Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Регистриране на Windows Common Controls 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 10:43 am
Мнения: 26
Мнение Регистриране на Windows Common Controls
Здравейте!
Имам проект който е писан на Visual Basic 6.0. Инсталирах VB 6.0 на Windows 7 32 bit. и заредих проекта.Работи идеално!Пуснах ъпдейтите да се заредят,тъй като системата я бях току що инсталирал.След ъпдейтване при зареждане на проекта ми се появява съобщение,че библиотеките не са регистрирани.Потърсих в нета информация и се оказва,че това е проблем на много хора.Пробвах различни идеи,като последната е на Microsoft.Ще я копирам за информация:

32 Bit Windows

Unregister the new OCX file. Open an instance of the Windows Command Prompt, paste the following command, and press <Enter>:
Regsvr32.exe /u C:\Windows\System32\MSCOMCTL.OCX
Make a backup of the OCX file C:\Windows\System32\MSCOMCTL.OCX to C:\Windows\System32\MSCOMCTL.bak
Copy a legacy version of the MSCOMCTL.OCX file to your C:\Windows\System32 folder. For your convenience, a zipped copy from 2011 is here.
Register this legacy OCX file with the following command:
Regsvr32.exe C:\Windows\System32\MSCOMCTL.OCX
Unregister this legacy version of the OCX file:
Regsvr32.exe /u C:\Windows\System32\MSCOMCTL.OCX
Delete the legacy OCX file: C:\Windows\System32\MSCOMCTL.OCX
Rename the new OCX file we renamed in step 2, back to its original name:
C:\Windows\System32\MSCOMCTL.bak to C:\Windows\System32\MSCOMCTL.OCX
Re-register the new version of the OCX file. Paste the following command and press <Enter>:
Regsvr32.exe C:\Windows\System32\MSCOMCTL.OCX
Reboot the computer.

Явно е,че и това не работи,тъй като проекта пак се зарежда със съобщение за нерегистрирани бибилиотеки.
Моля,ако някой е имал подобен проблем и го е решил ,нека да сподели,тъй като проекта ми е важен.
Благодаря!


Вто Яну 13, 2015 10:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Регистриране на Windows Common Controls
това ми звучи като съвместна пресконференция на боцко и цвъки... регистрирай, дерегистрирай, копирай, трий...
Цитат:
тъй като проекта пак се зарежда със съобщение за нерегистрирани бибилиотеки

за MSCOMCTL ли е съобщението или за други?


Вто Яну 13, 2015 10:31 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 10:43 am
Мнения: 26
Мнение Re: Регистриране на Windows Common Controls
На мен ми изписва "Object Library not registered",като конкретно говорим за "Microsoft Windows Common Controls 6.0 (SP6),но от коментарите които чета всички коментират - MSCOMCTL.OCX.


Вто Яну 13, 2015 10:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: Регистриране на Windows Common Controls
Проекта ти е правен със стари версии на контролите. След ъпдейт бозата набутва последните версии. Проекта обаче си търси старите, които вече са затрити при ъпдейта. Избора ти е или да си върнеш старите или да смениш връзките в проекта към новите контроли. За предпочитане е да смениш връзките в проекта щото не се знае кога/дали ще нацелиш старата версия дето са използвали.


Вто Яну 13, 2015 12:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Регистриране на Windows Common Controls
CarBeta написа:
Проекта ти е правен със стари версии на контролите. След ъпдейт бозата набутва последните версии. Проекта обаче си търси старите, които вече са затрити при ъпдейта. Избора ти е или да си върнеш старите или да смениш връзките в проекта към новите контроли. За предпочитане е да смениш връзките в проекта щото не се знае кога/дали ще нацелиш старата версия дето са използвали.


Именно.

На мен лично ми е най-просто да сменя референсите директно с текстор редактор във всички форми. Като добавиш новия контрол в някоя форма и запишеш, виждаш и какво и къде да смениш. Не е велика разправия.

Вече не, но едни 10 години си вадих хляба със софтуер, написан на VB6, като през годините доста пъти сме сменяли контроли с по-новите им версии по тоя начин, включително наши собствени.


Вто Яну 13, 2015 1:57 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни