемът с хардуера все пак се появи. Най-готиното е, че Win7 ми обясняват колко стар е моят BIOS за да не разбере какъв нов проц имам :weedman: Все пак този комп си е за ХР...


Последна промяна bongo_x2 на Пет Фев 25, 2011 5:34 pm, променена общо 1 път



Сря Фев 23, 2011 11:38 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 9:32 pm
Мнения: 710
Мнение Re: Да ви е честит SP1 на Win7!
bongo_x2 написа:
...Понеже се съмнявахме за буболечки я инсталирах Dual Boot с XP на ...

Не съм уверен, че Dual Boot спасява от кадърен вирус :)
Предлагам хапче за VMWare7. По мои наблюдения - по-удобно е от стари машини и върши работа не само за проби.
Впрочем, има и много фри вртуални машини (но аз нямам опит с тях :))


Чет Фев 24, 2011 8:40 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение 
Предложете някоя програмка за синхронизиране на файлове между флашка и компютър.
Проблемът на windows briefcase-a е, че при добавянето на нов файл той не се "синхронизира" и трябва да се добавя ръчно...
Има някакви платени програмки, аз търся нещо free :)

_________________
Хайде де!


Съб Апр 09, 2011 2:15 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пет Юни 25, 2010 2:18 pm
Мнения: 338
Местоположение: Varna
Мнение 
Разгледай това
http://www.cobiansoft.com/


Съб Апр 09, 2011 2:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение 
Stoimen написа:
Разгледай това
http://www.cobiansoft.com/

Идеално!
Свалих я и ми върши работа.

_________________
Хайде де!


Съб Апр 09, 2011 3:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение 
dan написа:
...Проблемът на windows briefcase-a е, че при добавянето на нов файл той не се "синхронизира" и трябва да се добавя ръчно...


Това е само ако фаила не е в папка а директно в куфара. Ако си направиш папка в куфара ще се синхронизира както искаш.


Съб Апр 09, 2011 4:21 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 8:00 pm
Мнения: 16
Местоположение: 0x2A
Мнение 
Unlocker.
Супер полезно и леко програмче, дори се интегрира с шела в контекстните менюта.
Почти задължително, особено ако като мен по-честичко "забравяте" да си отключвате файловете след злоупотреба с тях :axe:

_________________
Bit happens


Пон Апр 18, 2011 5:58 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Win 7 & free
:evil: нещо се скапа и красивата ми писанка изчезна, сега я повтарям набързо: :evil:

Супер набор за настройка и оптимизация: Mz 7 Optimizer на http://www.mztweak.com/mz7optimizer.html . Там го има и за другите бози.
Аналога на TweakUI е Ultimate Windows Tweaker на http://www.thewindowsclub.com/ultimate- ... ws-7-vista и не иска инсталиране.

Намигваща иконка за нета (човешки firewall) с настройки и без инсталация е Network Activity Indicator на http://www.itsamples.com/network-activi ... cator.html


За Есет истината е на http://www.youtube.com/watch?v=p2fx5EWV ... re=related (вж и коментарите отдолу!) ама се усетиха и често ги забраняват. Случайно пробвах Norton_Internet_Security и се оказа нетежко и най-про ориентираното.
Edit: горният линк май вече не става ама на този продължават да пущат.

И едно друго съкровище: MiniTool Partition Wizard на http://www.partitionwizard.com/free-par ... nager.html което не иска инсталация.


Пет Юни 10, 2011 11:10 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 250 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни