Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Търси се програмист на постоянна работа 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 3:58 pm
Мнения: 267
Отговори с цитат
Мнение 
Простете некоректния ми въпрос, но колко е конкурентно за бранша заплащане (цифра)?


Пет Юли 22, 2011 3:54 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение 
Ей не се научихте, че за пари се говори на лични. Какво искаш, на всеослушание да ти обявят 500, 1500, 5000лв?

И да почне един малоумен спор.....

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Юли 22, 2011 9:14 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение 
Да, разбира се. Нищо некоректно няма във въпроса - само е неудобен.
Малко неща са по-добри от неудобен въпрос :) .

За пари има само един начин да се говори. Усукванията са циганска работа.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Съб Юли 23, 2011 12:03 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение 
За да стане коректен въпроса, marcuka68 трябва да покаже малко дипломи, препоръки, работещи проекти и прототипи. Иначе без тази информация заплатата, която могат да му предложат е МРЗ(минимална работна заплата).

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Юли 23, 2011 12:17 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение 
В личен разговор може би.
Но ако сложа нещо на витрината и на етикета с цената напиша "конкурентна цена"
ще привлека само балъците, ненаучили се да игнорират подобни опити за подлъгване.
Едва ли бих искал да събера точно тях ако става дума за наемане... Както и да е, обадих
се само защото в БГ манталитета все още има прекалено много за вкуса ми от дребно
хитреене от което никой не е забогатял, оставям обявата на мира.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Съб Юли 23, 2011 12:25 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение 
Същото е ако сложиш стоката в чували без да се вижда и без да е написана техническата спецификация, само цена $20 000 да се вижда, пак само балъци ще влезнат в магазина. Едва ли marcuka68 би искал да работи за точно такива хора.
Нека отиде с CV и знанията си, сигурен съм, че ще му кажат на колко го оценяват.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Юли 23, 2011 12:37 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Отговори с цитат
Мнение 
ike написа:
За да стане коректен въпроса, marcuka68 трябва да покаже малко дипломи, препоръки, работещи проекти и прототипи. Иначе без тази информация заплатата, която могат да му предложат е МРЗ(минимална работна заплата).


Съгласен, ама дефинирай МРЗ за бранша?!?


Съб Юли 23, 2011 7:56 am
Докладвай
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение 
270 лева.
Извинявам се на ronetix, че му напълних темата с плява. Призовавам всеки, който си търси работа просто да отиде, да покаже какво знае и какво може и тогава си говорете конкретно за пари. Така по форумите без човек да е на място не може да се прецени. Кой от вас иска за $10 000 да премита пода и да сменя крушките(във Фукошима)?

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Юли 23, 2011 9:27 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Отговори с цитат
Мнение 
Е, че за ден не е никак зле...


Съб Юли 23, 2011 9:39 am
Докладвай
Профил ICQ WWW
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 10:29 am
Мнения: 32
Отговори с цитат
Мнение 
tgi написа:
В личен разговор може би.
Но ако сложа нещо на витрината и на етикета с цената напиша "конкурентна цена"
ще привлека само балъците, ненаучили се да игнорират подобни опити за подлъгване.
.

Не разбирам толкова ли е сложно да се види разликата между стока и човек.
Човекът е нещо строго индивидуално и трудно може да му се лепне табелка с цена.

Мисля, че всеки е наясно, че заплатата на един човек (поне в малка фирма) се определя от това какво той може и каква работа може да свърши.
Доколко знам и големите фирми предлагат заплащане според кандидата.

Може би спомените на tgi са от далечното минало когато всяка длъжност (тогава държавна) си имаше определена заплата.

Миля, че е доста лесно да се разбере какво се има предвид по "конкурентна цена". За тези които не могат или не искат да разберат ето едно кратко пояснение: кандидата се преценява какво и колко може и му се прави предложение, на което той да не може да отговори "вие луди ли сте, на мен еди си къде ми дават еди си колко". Тоест ако харесаме кандидата, ще му направим такова предложение, на което той да не може да откаже поради ниско заплащане.


Съб Юли 23, 2011 10:56 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение 
ronetix написа:
...
Може би спомените на tgi са от далечното минало когато всяка длъжност (тогава държавна) си имаше определена заплата.


Не е да нямам спомени и от тогава. Ще се отнася до заплати последния, комуто съм позволявал да ми
плаща заплата е бил извън БГ (в Германия), струвах му 8к марки 13 пъти годишно +5% от продажбите
на един продукт. Последното не беше много, продуктът едва тръгваше на пазара, та се събираха
около $100к долара годишно по тогавашен курс. Не особено много но имах пълната свобода
с времето си, ходех когато си искам (обикновено следобед и работех до 1-2 през нощта), правех
паралелно и мои си проекти и т.н. Парите за мене са само средство/необходимост, никога не са били цел.
Това началото на 90-те. Та къде беше ти тогава - и къде си сега - та мислиш, че базата да
ми правиш оценка ти е в обозрим обхват. Може и да ти повярвам, че е, ама ще трябва да се
постараеш доста повече от усуквания от типа на "конкуренто" и подобни относителни определения
без абсолютен reference point.

Цитат:
Миля, че е доста лесно да се разбере какво се има предвид по "конкурентна цена". За тези които не могат или не искат да разберат ето едно кратко пояснение: кандидата се преценява какво и колко може и му се прави предложение, на което той да не може да отговори "вие луди ли сте, на мен еди си къде ми дават еди си колко". Тоест ако харесаме кандидата, ще му направим такова предложение, на което той да не може да откаже поради ниско заплащане.


Демек не знаете точно какво искате, ама имате малко пари за похарчване и ще си поиграете
на фирма.
Ако има определена работа парите за нея също са определени. Харесва/не харесва има в личните
отношения, в работата има "ще свърши работата при нужните условия/няма да я свърши", еднобитова
е оценката.
Но със спомени от "далечното минало" когато на работа "се ходи" без особено значение
какво се случва там какво друго да очаква човек. И не е нещо уникално за тая обява, разбира
се, това е толкова масово в БГ (и не само) че за никакво минало всъщност не може да става дума.

[edit] Като ме пращат в дълбокото минало ето и артефакт от тогава. Скоро трябва да съм
си бил купил фотоапарати и т.н. скъпи тогава играчки. Зад гърба ми (не се вижда) е дядката,
това което копая е ISA платката (първия ми HPGe способен анализатор),
http://tgi-sci.com/dsv/isasc.gif [/edit]


Прикачени файлове:
digback.gif
digback.gif [ 265.95 KiB | Прегледано 5645 пъти ]

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/
Съб Юли 23, 2011 1:40 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пет Май 27, 2011 7:25 am
Мнения: 134
Местоположение: Силистра
Отговори с цитат
Мнение 
tgi написа:
ronetix написа:
...
Може би спомените на tgi са от далечното минало когато всяка длъжност (тогава държавна) си имаше определена заплата.


Не е да нямам спомени и от тогава. Ще се отнася до заплати последния, комуто съм позволявал да ми
плаща заплата е бил извън БГ (в Германия), струвах му 8к марки 13 пъти годишно +5% от продажбите
на един продукт. Последното не беше много, продуктът едва тръгваше на пазара, та се събираха
около $100к долара годишно по тогавашен курс. Не особено много но имах пълната свобода
с времето си, ходех когато си искам (обикновено следобед и работех до 1-2 през нощта), правех
паралелно и мои си проекти и т.н. Парите за мене са само средство/необходимост, никога не са били цел.
Това началото на 90-те. Та къде беше ти тогава - и къде си сега - та мислиш, че базата да
ми правиш оценка ти е в обозрим обхват. Може и да ти повярвам, че е, ама ще трябва да се
постараеш доста повече от усуквания от типа на "конкуренто" и подобни относителни определения
без абсолютен reference point.






:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :guillotine: :guillotine: :guillotine: :guillotine: :guillotine: :supz: :supz: :supz: :partyman: :partyman: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:

_________________
Изображение


Съб Юли 23, 2011 2:59 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 3:58 pm
Мнения: 267
Отговори с цитат
Мнение 
Добре де, забравете, че съм питал това и оставете темата. Аз в момента си работя и нямам желание да напускам работа, просто ми беше интересно да знам колко е една добра заплата. Нямах желание да бъда причина за такъв дебат.


Съб Юли 23, 2011 3:32 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пет Май 27, 2011 7:25 am
Мнения: 134
Местоположение: Силистра
Отговори с цитат
Мнение 
marcuka68 написа:
Добре де, забравете, че съм питал това и оставете темата. Аз в момента си работя и нямам желание да напускам работа, просто ми беше интересно да знам колко е една добра заплата. Нямах желание да бъда причина за такъв дебат.



Ха...що се извиняваш бре...ми то насекъде за пари се работи...не е срамно нито обидно.......

Обикновено работодателя /според длъжностната характеристика за конкретната позиция и възможностите на фирмата/ трябва да предложи заплащане...
.......обаче насекъде първо те питат колко искаш.....еми...как да кажа колко искам , като не е ясно кво ше работя .....още повече че на едно събеседване едвали може да се научи колко са възможностите на кандидата.......относно дипломите ...тва е най голямата тъпотия....дипломата не може да ти свърши работата!!!!!!!

_________________
Изображение


Съб Юли 23, 2011 3:48 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 10:29 am
Мнения: 32
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Не е да нямам спомени и от тогава. Ще се отнася до заплати последния, комуто съм позволявал да ми
плаща заплата е бил извън БГ (в Германия), струвах му 8к марки 13 пъти годишно +5% от продажбите
на един продукт. Последното не беше много, продуктът едва тръгваше на пазара, та се събираха
около $100к долара годишно по тогавашен курс.


Този тип самохвалство май подхожа по добре на леко пийнали в евтина квартална кръчма стари приятели.
Нямам времето а и не ми отговаря на възпитанието да водя подобни празнословни разговори.

Обявата е за хора който търсят работа, а не за такива които искат да си чешат езиците.


Съб Юли 23, 2011 6:30 pm
Докладвай
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни