Отговори на тема  [ 250 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Следваща
Ценни програми и трикове за Windows 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Не ме хвърляй в оркестъра, ама ако и това не може... :rolleyes:
Е па нема такава държава!

А бе настъпи ме по мазола. Жената вече цял месец мъкне мебели в нейното училище от друго, което само преди няколко години е спечелило европари за пълно обновяване, ама вече е закрито.
Питам я "Ще имаш ли голям екран?" - "Да, защото предната учителка си остави телевизора.". "Ще имаш ли най-после компютър в класната стая, да не си трошиш лаптопа?" - "Мии, ако ми дадеш...". Ай сиктир!!!
Значи, аз ся ще тръгна да сглобявам PC, да скрадвам най-подходящата Бозъ7, че другите не стават, и да скрадвам най-новия Офис на Бозъта за да има 100% съвместимост с на началството. Антивируси и др. са отделен кеф, щото не е лайнукс.
Е па нема такава държава!!!


Последна промяна bongo_x2 на Нед Сеп 11, 2016 10:48 pm, променена общо 1 път



Нед Сеп 11, 2016 10:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Какво е било нещото което се е бавило, а сега се било забързало, та чак фръкнало?


Нед Сеп 11, 2016 10:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
itso.t написа:
Какво е било нещото което се е бавило, а сега се било забързало, та чак фръкнало?

Поне 10-на са.
При мен най-голяма разлика направи изчакването на поне 500мс преди рендване, ненатрупване на DNS от всички линкове от страницата и... не помня вече. Прочети ръководството.


Нед Сеп 11, 2016 10:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Прочетох го. Уви, там не са описани твоите впечатления за това което ти разбираш като забързване. Да им направиш забележка.


Пон Сеп 12, 2016 8:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Луната е по-бръза от мозилата, но фацето я побърква- за нула време качва заетата памет над 1.5ГБ и виндоса зависва. Рестарт я оправя де, до след половин час. Явно не си чисти паметта и за това е бърза. Същото нещо лисицата иска 2х по-малко памет. Не че не си я ползвам, но да се оплача де :)


Пет Сеп 16, 2016 3:49 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
bobihot написа:
........

Другаде ти е проблемът. Къде - сакън, не питай! Нещо обозяно някъде си.
Task Manager нямаш ли си?

То и аз на лайнукса от много бъзици успях да го обозям яко, но след деинсталиране и всичко отначало пак си запя.


Пет Сеп 16, 2016 9:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Та -Стив Джобс написал писмо на Бил Гейтс - "Нещата се оплескаха . Излизам в нелегалност. Чакай хабер - ще почнем отначало." На другия ден съобщиха , че умрял.


Съб Сеп 17, 2016 8:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
bongo_x2 написа:
bobihot написа:
........

Другаде ти е проблемът. Къде - сакън, не питай! Нещо обозяно някъде си.
Task Manager нямаш ли си?


Прави го на всякаквите системи- от ХР до вин10х64.
И по-неприятен ефект, за който бях писал: често при запис на хтмл страница със съдържанието й, ми дава грешка при записа. Оправя се като му дам да го поднови с кръглата стрелка в изтеглянията. Кофти е че понякога ми излизат до 10 съобщения за грешка към една страница и трябва да ги потвърждавам..? Това го имаше при стара версия на мозилата, но го оправиха отдавна.


Пон Сеп 19, 2016 12:18 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Palemoon
Не записвам страници всеки ден, но никога не съм имал проблеми.
С фацабука жена ми си има работа ежедневно, ама ползва лисицата май, взела си е лаптопа в момента...

Направих проба под Linux Mint на "свръхмощния" ми нетбук с атом и 2ГБ RAM: без да затварям досегашните подпрозорци, 5 от тях със спрени онлайн ТВ, отворих още 15 фейсбучави, на 5 от които едновременно вървеше HD видео. Рамът от около 950МБ скочи до почти 1.8ГБ и почна да се пълни swap-ът. Като затворих прозорците - 550МБ RAM и 250МБ swap.

Edit: Рестартирах на Бозъ7, 32бит, щото 64 не щя да ми познае атомчето.
Билигочито ме изнерви яко, но след като го поглезих и рестартирах два пъти се успокои.
Почна се пак от 950МБ заети. Видеотата като станаха повече от две взеха яко да запецват, RAM-ът се напълни почти до дупка, а като взе да дращи по диска бозъта от бавна стана на неизползваема, но не блокира. Като затворих подпрозорците RAM-ът падна на 1.1ГБ.
То си е нормално - на бозъта и 16 гиги да сложиш пак ще пълни половината.
Но под ментата дори нетбукчето е компютър :)

bobihot, Луната си има сериозна поддръжка и форум - пиши им.


Пон Сеп 19, 2016 10:25 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Като стана дума за Pale moon,
нещо стана и се промени изгледа в гугъл - показването на резултатите.
Дава ми ги оградени в правоъгълници :(

Изображение

Как да си върна нормалния изглед
къде ли не търсих но не намерих настройки за това в гугъл акаунта



Изображение


Прикачени файлове:
mcu1.JPG
mcu1.JPG [ 29.82 KiB | Прегледано 4501 пъти ]
mcu2.JPG
mcu2.JPG [ 72.86 KiB | Прегледано 4501 пъти ]
Съб Окт 01, 2016 8:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Palemoon с новият ъпдейт 26.5 се държи доста по-добре. Не качва много над 1ГБ и е използваема по-дълго. Днес цял следобед си зяпам с няколко фейс таб-а и не е забивал.
Много от филмите вътрене ми тръгват, както и вградените анимации във фейса. самостоятелно и в мозилата вървят.


Съб Окт 01, 2016 9:37 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Аз пък (на Ментата) почти месец пробвах Chromium. Мии по-бърз е от Лисицата, има някои полезни екстри, но някои още по-полезни ги няма и има страници които не му понасят. И ако адблокера има работа става досадно бавен. Като цяло не ме грабна, по-добре Опера, т.е. втори-трети бразуър.
Днес се върнах на Pale Moon и... що ли съм си губил времето?! Около 1.5 пъти е по-бърз и по-малко ресурси - все пак на Атом го тествам.
Вече е излязла версия 27, има я дори за флашка, но са зарязали WinXP. Във всеки случай е идеалният момент за чиста инсталация.


Сря Яну 25, 2017 1:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
bongo_x2 написа:
...Мии по-бърз е от Лисицата...


В кое по-точо е по-бърз? Щото аз ги имам инсталирани и на адекватен компютър е по-бавен откъм рендерване и от лисицата, и от хрома. Pale Moon-а е трагедия тотална, сравнено с кое да е друго.

Пак - говоря за адекватен компютър.

Макар че имам и таблет с Atom. Еми пак като рендерване нищо от масовите не бие Хром, освен може би Опера. UC Browser под Андроид го бие с малко, но за сметка на това се дъни на един куп места.

Не говоря за скорост на зареждане от кликването на иконата до показването на екрана му. Говоря за рендерване на страници с по-тежичък CSS, както и за скорост на изпълнение на Javascript код.


Сря Яну 25, 2017 1:34 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Палемоона вече се сгъбясва от фейса- незнам нарочно ли са го направили (фейса). Като цъкна върху картинка и зацикля на показване/скриване...
За некои сайтове - става.


Сря Яну 25, 2017 1:47 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Ся, вярно че напоследък ползвам Палемона само под Линукс (интернет е все пак), но преди и под Винбоз XP и 7 не съм имал грам проблем и е бил най-бърз и лек.

sparkybg, под "по-бърз" разбирам времето от кликването върху линка до окончателния вид на страницата, вземам предвид и кога спира "въртележката". Става дума за разнообразни по вид страници, включително и как върви видеото. А и адблокера не е за пренебрегване. Усещането се появява след някоя седмица работа.
Виж, Хрома отдавна не го ползвам (познай защо), затова пробвах Хромиума.

bobihot, и ти ме хвана - сега фейса иска да си ремонтирам акаунта, но ме мързи. Иначе нееднократно се пробвах да имам твоите проблеми, но не успях на нито една машина :)
Затова споменах за "чиста" инсталация. След това си зареди единствените официални Tab Groups add-on и Pale Moon Commander и си прегледай внимателно настройките, че явно там е сговнясването.

Иначе: спестете от закуски една стотачка и си заделете комп само за интернет, пък ако ще и Puppy Linux да се търкаля на него! То Пупито няма нужда от друг комп, де, ама приказката е такава.


Сря Яну 25, 2017 2:34 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 250 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни