Отговори на тема  [ 250 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Следваща
Ценни програми и трикове за Windows 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Ако толкова ти е зор и проста виртуалка върши работа.

Ама аз до сега никак не съм имал проблеми с нещо интернетско. Нямам адблокери и подобни полюции, работя с администраторски акаунт без виртуалки, почти постоянно, с Хром предимно, и единственото нещо за пазене от уроки е един Kaspersky, който далеч не може да опази никой от собствената му глупост. Инсталирал съм един куп софтуери от торенти, постоянно махам и слагам нещо, и преинсталирам общо взето когато купя някакъв нов хардуер (я дъно, я диск), дето го изисква или поне е добре да се инсталира на чисто. Случва се средно на 2-3 години по веднъж. С 2 думи никак не се пазя особено, просто не върша откровени простотии.

...та, тая параноя нещо не я вдявам, ама това си е от моята камбанария.


Сря Яну 25, 2017 2:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Късмет лозе не пази :)
То и аз до сега не съм имал щети, но те, не само вирусите, много занагляха, пък и с тези криптовируси...
Но мисълта ми е, че в специализиран комп проблемите са по-малко, пък и е лесно да разбереш откъде са. Съответно и по-лесно е да го оптимизираш. Да не говорим, че от любопитство съм влизал къде ли не без последствия.

А това дето го събират за теб по интернет нали знаеш, че умиране има, но изтриване няма. Да не стане после "също като тринайста година войнатааа" :)
П.С. още преди доста години бях пуснал справка от Алекса, в която се знаеше и броят и полът на децата на участниците във форума. Ако си бях платил сигурно и поименно щеше да ми ги изреди :!:


Сря Яну 25, 2017 3:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
bongo_x2 написа:
А това дето го събират за теб по интернет нали знаеш, че умиране има, но изтриване няма.


И що си мислиш че като си специализираш машината няма да събират? И не на последно място - никак не ми дреме какво събират.

Откакто с това си вадя хляба винаги купувам най-доброто като хардуер, дето е под границата на перверзните цени и никога не съм имал дефицит откъм производителност така щото да ми дреме дали хрома ползвал 20 мегабайта по-малко памет или от сорта. Кви проблеми, кви оптимизации, кви 5 лева? За мен е важно да мога да работя с минимално разправии и с максимална скорост, а не постоянно да си правя сметката от кой компютър през какъв акаунт влизам и какъв софтуер да инсталирам на дъртата бангия, дето отдавна е антикварна ценност. По-съм на далавера да заместя изгубеното време в оптимизации и инсталации с работно такова. Сметката за обратното категорично не излиза. Като ми отеснее хардуера се купува друг и толкоз. Разходите за което са средно по около 500-800 кинта годишно, за да разполагам с всичките посочени устройства заедно, и да са адекватни.


Сря Яну 25, 2017 3:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
bongo_x2 написа:
П.С. още преди доста години бях пуснал справка от Алекса, в която се знаеше и броят и полът на децата на участниците във форума. Ако си бях платил сигурно и поименно щеше да ми ги изреди :!:


И като ти ги даде, какво? Има 1500 други начини да се сдобият с тая информация преди да тръгнат да те дебнат как да ти източат компира.


Сря Яну 25, 2017 3:38 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Може да е полезно на некои
AMD добави нови функции в драйвера за Radeon Pro

Radeon Pro ReLive е решение от професионален клас на AMD за заснемане и запис на екран с висока резолюция. То може да се ползва в CAD приложения, софтуер за визуализация и изработване на прототипи, средства за създаване на съдържание за съвместна работа, презентации, обучения, поддръжка на клиенти и др.

Изображение

https://technews.bg/article-96680.html


Нед Яну 29, 2017 9:59 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
ехх тоя гугъл транслейтор ... поне малко да ги редактират тия преводи.


Нед Яну 29, 2017 5:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
девойчето има вид да е яхнало някаква реална виртуалност... създаваща съдържание.
клиентките трябва да се поддържат, особено около някои точки поддръжката и стимулацията е запомняща се.
за това, разбира се е нужно обучение, практика. заснемане и запис процеса на обучение на екран с висока резолюция може да замести дори обонянието.
разфокусираните светлини на фона вероятно са от публична презентация.
виж, за CAD и изработка на прототипи, ще трябва да попитате драйвера на Radeon Pro, аз не си го представям добре процеса.
след известна практика понякога се появява и нуждата от създаване на съдържание за съвместна работа (по дефиниция "работа" е процес, при който се изразходва енергия).


Нед Яну 29, 2017 6:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
ех само за такива неща си мислиш ....


Нед Яну 29, 2017 6:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Thomb raider-ката ше фърчи


Пон Яну 30, 2017 10:36 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Само да спомена, че от няколко дни се налага непрекъснато да ровичкам из нетя през лаптопа на жената: Windows 7 Ultimate 64-bit SP1 , Intel Pentium 3558U @ 1.70GHz , 4GB DDR3 , HDD , WiFi-54, т.е. нов, ама еФтинджос.
Ρъгнах му PaleMoon (нова инсталация) и фръкна! Средно време на изчакване под половин секунда и максимум около една за всичко. Жената и фацабука си преглежда без да изрИве. Пък всички антивируси са включени.
Значи: повредата е във вашия талавизор!

П.С.: Има готин индикатор за прогреса: Tools -> Status bar options -> Progress - Address bar.


Пон Фев 06, 2017 1:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Бонго, за какво точно и е на жена ти Windows 7 Ultimate 64-bit на тоя мижав лаптоп?


Вто Фев 07, 2017 12:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
На жена ми и за д. превръзка не и върши работа Windows 7 Ultimate 64-bit, но нали аз съм поддръжката... :)
Е, к'во според теб трябваше да ръгна - XP ли?! Линукс не става :cry: :cry: :cry: защото постоянно й искат докИменти 100% съвместими с М$ офис, мааим!
Тя е учителка, де.

П.С.: А на лап'чето хич нищо му няма, направо си е у ред! Пък Win7 съм го подкарвал и на първия P4 (гигахерц и малко) и с Max 1GB RAM май без грам проблем.
Не програмите, а рекламите искат по-голям комп :D


Вто Фев 07, 2017 9:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Ми ръгни му обикновено уин 7 хоум едишън 32 бита ще е малко по-леко. Що трябва да е ултимейт 64 бита.


Сря Фев 08, 2017 2:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
при мен лисицата с адблокер на тубата умира на 15 мин. много не им се харесвам на гугълци.


Сря Фев 08, 2017 2:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
ТАЯ ЛИСИЦА МРЕ ЯКО и бая народ я съди за загубени данни-пишеш нещо голямо и краш

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Сря Фев 08, 2017 3:55 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 250 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни