Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Идея за продаваема програма 
Автор Съобщение
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Идея за продаваема програма
Напоследък е известно как се възвръща култа към аналоговите записи - виниловите плочи и ролковите магнетофони. При това е особен интереса към големите и скъпи магнетофони от известни марки (а не Тесли, полски Грундици или Мамбо). Цените втора ръка на запазени Ревокси, Пионери, Акаи, Техникси, Тикове, Ферографи и др. са в стотици, дори хиляди евра, а някои модели на Щудери са десетки хиляди. Много хора биха искали да имат такова чудо в хола си, но едва ли могат да си го позволят, още повече подръжката им е сложна и скъпа. Има някаква магия при слушането на музика да гледаш въртящите се бобини и подскачащите стрелки на големи аналогови индикатори.
Та идеята ми е да се направят виртуални магнетофони, които на голям монитор ще изглеждат доста добре. Могат да се използват копия на известни модели, но могат да се създадат и авторси дизайни (особено, ако има проблем да се използват фабричните такива заради авторски права). Софтуера трябва да позволява в реално време да се извършват всички операции, които са характерни за тия машини - старт, стоп, пренавиване със съответните плавни спирания, характерни звуци - а бе все едно "жив" магнетофон. Естествено, звуковите файлове ще бъде от фонотека от интернет или от другаде. Разбира се бутоните и регулаторите ще се задействат от мишока. Трябва да може да се избира модел, цвят, ролки с различни надписи. Аз не съм на такова ниво пък и съм стар вече, затова подарявам тази идея. Мисля, че ще има много желаещи да си купят подобно украшение, което ще бъде много ефектно и на голям TV екран. Мога да окажа съдействие при описанието на магнетофоните и техните функции. Желая успех, ако някой се захване!


Чет Апр 08, 2021 8:45 pm
Профил YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни