Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Ами... явно надеждата умира последна, то и аз все си казвам че няма смисъл ама....


Пон Ное 02, 2020 6:32 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
тоз великия форим ко му стана ве, млад конструкторе ??? :) ай затваряй детската градина, щифт делете и почвайте предучилищна :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

брейк конструкторе земи го смени тоя умрелия phpbb със SMF че поне да е малко в час таз мазга мръсната от години е ужас, хората напрайха форум системи дет, ко ли не правят днешно време, ама кой да ти гледа разбийш ли у интернекя ко става мо става :)


Прикачени файлове:
shibanforum.jpg
shibanforum.jpg [ 80.26 KiB | Прегледано 1589 пъти ]

_________________
http://karadev.net
Чет Ное 05, 2020 1:26 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4624
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
karadev написа:
тоз великия форим ко му стана ве, млад конструкторе ??? :) ай затваряй детската градина, щифт делете и почвайте предучилищна :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

брейк конструкторе земи го смени тоя умрелия phpbb със SMF че поне да е малко в час таз мазга мръсната от години е ужас, хората напрайха форум системи дет, ко ли не правят днешно време, ама кой да ти гледа разбийш ли у интернекя ко става мо става :)



Ъъъъ... някой с превод на тоя текст? Гугъл транслейт крашва с него :twisted:

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Ное 05, 2020 1:54 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Превод:
"Ганю съм, горд съм и такъв ще си умра! Булгааар!!!" - в банята правя "параход".
Смешничко ви е, ама никой не е застрахован от досег с подобни същества. Тогава ще ви питам!


Чет Ное 05, 2020 2:10 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Едно време са ги лекувал с електрошок, не че е помагало но стават по-малко досадни. Проблема тук е здравен...


Чет Ное 05, 2020 3:54 pm
Докладвай
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Малко остана... :lol:


Чет Ное 05, 2020 5:34 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
мдааа, малко остана, ама човек не знае като губи ко пичели и кат пичели ко губи. така че, ако евентуално, само хипотетично след 40-50 години още го има тоя багясалия форум и решите да ма поканите отново да ви показвам тнтм платки да си спомните добрите стари времена, бе ши дойда ко да ва правя, все някой трябва да ва ограмоти малко, няма да ва остайм прости я, Българи сме все пак, от енда държава :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

_________________
http://karadev.net


Чет Ное 05, 2020 7:40 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6020
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
лекувай се


Чет Ное 05, 2020 7:44 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
нищо не помага вече :) пробвах ко ли не, остава само бренекето, ама закона не дава, ко да прайш :)
един профилактичен преглед на вас не ви е излишен :) ама не знам дали ше ва пуснат да са приберете по къщите после :)

_________________
http://karadev.net


Чет Ное 05, 2020 7:50 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
а не дава, кой ти каза... и след 50 години мен червеите ще са ме изяли 5 пъти но ако ти се каниж да живееш повечко ....


Пет Ное 06, 2020 5:03 am
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
който колкото :) не съм душманин на никой, стига да не ми са изправя като оня старозагрския гнусния червей, дето изпълзял от казана с гнилоча. :) дай боже да взема кинтите догодина, ше напрайм един банкет на софия :) да са наядете и напийте за мое здраве :)

_________________
http://karadev.net


Пет Ное 06, 2020 9:25 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Аз с пикове работех, когато исках да мигам ледове. Някои хора и след 50 години ще продължат да правят SPI ethernet + pic16 и ще ползват RS485...


Пон Ное 09, 2020 2:16 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
RS485 все още за много приложения няма разумни алтернативи, не го намесвай него.
Отричането на пик-а като процесор също не знам до колко е разумно, за всеки влак си има пътници. В момента имаме 3 изделия в които има и пикове, заедно с тях в едното има imx.6, в другото v1000 а в третото intel Pentium 2, и отделно върви развой на ново с imx.8 в което също има пик. Проблема е когато се опиташ с пик да правиш неща които искат по-сериозен процесор / архитектура. Има и сериозни и отговорни изделия които се клатят от пик, и в това няма никакъв проблем.


Пон Ное 09, 2020 4:19 am
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
като се наложи по сериозна архитектура, директно минаваме на няколко пика в системата с платките. един сериен порт на 115200 и бичи софта яко, на 5 платковото плц следващия вариант ще бъде със процесор на всяка платка и само ще разпращам байтове насам натам, както направихме таблото. линк има на сайта. ЕКРАН 6 МЕТРА. даже с 8 килобайтовия увеличихме броя на матриците на ред 24, редовете до 16 , стана 18 квадрата :)

по сериозните архитектури след пик18 са пик 32, ама за това има време да видя първо как ще работи със този малкото 8 канално плк, след това ще мисля в следващия вариант на схемното решение за бързодействие, архитектури, обмен на данни и други. само да покажа една платка за тестов пик32MZ2048 , ся знам че не е опроводена както по ваще стандарти, ама е пробна. и ще има преработка яко :) ако иска някой като ТОНИ да ми покаже как трябва да се опроводява, ще му дам схема да видим ко ше напрай. аз съм я направил за половин ден, на вас не повече от 3 часа. щото вие сте велики специалисти, ся няма ко да са лъжем :)


Прикачени файлове:
IMG_20201022_132824.jpg
IMG_20201022_132824.jpg [ 248.26 KiB | Прегледано 1327 пъти ]

_________________
http://karadev.net
Пон Ное 09, 2020 5:22 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
аз проблем нямам да ти покажа, въпреки че не знам има ли смисъл. А преди да ти покажа да ти кажа, usb-то не е коректно опроводено, около процесора нямаш нищо от това което трябва да имаш, погледни страница 45, захранването и всичко около него е пълна трагедия ... това не е малко 8 битово процесорче, вярно не е и някой сериозен чип, но е достатъчно капризен да ти се увеличат проблемите които и с малките имаш експоненциално :)
Остави това, че е пробна и ще преправяш, това ти е оправдание за всяка една платка която показваш и аз не съм видял ни една преправена. Не знам колко пъти ти обесняваме, че така не се правят платки, че разположението намкомпонентите е важно, че самото опроводяване е важно, явно няма много смисъл, но на мен не ми пречи, един ден пък може и да решиш да слушаш, идея си нямаш колко проблеми ще си спестиш. Преди да правиш платка за нещо чети пдф-те ...


Пон Ное 09, 2020 5:53 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни