Отговори на тема  [ 250 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Ценни програми и трикове за Windows 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 10:11 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Мерси за предложенията. Засега инсталирах UltraViewer. Добре работи. Мнго подобно на TeamViewer. Без необходимост от настройки на рутер. Лесно се инсталира.


Пон Фев 03, 2020 1:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Бразуър
Не е само за Windows, ама нема къде и не си струва нова тема.
Vivaldi - от доста време го имам, но почти не съм го ползвал. Всъщност съм го пробвал само когато се натъкна на проблем и от всички бразуъри само той винаги се е справял. Прави ми впечатление, че напоследък през седмица го обновяват.

Нали си ровичкам "новия" лаптоп: ръгнах му по-известните бразуъри. Firefox беше по подразбиране и само го настроих, щото си го знаем. Chromium ми се видя прекалено гугълски, а за Chrome не ми се говори. Досегашният ми фаворит Pale Moon ми се видя малко поизоставен. Opera вече почти окончателно си гледа смартфоните.
Обаче Vivaldi (списван от бившето комюнити на Opera) ми покри почти всички изисквания и ме изненада с екстри, и настройки да видиш! Освен това продължава да е лекичък съдейки по древното ми лаптопче. Има го даже за смартфони, но там не съм го пробвал.

EDIT: Ей ся направо се шокирах! Отварям Ютубата и ник'ви навирания на Слави, Десислави, турски сериали и т.н. като в другите бразуъри - нарочно ги отворих всичките. Рестартирах Vivaldi няколко пъти, пише си YouTube BG, тук-там ми препоръчва и български неща, ама простотии - йок! Ннам как са го постигнали пичовете, ама евала!
Прикачени файлове:
Screenshot_2020-02-16.png
Screenshot_2020-02-16.png [ 748.22 KiB | Прегледано 7088 пъти ]

И... първото ми разочарование: не намирам читав адблокер, пък тубата е машина за реклами - бях го забравил.


Нед Фев 16, 2020 3:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Е ква му е далаверата като той използва хромиум, само различния интерфейс ? технологично не може да има отличия от хром или който и да е друг хромиум базиран браузер.


Нед Фев 16, 2020 10:41 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Бразуър
bongo_x2 написа:
Не е само за Windows, ама нема къде и не си струва нова тема.
Vivaldi - от доста време го имам, но почти не съм го ползвал. Всъщност съм го пробвал само когато се натъкна на проблем и от всички бразуъри само той винаги се е справял. Прави ми впечатление, че напоследък през седмица го обновяват.

Нали си ровичкам "новия" лаптоп: ръгнах му по-известните бразуъри. Firefox беше по подразбиране и само го настроих, щото си го знаем. Chromium ми се видя прекалено гугълски, а за Chrome не ми се говори. Досегашният ми фаворит Pale Moon ми се видя малко поизоставен. Opera вече почти окончателно си гледа смартфоните.
Обаче Vivaldi (списван от бившето комюнити на Opera) ми покри почти всички изисквания и ме изненада с екстри, и настройки да видиш! Освен това продължава да е лекичък съдейки по древното ми лаптопче. Има го даже за смартфони, но там не съм го пробвал.

EDIT: Ей ся направо се шокирах! Отварям Ютубата и ник'ви навирания на Слави, Десислави, турски сериали и т.н. като в другите бразуъри - нарочно ги отворих всичките. Рестартирах Vivaldi няколко пъти, пише си YouTube BG, тук-там ми препоръчва и български неща, ама простотии - йок! Ннам как са го постигнали пичовете, ама евала!
Прикачени файлове:
Screenshot_2020-02-16.png

И... първото ми разочарование: не намирам читав адблокер, пък тубата е машина за реклами - бях го забравил.

На мен ми се струва, че разликата е, че в другите браузъри си се логнал, а в този не си и за това ги няма простотиите.


Нед Фев 16, 2020 12:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Бразуър
kalata23 написа:
... На мен ми се струва, че разликата е, че в другите браузъри си се логнал, а в този не си и за това ги няма простотиите.

Цък! Ползвах само Лисицата известно време, но не съм отварял Youtube, най-много да съм изгледал някоя препратка която със сигурност не е имала нищо общо със Слави и Десислави! Не съм се и логвал, щото не си помня паролата наизуст.

За всичко останало: мии пробвайте, джамба е!


Нед Фев 16, 2020 6:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Бразуър
bongo_x2 написа:
....... И... първото ми разочарование: не намирам читав адблокер, пък тубата е машина за реклами - бях го забравил.

Начи пак вината е, че съм чел-недочел. Хората отдавна са се отказали от уж затворената Opera и са минали на Chromium, и всички приставки правени за Chrome си бачкат. Екипът е сериозен - той изтупа от прахта забравената Opera, но после явно меринджеите са им се "отблагодарили". То затова сега Opera става само за смартфон, но като има и Vivaldi ...?

Колкото до адблокера: стандартният AdBlock промоциран от Chrome почти не върши работа - да не са луди от Google да си режат клона?! AdBlock+ е малко по-добре, докато AdBlock Pro (съвсем безплатен) е още по-добре.
Обаче според бенчовете uBlock Origin ги бие всичките, освен това е Open Sourse и не допуска реклами в Тубата - т.е. което ме интересуваше.


Пон Фев 17, 2020 3:39 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 10:11 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
jofcho написа:
Може да ползваш Anydesk. Teamviewer-a го има поизлекуван в рутракера. В trial режим е и няма проблеми с връзки към стари версии на програмата и лимити на времето на сесиите. След като изтече trial периода - си сменяш ID-то и имаш нов trial период.

ПС. Освен ако не ти е проблем честата смяна на твоето ИД.


AnyDesk се оказа доста добра програмка. Безплатна за некомерсиална употреба. Ама неразбрах кога и дали ще си намисли че я ползвам комерсиално, както прави TeamViewer


Пон Фев 24, 2020 1:39 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 290
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Нямам идея, не я ползвам често. Все още трая Teamviewer-a.


Пон Фев 24, 2020 1:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
На мен ми трябва да влизам в различни машини и решението се оказа LogMeIn Hamachi - безплатно е да си навържеш до 5 машини в една мрежа, а за $50 годишно отиваш на мрежа с 50-на компютъра. А като ги виждаш в една локална мрежа можеш да правиш remote desktop или ssh без проблем.

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Фев 24, 2020 5:11 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 06, 2016 7:29 pm
Мнения: 167
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Силно препоръчвам: NoMachine!
Безплатно, за Вин/Лин/Мак и работи добре. Малък проблем е при динамични ИП-та, че няма централен сървър, но пък за мен точно това е екстра ;).


Пон Фев 24, 2020 6:19 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 10:11 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
iss написа:
Силно препоръчвам: NoMachine!
Безплатно, за Вин/Лин/Мак и работи добре. Малък проблем е при динамични ИП-та, че няма централен сървър, но пък за мен точно това е екстра ;).


Проблема е с конфигурацията на рутера. Невинаги има достъп, а и трябва да отида на място за да го направя. Приятелите немогат да се справят. Затова се търси нещо със сервер, подобно на teamviewer


Пон Фев 24, 2020 7:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Аз ползвам ZeroTier, макар че е доста по-просто. Но минава много прилично навсякъде.


Сря Фев 26, 2020 8:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Бразуър
bongo_x2 написа:
Не е само за Windows, ама нема къде и не си струва нова тема.
Vivaldi - от доста време го имам, но почти не съм го ползвал. Всъщност съм го пробвал само когато се натъкна на проблем и от всички бразуъри само той винаги се е справял. Прави ми впечатление, че напоследък през седмица го обновяват.


От година някъде минах на Браве
https://brave.com/
лек е, Хромиум базиран. Има добър и неусетен АдБлокер.
Проблемът ми с Хромиумните ми е основно от този форум- разтяга темите по ширина и за да ги прочета, трябва да скролвам и хоризонтално, което не е идея за ползване. Та за него го отварям в ПалеМуна- той е мозила олекотена. При мозилестите и нямам проблеми със записа на страниците. На хромиумните, записват доста по-дълго време, може би и глупости и ако съм затворил таб-а преди да се е записал- не я записва в повечето случаи.

За картинки - препоръчвам Фастстоне
https://www.faststone.org/
-Лек, бърз за преглеждане на цял екран. Има и за в повечето случаи достатъчен вграден фото редактор. Който май единствен съм виждал да кропва (изрязва) част от картинка без загуба във файл.


Чет Фев 27, 2020 11:26 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
bobihot написа:
...


Не виждам проблем с разтягане на темите при мен. Да не би повредата да е в твоя телевизор (някой плъгин например)?
Ето например хромиум и хром с фонова лисица, под линукс.


Прикачени файлове:
Screenshot from 2020-02-28 00-11-08.png
Screenshot from 2020-02-28 00-11-08.png [ 449.7 KiB | Прегледано 6779 пъти ]
Пет Фев 28, 2020 12:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Бразуър
bobihot написа:
..... Проблемът ми с Хромиумните ми е основно от този форум- разтяга темите по ширина и за да ги прочета, трябва да скролвам и хоризонтално.....

Vivaldi не го прави. Понякога, ама мноооо рядко, се случва независимо от бразуъра, но после някак си се оправя.
Пък аз излъгах, че се ъпдейтва веднъж на две седмици, по-скоро два пъти на седмица. За мен това значи, че хората работят (не го правят за пари), а ако не ти харесва - не ъпдейтвай, поне под линукс не може да е нахален и да иска.

Иначе: дето ми направи добро вчипетление при първоначално стартиране на тубата се оказа бошлаф (май). Писна ми от едно и също и изтрих кукитата и някои други и... чалга, брат ми! Но по-надолу все пак ми предложи някои интересни неща. С тази серия мнооо се забавлявах:
https://www.youtube.com/results?search_ ... c+language
Обаче после съм се престарал с триенето и трудно го намерих.


Пет Фев 28, 2020 12:26 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 250 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни