Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :) 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
добре де, да ти дам една схема примерно тази и да покажеш на една от мойте как трябва да бъде ше видя разликата от мойте веднага. какво толкова не е ясно в това. вместо да си разтягаме локуми просто ми покажи разликата между една моя и една твоя реализация на една и съша схема. има много голям смисъл, всеки път ми казваш че няма смисъл, дай един път да добием смисъл и да покажеш на една моя как трявба да бъде, само веднъж, ето ти примерно тази, смд е, както виждаш , не е голяма, ше начаткаш за 5 минути. ама на протеус, не на алтиум дизайнера или пък на каквото ти удобно, все ше има пътечки с разлика и опроводяване с разлика по-добра от мойта

_________________
http://karadev.net


Пон Ное 09, 2020 6:05 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4621
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
И аз да добавя въм всичко друго - вии с такъв размер са от 1970 година, особено предвид на това че май няма разлика между пътечки на захранване, маса, или сигнали. Съдейки по картинката тия пътечки са вероятно 0.25-0.35, така че вия от сорта на 0.8/0.4 или дори 0.6/0.3, би била напълно достатъчна и по силите на всеки платкаджия (дори и зарзаватчии). Естествено пак зависи дали захранването е правилно опроведено и т.н... Абе много, много неща има за дялкане докато мине от ниво тнтм участник до ниво тнтм награден :)

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Ное 09, 2020 6:25 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 5:26 pm
Мнения: 1628
Местоположение: Сливен
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
правите ъгли ми вадят очите
не е допустимо така
дано не се засегнеш


Пон Ное 09, 2020 6:28 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
ама защо всичко трябва да е микроскопично, не моа да ва разбера, всичко трябва да е тънки писти, виа проходи с незабележими отвори, защо искате платките да са в квантовата механика не знам.
никакви проблеми нямам със процесорите, нито с малките, нито с големите пик 16,18, сега за този са надявам да нямам, ама както казва един колега, само още 20-30 кондензатора по 100 нано близо до проца и си готов :)

не, не се засягам, и го казвам съсвем сериозно, изключил съм тази функция в опроводяването, и други колеги ми казват, ще я влюча като правя следващата версия на тази платка. не знам защо и какво ще помогне това, като почна да я правя ще видя. тази вече е направена, така ше е не мога да я върна назад

_________________
http://karadev.net


Пон Ное 09, 2020 6:30 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
казах ти нямам проблем да ти покажа какво е моето виждане, далеч не съм най-разбиращия от рутиране в този форум. USB-то е диференциален сигнал, трябва да е опроводено така като се спазва и импеданса. Около процесора трябва да имаш достатъчно кондензатори, нямаш ги, посочих ти стр.42 от пдф-а, това е най-малкото.За размера на пътечки и граунд плейнове няма да говорим. Правите ъгли вадят очи ама са най-малкия проблем.
Проблема с големите вии освен всичко друго е че заемат много място, ако е опроводено както трябва, и плейсмънта е както трябва и да искаш няма да имаш място за такива вии. Када няма значение, важни са принципите. Бях ти давал преди време линкове но явно не си ги чел. Има принципни неща, развързващи кондензатори, топология на масата ,return path на сигнала. Ако просто видиш как е направено това сигурно ще подобри нещата за вбъдеще но докато не разбереш защо го правиш така няма да ти е много от полза. Имаше тук линкове към няколко доста добри видео туториала относно това как "текът" тоците и от къде "минават"., това е едно от основните неща, и оказва сериозно влияние.


Пон Ное 09, 2020 6:47 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2588
Местоположение: Велико Търново / София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Абе и аз не харесвам правите ъгли, пък и по принцип не се ползват, но случайно видях тая платка https://www.lz1aq.signacor.com/docs/sdr ... al_214.htm , пише автора че работело даже до 18 MHz. но явно не създава проблеми.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Ное 09, 2020 10:24 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
другата ше я направя с криви ъгли, скосени по-точно, ако не ма е изгонил админа ше ви я покажа да видим ко няма да и е наред :) криви прави, да има контакт там да тече тока, другото е суеверия :)

_________________
http://karadev.net


Пон Ное 09, 2020 10:41 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
никакви суеверия не са, но докато не прочетеш няма да разбереш, а ти упорито не искаш нито да четеш нито да гледаш. Ако все пак решиш ..: https://youtu.be/ySuUZEjARPY като за начало, цялото си струва да го гледаш но обърни внимание на мин.24
те ти и още едно не лошо, на доста разбирем език :https://youtu.be/kcU-nT9jcSs


Вто Ное 10, 2020 3:31 am
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
С две-три пикчета, че стане мигалката. Некакво РТОС'че нема ли да има, некоя ледър, за да стане универсално плц-то? Тука спецове по AtXmega не съм срещал, ама помисли баш за тях, те са правени баш за аутоматизация процесов, щото до руските чипове доступа нету.


Вто Ное 10, 2020 8:15 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
уффф те Руснаците са бъкани с чипове за автоматизация, затова произвеждат копия на сименс :) Не друго, ама защо реши, че атмегите са правени за автоматизация а пиковете не са, какво ги прави по-подходящи ? Атмега, пик ...все тая, иска се концепция на първо място, пък може и с СМ601 да се направи :)


Вто Ное 10, 2020 8:21 am
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Kakва Atmega бе, AtXmega. :D


Вто Ное 10, 2020 9:23 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Atmega, ATxmega ... все тая.


Вто Ное 10, 2020 9:34 am
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Айде бе. :D


Вто Ное 10, 2020 9:50 am
Докладвай
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 476
Местоположение: Бургас
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Аз не мога да разбера за какво е външния кварц на 8МХц, при положение, че вътрешния осцилатор е на същата честота, че и резервен има. Дори наистина да има смисъл от него, така е опрводен, че все едно е монтиран на реглета от VEF 206. Масата на платката е избягала в някоя закусвалня. На нито един вход, дето излиза на рейките, няма защита, кондензаторите на захранващите линии са ги заличили извънземните. Ако ще захранваш проца през Power-буксата с любимият ти 7805 или LM3117 (на втория прилича на снимката), добре е да има LC филтър, ако е през USB- танталов кондензатор до буксата. През вии-те може да се пресява брашно и най-вероятно ще станат на антена за някои хармоник на шината.


Вто Ное 10, 2020 10:23 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
ig_ivanov написа:
..... През вии-те може да се пресява брашно .....

Уау!!! Карадев, колко искаш за един квадратен метър платки?


Вто Ное 10, 2020 12:37 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни