Отговори на тема  [ 250 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Ценни програми и трикове за Windows 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Бразуър
Браузърът, който се грижи най-много за поверителността ви е…

https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%83%D0%B7%D1%8A%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF-330159.html


Съб Фев 29, 2020 3:24 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
То си пише отдолу в коментарите: Brave е единственият "пипнат" бразуър в класацията. Липсват далеч по-популярната Opera, Vivaldi и Palemoon и драконите на Comodo които са специално наточени за сигурност. Chromium също, а щеше да е любопитен.


Съб Фев 29, 2020 12:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Шпионаж
Бамаамуй, за малко да падна от стола! Гледам си филмче от YouTube на Full screen и като размърдах мишката отгоре се появиха разни опции. Напоследък се появяват к'ви ли не опции за к'во ли не, напр. затъмняване на всичко освен видеото, но някак си нямат повторяемост. Затова реших да ги изследвам.
Тази с картинка като часовник ми предложи: Гледане по-късно като XXX YYY, т.е. гугъл акаунта на смартфоня ми! Как ме откри, маамуй Гугле?! Пък аз се чудя що изведнъж Тубата превключи на БГ "чалготека" без да съм гледал нищо от тези "препоръчвани".
Начи, щом си българин си "чалгаджия" - точка! Или поне искат да те убедят в това. Да ги е*а в мизерниците да ги е*а!


Съб Мар 07, 2020 12:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
неее това е когато няма достатъчно информация за теб, това е на база какво гледат подобни тебе,т.е.съвсем вярно си ти го предлага, това че ти си изключение гугъл не го вълнува, като те попреследва малко ще се научи какво да ти предлага.


Съб Мар 07, 2020 12:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Не бе ТоНи, горното ми е продължение: когато за първи път пуснах Vivaldi Тубата ми предложи само свястни неща. Постепенно взе да се нагажда според гледанията ми, чак стана досадно и на няколко пъти трих помненето на бразуъра, но взеха да се появяват и "чалгии". От няколко дни насам: предимно "чалгии", пък не съм отварял нито една. И ся като си видях акаунта на смартфоня се изприщих, пък от него не съм влизал в нетя от месеци. На всичко отгоре и менютата бяха станали на български. Сега пак изтрих помненето на бразуъра и менютата станаха английски и се прави, че ми е забравило акаунта, но продължава да помни к'во съм гледал. Гугъл ли?! :evil:

ПС: Под "чалгии" нямам предвид само музиката.


Съб Мар 07, 2020 1:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Бразуър
bobihot написа:
От година някъде минах на Браве
https://brave.com/

+1 за Brave
Реших да го тествам и за сега се държи най-добре от всички браузъри. Има вграден Тор за безопасно сърфиране, също така освен че блокира досадни реклами ти плаща по един цент ако отвориш препоръчана от браузъра реклама - за сега имам средно по един цент на ден, ама не съм си и поставил за цел да правя пари от цъкане на реклами :-)


Нед Апр 05, 2020 11:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Бонго, от чалгата няма да се спасиш с криене - като видят по IP че си от нашенско и ти пускат най-слушаното в бг.
Ако не се криеше щяха да ти пускат според твоите гледания, мейли, търсения в броузъра и т.н.


Нед Апр 05, 2020 2:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
налага се да разцъквам Eagle, бегло съм го ползвал навремето преди много години и не останах впечатлен обаче последните версии са супер, явно Autodesk се стараят да го развият добре, това е най-лесната програма за създаване на нови компоненти от всички, които съм ползвал досега, също така ауторутера е доста бърз и прави доста сносни връзки. Инсталих го на Линукс и УЙндоус и версиите са си напълно съвместими. Цената също ми хареса (работодателят плаща) - около £500 за 3 години, има и безплатна версия с някакви ограничения, но е ок примерно за създаване на нови компоненти от къщи.


Съб Окт 10, 2020 12:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Относно TeamViewer
BeeBEEP - не е точно същото, но много го хвалят, аз не съм го пробвал още.
https://www.beebeep.net
Водят го за месинджър, но позволява шърване и трансфер, дори споделяне на десктоп. Има го за повечето ОС, вкл. и без нужда от инсталиране.


Пон Дек 14, 2020 12:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Не е само за Windows - DNS
Днес гледам, че рутърът ми е настроен за DNS 9.9.9.9 и толкова отдавна, че не помня откъде съм изкопал
https://www.quad9.net/about/
Значи: свободно, безплатно, с повишена сигурност и без грам проблем.
Има сървър в БГ, пингвах и единствено 8.8.8.8 на Гулето беше леееко по-бърз, ама мерси!


Съб Дек 26, 2020 3:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Open DNS:
https://www.opendns.com/


Съб Дек 26, 2020 4:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
itso.t написа:
Open DNS ....

Стига с тази отживелица! Отдавна не е Open, нито само DNS, пък и бързината му липсва.
В началото съм го ползвал, разбира се, но дори тогава не бях доволен.


Съб Дек 26, 2020 4:40 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 607
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
solving
Error opening Help in Windows-based programs: "Feature not included" or "Help not supported"


Прикачени файлове:
Hlp32Fix_Win10.zip [173 KiB]
149 пъти

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.
Съб Мар 06, 2021 12:34 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 607
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Windows 10: How to install drivers which are not digitally signed
https://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/51875.windows-10-how-to-install-drivers-which-are-not-digitally-signed.aspx
Наложи се да мина на 10-ка на компютъра с който работя ... и настъпи пълна бъркотия. Пускам стари програми от 2002 година с които работя стари програматори с драйвери който вина не ги иска и само проблеми.

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Нед Мар 07, 2021 9:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Ценни програми и трикове за Windows
Някой знае ли да обади как спра упдеътите на вин10 домашен едишън?
имам едно сони дето сглупих и му ъпрейтнах вин7 и сега горедоле 80% от времето си прекарва в ъпдейтване и рестартиране...
ще замолвам духовити коментари от рода "сложи си линукс" да ми ги спестите ;)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Нед Мар 07, 2021 3:04 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 250 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни